Przegląd prasy katolickiej


NIEDZIELA – poleca: ,, Niedziela Środków Społecznego Przekazu” – w tym roku przypada 16 września. Arcybiskup Metropolita Częstochowski ks. Wacław Depo – wołanie o zgodność prawdy i moralności. Dlatego na płaszczyźnie zarówno indywidualnej, jak i zbiorowej następuje różnica co do odpowiedzialności za to, kim się jest i jak wykorzystuje się środki komunikacji. Rozumiemy, że nie chodzi tutaj o ”ślepe posłuszeństwo” jakiejś idei czy tym bardziej ideologii, lecz o odniesienie do Osoby Jezusa Chrystusa, który jest Drogą, Prawdą i Życiem. Dziennikarz we współczesnym świecie nie tylko wykonuje swoją pracę, ale pełni prawdziwą misję, ponosząc za nią odpowiedzialność. Ponadto: ,,Czy Ziemia jest jeszcze okrągła..” tygodnik stawia pytanie w związku z ekspresowym rozwojem mediów elektronicznych i możliwością zmieszania całej wiedzy o świecie na płaskim dysku komputerowym. ,,Święty, który się nie starzeje” – św. Stanisław Kostka, nastolatek, który dawał świadectwo dojrzałej wiary i konsekwentnie realizował wyznaczone cele. Dla smakoszy podniebienia przepis na: Krokieciki  wykwintne – Smacznego !

GOŚĆ NIEDZIELNY – poleca: ,, Internet i Wiara” – dzięki coraz większej liczbie różnych aplikacji w swoim smartfonie możemy mieć dostęp do tekstów mszalnych, Pisma Świętego. liturgii godzin oraz do różnych modlitw. Technologia wytycza nowe ścieżki duchowej aktywności. Jak się w nich odnajdujemy? Czy w internecie można spotkać Boga?  Nie. Ale można człowieka do takiego spotkania podprowadzić. Miejscem spotkania jest zawsze serce. Ponadto: ,,Kościół nie uratuje się sam” – Michał Łuczewski mówi o kryzysie Kościoła, atakach liberałów i postawie katolików wobec tych zjawisk. Chrześcijaństwo nie jest abstrakcyjnym systemem myśli, filozofią ideologią. To jest naśladowanie Chrystusa. ,,Oko na komara” – w Polsce żyje około 50 gatunków komarów. Komary to najniebezpieczniejsze zwierzęta na planecie. Choroby, które przenoszą, rocznie zabijają kilkaset milionów ludzi. Pomimo, że nas gryzą to są również bardzo ciekawe.

ŹRÓDŁO święty Stanisław Kostka – patron dzieci i młodzieży. Gdy liturgia przynosi dzień świętego nie tylko dziękujemy Panu Bogu za patrona dzieci i młodzieży. Wszyscy stawiamy sobie pytanie o to, skąd wzięło się męstwo szesnastolatka, który sam przymierzył 650 km z Wiednia do Rzymu, podczas tej wędrówki przeszedł przez Alpy. Ale czemu zrobił to wbrew rodzicom? Dlaczego kochający i wierzący rodzice nie chcieli, by ich syn został Jezuitą? Życie też stawia podobne pytania: Czemu działanie wynikające z dobrych intencji niekiedy przynosi złe skutki? Nie poznamy wszystkich odpowiedzi, ale nie wolno uciekać od stawiania pytania: Jak być posłusznym woli Bożej?

CUDA I ŁASKI BOŻE  – Kombornia – Matka Boża Pocieszenia. Wieś Kombornia od stuleci szczyci się cudownym a ostatnio też koronowanym wizerunkiem Matki Bożej Pocieszenia – Wybranki Trójcy Świętej. 11 czerwca 2017 roku w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym odbyła się uroczystość koronacji dwóch wizerunków Maryi: figury Matki Bożej Fatimskiej z Miejsca Piastowego i obrazu Matki Bożej Pocieszenia z Komborni. Uroczysta intronizacja obrazu Matki Bożej do kościoła parafialnego w Komborni miała miejsce 18 czerwca 2017 roku. 10 czerwca 2018 roku w kościele parafialnym uroczyście obchodzono pierwszą rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Pani z Komborni pomaga wszystkim, jeśli tylko z wiarą oraz modlitwą się do Niej uciekają. Mieszkańcy tej miejscowości i nie tylko, wiedzą o tym najlepiej. W Kronice parafialnej zapisywane są podziękowania dla Matki Bożej Pocieszenia – podziękowania łaski, cudu tego wszystkiego co było trudne, beznadziejne. Matka Boża wspiera nas też w innym, głębszym sensie – wskazuje i kieruje nas do Jezusa naszego największego i najlepszego Pocieszyciela. 

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO CZYTANIA GAZET KATOLICKICH DUSZPASTERZE PARAFII : KS.MARIUSZ KILAR I KS.WINCENTY SKROBACZInformacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk