Przegląd prasy katolickiej

NIEDZIELA   ,, Od 4 września dostępny z tygodnikiem ,,Niedziela”, jest NOWY TYGODNIK ,,Bliżej Życia z Wiarą”, a w nim: – ludzkie historie, -cuda i łaski, – rodzina, – kącik dla dzieci, – podróże, – rozrywka, – przepisy kulinarne. W ,,Nowym Tygodniku”, przeczytamy:,,Jak zrobić wieniec adwentowy”, ,,Planszówki rozwijają”, ,,Otrzymał nowe życie” – Historia o życiu Rafała Mołka. ,,Spotykam Jezusa w bezdomnych”, ,,Niewidomy malarz” – Jakub Wężyk, wyruszył na Jasną Górę po wzrok i nadzieję. ,,Pokonać pasożyty”, ,,Dzień ciasta” – przepyszne przepisy na ciasta. Smacznego!.  Ponadto przeczytamy: ,,Polscy biskupi w obronie Św. Jana Pawła II”, ,,Kim jestem, czyli o tożsamości chrześcijanina”, ,,Świętość na wyciągnięcie ręki” – Carlo Acutis zmarł w wieku 15 lat. Został beatyfikowany w 2020 r. przez papieża Franciszka. ,,Z miłości czy z obowiązku? – W Katechizmie Kościoła Katolickiego  czytamy; ”Uczestnictwo w niedzielę we wspólnej celebracji Eucharystii jest świadectwem przynależności do Chrystusa i Jego Kościoła oraz wierności Chrystusowi i Kościołowi. ,,Polaku zacznij oszczędzać”, ,,Grzechy nasze codzienne”, ,,Skrzynka nas przyskrzyniła, czyli…” – Osoba Jana Skrzyneckiego ,jednego z wodzów powstania listopadowego. ,,Czego szukamy na Księżycu?”. Za tydzień w prezencie: – obrzędy adwentowe, – kolorowanka dla dzieci.

 GOŚĆ NIEDZIELNY – poleca dodatek: Jubileuszowy kalendarz ścienny na 2023 rok z wizerunkami polskich świętych. Tygodnik zachęca do lektury artykułów w ,,Gościu” : ,,Promieniowanie świętości” – Wytrwałość: Nawyk czuwania. ,,Zderzony z ciemnościami”, ,,Koniec świata!” ,,Skrzydła rozwiązane do lotu” – Ojciec Józef Andrasz SJ. Rusza proces beatyfikacyjny o. Józefa – spowiednika apostołki Bożego Miłosierdzia. W ,,Dzienniczku” św. Faustyny Kowalskiej jego nazwisko pada 59 razy. ,,Do konfesjonału od lat 16? ” – Sakrament pokuty i pojednania.  ,,Ograniczyć immunitet” , ,,NATO 2 cm od wojny” – eksplozja w Przewodowie. ,,Bóg tej wojny nie wywołał”, ,,,Nieprzygotowani na atak rakietowy”, ,,Nie chcą kasy, tylko pracy”, ,,Polityka biblijna czy nacjonalizm?”, ,,Zły klimat” – Zakończył się szczyt klimatyczny COPZZ. Co na nim uchwalono i co z tego wynika?.  ,,Tylko jedno ,,ale”, ,,Polskie nuty nad Tamizą” – muzyka sakralna. ,,Skąd się biorą choinki”, ,,Porty smoka” – Chiny.

 SERDECZNIE ZACHĘCAM DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ:  KS.MARIUSZ KILAR – PROBOSZCZ PARAFII  Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk