Przegląd prasy katolickiej

NIEDZIELA – temat numeru: ,,Jego celem jest pokój”, ,,Droga pod prąd”. ,,Niedziela”poleca również: ,,Wierzyła w moc Różańca” – Paulina Jaricot, założycielka Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. ,,Żadna siła nie odbierze im Boga” – Chiny. ,,Trzy słowa” – Jezu, ufam Tobie. ,,Chcemy być w każdej parafii” – o kierunkach rozwoju Rycerzy Kolumba, pomyśle na męską duchowość i nadchodzących wyzwaniach opowiada Krzysztof Zuba. ,,O macierzyństwie subiektywnie’‚,  ,,Kliniki na kółkach dla Jemenu”, ,,Dramat Azowstalu”. 

 GOŚĆ NIEDZIELNY – tematem numeru: ,,Dlaczego popierają Putina?”- Rosyjskie badania wykazują 75 – procentowe poparcie Rosjan dla wojny na Ukrainie. Jak to możliwe? ,,Gość Niedzielny” poleca również: ,,Prześladowanie 90 – letniego kardynała” – Hongkong. ,,Nowy pasterz w Pradze”- Czechy. ,,Po pierwsze profilaktyka” – minister zdrowia Adam Niedzielski. ,,To nie Bóg zawinił” – trudne pytania. ,,Rozżarzone węgle” – żywy różaniec. Róże różańcowe to odpowiedź na zaproszenie do wiernej modlitwy. Lekcja słuchania. ,,Powołana” – Lenka z Syberii, która zrezygnowała z bycia modelką i prezenterką telewizyjną, by modlić się i katechizować. ,,Nadludzka moc dla ludzi” – odnowa w Duchu Świętym. ,,Własność poza zasięgiem” – sytuacja mieszkaniowa. ,,Aniołowie grają na organach” – skarby Bazyliki Mariackiej. ,,Wojenne historie” – korespondencja z Ukrainy. ,,Natura koloru” – dlaczego widzimy barwy? ,,Nieodgadniona” – rok Marii Konopnickiej. ,,Tworzyli historię polskiego teatru” – Ignacy Gogolewski, Jerzy Trela. Śmierć dwóch wybitnych aktorów, to smutny dzień dla polskiego teatru. 

 SERDECZNIE ZACHĘCAM DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ:  KS.MARIUSZ KILAR – PROBOSZCZ PARAFII  Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk