Przegląd prasy katolickiej

NIEDZIELA –  temat numeru: ,,Oblicza Patriotyzmu” – Patriotyzm na co dzień. Ponadto: ,,Pierwszy cud nad Wisłą”, ,,Nasz rodzinny Patriotyzm” , ,,Lekcja historii w praktyce”, ,,Biało – czerwony ślad”, ,,Gęsina na św. Marcina” – tradycje kulinarne Polski. 

 GOŚĆ NIEDZIELNY  temat numeru: ,,Długi łańcuch” – pokolenia Niepodległej. Ponadto: ,,Mężowie wypróbowani – i ich żony”, ,,Jozafat odnaleziony” , ,,Rodzina będzie w centrum”, ,,Zielone światło w Rosji”.

ŹRÓDŁO przewodniczący Episkopatu ks. abp Stanisław Gądecki, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski, zwrócił się do Ojca Świętego Franciszka z prośbą o ustanowienie św. Jana Pawła II doktorem Kościoła i patronem Europy. Prośbę tę 22 października 2019 r., podczas kongresu ,,Europa Christi”, wsparł ks. kard. Stanisław Dziwisz. W 2020 roku mija 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II i 15. rocznica jego odejścia do Domu Ojca.

CUDA I ŁASKI BOŻE  –

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO CZYTANIA GAZET KATOLICKICH: DUSZPASTERZE PARAFII –  KS.MARIUSZ KILAR I KS.WINCENTY SKROBACZInformacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk