Przegląd prasy katolickiej

NIEDZIELA   przegląd ,  ,,Niedzieli”- wybrane artykuły m.in. –   ,,Plan Franciszka na pokój jest prosty” – O roli dyplomacji Watykanu w tworzeniu klimatu do negocjacji, europejskiej metodzie radzenia sobie z uchodźcami oraz o Cyrylu, któremu żal rosyjskich żołnierzy, mówi kard. Matteo Zuppi, specjalny wysłannik papieża ds. misji pokojowej w Ukrainie. W sytuacji toczącej się wojny, gdy Kościół decyduje się na rozmowę z agresorem, nie oznacza to w żadnym razie akceptacji jego działań. Plan papieża jest prosty: nie ustępować, nie rezygnować. Pokój staje się realny, jeśli rozumiemy, że oznacza on wygraną dla każdej ze stron. Pokój jest zwycięstwem wszystkich! Papież Franciszek tak łatwo nie rezygnuje, a to z kolei mobilizuje mnie do szukania dróg do tego, aby pokój mógł stać się rzeczywistością. Kolejne tematy godne przeczytania; ,,Nie kradnij” w biznesie” , ,,Projekty Obywatelskie odrzucone?” – ,,Tak dla rodziny, nie dla gender” i ,,Stop LGBT”  – to dwa obywatelskie projekty, nad którymi debatował Sejm.   PONADTO możemy przeczytać:  Zdumiewające jest, że ludzie, którzy nie wierzą w Boga, wkładają tyle sił w to, aby z Nim walczyć. Szczególnym znakiem współczesnego  zaślepienia sumień jest odejście od przykazań Bożych , więcej opisuje temat ,,Nasz świat traci sumienie”. ,,Każdy wart jest drugiej szansy” – Noclegownia to szansa na lepsze życie. Kolejnym tematem ważnym jest ,,Pijani małoletni” – Raporty są zatrważające , coraz więcej młodych ludzi spożywa alkohol. 44% uczniów upija się przynajmniej raz w miesiącu. Ponad 80% nastolatków ma za sobą przynajmniej jedną próbę picia alkoholu. Nałogiem są także narkotyki. Bohaterka artykułu Ania – opowiada swoją historię, jak zerwała z narkotykami w temacie ,,Narkotyk lub ekstrema”.   ,,Niedziela”, jest NOWY TYGODNIK ,,Bliżej Życia z Wiarą”, a w nim: – ludzkie historie  ,,Życie bez rąk” – O swoim życiu opowiada Laureat ubiegłorocznej nagrody ,,Człowiek bez barier”, pan Przemysław Wieczorek.  cuda i łaski  – ,,Najlepszym agentem jest Pan Bóg” – Marcin Kwaśny – aktor teatralny i telewizyjny. z natury  ,,Melisa lekarska”- Eliksir życia . kącik dla dzieci  – łamigłówki, podróże – ,,Perła księżnej Daisy” – Zamek w Pszczynie. ,,CZY WIESZ, ŻE…” elektryczną ciężarówkę można naładować w 15 minut? CIEKAWOSTKA JESZCZE; 21 lutego Dzień Przewodnika Turystycznego. MYŚL NA TYDZIEŃ; ,,Cierpliwość jest codzienną formą miłości’‚. Benedykt XVI.

 GOŚĆ NIEDZIELNY –   przegląd ,,GOŚCIA” – wybrane artykuły m.in. –     ,, Naucz nas modlić się” – Zwracając się do Jezusa z prośbą: ,,Naucz nas się modlić”, uczniowie wybrali najlepszą z możliwych opcji – nikt tak jak On nie był uprawniony do tego, by modlitwy nauczać. Wielki Post. Jezus, modlitwa i TY. Jak wygląda  okres wielkopostny u chrześcijan różnych tradycji w temacie ,,Wielki Post i Czas Pasyjny’‚- Wszyscy  przygotowują się duchowo. I od wszystkich można czerpać inspiracje.    PONADTO możemy przeczytać: ,, Bóg na wyspie śmierci” – HAITI. Uprowadzenie sześciu sióstr zakonnych przypomniało o dramacie rozgrywającym się w tym kraju. Życie na wyspie stało się piekłem. Miliony ludzi nie mają co jeść, króluje bezprawie, a mieszkańcy wyspy są zakładnikami uzbrojonych gangów -mówi ,,Gościowi” bp Pierre- Andr’e Dumas. ,,Rodzicu , nie bój się!” – O ochronie małoletnich i czy będą nadużycia , opowiada pani psycholog. Kolejnym tematem wartym zauważenia ;,, Tę lekcję już przerobiliśmy” – Przeszłość i teraźniejszość. Historia się powtarza. Czy wyciągniemy wnioski z doświadczeń naszych przodków? . ,,Gniew rolników” – Czy pod kołami traktorów zawali się cała prowadzona od lat polityka klimatyczna Unii Europejskiej? .,,Na strunach miłości” – Hiszpański wirtuoz gitary , NARCISO YEPES i polska arystokratka. Opowieść o miłości i nawróceniu, rozgrywająca się między Madrytem ,Paryżem a Taize’. To coś więcej niż gotowy scenariusz na film. Maria Szumlakowska ,żona wielkiego wirtuozy; Muzyka była dla niego modlitwą na Bożą chwałę. Jakie są tradycje wielkopostne w kościele w Orawce? – w temacie ,,Kurtyna w dół!”. 

SERDECZNIE ZACHĘCAM DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ:  KS. PROBOSZCZ  – MARIUSZ KILAR  Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk