Przegląd prasy katolickiej

GOŚĆ NIEDZIELNY –   przegląd ,,GOŚCIA” – wybrane artykuły m.in. – ,,Relikwie na sprzedaż?” – Zamykanie kościołów na Zachodzie przyczyniło się do rozwoju handlu relikwiami. Wielu wierzących nie może się z tym pogodzić. O tym, czy oddawanie czci relikwiom jest nam potrzebne do zbawienia, mówi ks. dr Mariusz Szypa z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu w temacie ,,Fizyczny znak świętości”. O potrzebie zmian w PiS i autorytarnych działaniach rządzącej koalicji mówi prof. Andrzej Nowak w artykule ,,Jak zbudować większość?”. ,,Odbudować dom” – O tym ,jak budować relacje duszpasterskie, by były zdrowe?.  PONADTO możemy przeczytać:,, Wyleczyć niedostatki mowy” – Ułomność naszych ludzkich doświadczeń jest ograniczająca. Również doświadczenia modlitwy. Nie o ułomność jednak chodzi i bynajmniej nie o doskonałość. Nie jesteśmy aniołami. Chodzi o gotowość serca do przemiany. W relacji z Bogiem za dużo gadamy. O prostocie modlitwy mówi jezuita o. Robert Więcek w temacie ,,Można wyklepać piękną modlitwę”. ,,Miłość w świecie niepewnego jutra”- Opieka paliatywna. ,,Dieta zaczyna się w mózgu” – Oprócz kalorii i ćwiczeń ważne jest to, co budujemy w głowie – mówi psycholog. Czy ewangelizacja dzisiaj to jakaś nowa forma neokolonializmu? Takie zarzuty padają w filmie wobec działalności misyjnej. Więcej pisze artykuł ,,Nie usłyszycie o Jezusie”.

,,Niedzieli”, jest NOWY TYGODNIK ,,Bliżej Życia z Wiarą”, a w nim: – ludzkie historie  – ,,To nie był przypadek” – Bóg zatroszczył się o mnie.  cuda i łaski  – ,,Droga przez krzyż” – ks. Jan Kaczkowski.  z natury  ,, Serce jak dzwon”. kącik dla dzieci  -,, Wiosenna krzyżówka  , podróże – ,,Podążając za św. Józefem”  ,,CZY WIESZ, ŻE…”– na dnie Bałtyku znajduje się największa budowla z epoki kamienia w Europie?MYŚL NA TYDZIEŃ; ,, Jeśli jest noc, musi być dzień, jeśli łza – uśmiech”. Ks. Jan Twardowski.  PONADTO: ,,Wysyłamy świąteczne życzenia”, ,,Jak u mamy” – przepisy na wypieki chleba. Smacznego!

NIEDZIELA- przegląd ,,Niedzieli” – wybrane artykuły m.in. – ,,Gdy boli dusza”, ,,Wcale nie poszczą, choć mogliby”, ,,Kiedy aborcja staje się prawem człowieka” . PONADTO czytamy: ,,Siostry w koronach”, ,,Napluć w okno na Franciszkańskiej 3”, ,,Dziadersi, lewacy, katole”, ,,Przyszłość samorządowców”, ,,Gazeta Wyborcza zaczepia NIEDZIELĘ”.

SERDECZNIE ZACHĘCAM DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ:  KS. PROBOSZCZ  – MARIUSZ KILAR