Przegląd prasy katolickiej

NIEDZIELA –  ,,Kto dziś idzie za Jezusem?” – Ludzie chcieliby mieć idealnych duszpasterzy. Tylko skąd ich wziąć? Przecież to dzieci naszych rodzin, uczniowie naszych szkół i absolwenci naszych uczelni – a więc synteza polskiego społeczeństwa. Jacy są zatem ci, którzy pragną zostać księżmi? 72 % badanych kleryków uważa, że kapłaństwo to służba. Powołanie rzadko bywa nagłym olśnieniem, zazwyczaj nie wydarza się nagle. ,,Pytania o powołania” – ks. Grzegorz Koss – nie żałuję, że zrezygnowałem z zawodu lekarza, teraz też leczę, ale duszę. Bądźcie pasterzami, nie funkcjonariuszami. Bądźcie mediatorami, nie pośrednikami – powiedział do kapłanów papież Franciszek. A my pytamy: Jak się rodzi powołanie? Jak być kapłanem w czasach zmasowanego ataku na kapłaństwo? Co powoduje, że młody człowiek mówi Bogu: ,,tak”? ,,Dary Ducha Świętego – jak je rozumieć?” – Duch Boży nie dał nam innego podręcznika do dobrego życia ani innego mistrza jak tylko Jezusa. Ponieważ Duch Święty jest miłością, uprasza wszystkie sprawy. Skąd zatem trudność w rozumieniu darów? – wyjaśnia wszystkie wątpliwości – ks. prof. Krzysztof Guzowski założyciel Zgromadzenia Sług Ducha Pocieszyciela pielęgnującego relacje z Duchem Świętym. Autor książek i modlitewników do Ducha Świętego. Tygodnik poleca również: ,,Procesja inna niż zwykle”, ,,Jest zbrodnia, a gdzie kara?” , ,,Czy można miłość przysięgać na zawsze?”, ,,Świat już nie będzie taki sam”.

 GOŚĆ NIEDZIELNY  ,,Nastoletnia świętość” – Jaka jest recepta na wychowanie świętego dziecka? Dobrze, że Kościół coraz częściej wynosi dzieci na ołtarze. Młody wiek nie jest przeszkodą do świętości. Także dziś jest zapewne wielu świętych wśród najmłodszych. Kochaj swoje dzieci, troszcz się o nie, opowiadaj im o Bogu, a potem patrz, jak On je prowadzi – powtarzali święci małżonkowie Zelia i Ludzwik Martin, rodzice dwóch świętych córek. Jak wygląda proces beatyfikacyjny dzieci i czy różni się czymś od tego, w jaki sposób Kościół bada świętość dorosłych. ,,Należę do pokolenia J P II” – O tym, dlaczego płakaliśmy po papieżu, i o znaczeniu Jana Pawła II dla młodzieży opowiada ks. Luigi Maria Epicoco. ,,W jakich okolicznościach Maryja została ogłoszona Matką Kościoła i co to znaczy?” – Maryja była z Kościołem, gdy się rodził w czasie zesłania Ducha Świętego. Jest z nim ciągle. Gdy Papież ogłosił decyzję, ogłaszamy Najświętszą Maryję Pannę Matką Kościoła wszyscy w bazylice św. Piotra długo klaskali i śpiewali. Był to 21 listopada 1964 r. Kończyła się trzecia sesja Soboru Watykańskiego II. Maryja jest Matką wszystkich uczniów Jezusa. Jest Matką Jezusa, który stał się naszym bratem, a my mamy Go naśladować w byciu dzieckiem Maryi. Także sam Jezus wyraził taką wolę w dwóch zdaniach testamentu z krzyża: ,,Niewiasto, oto syn Twój” i ,,Oto Matka twoja”. Wtedy rodził się Kościół, a Maryja była przy wszystkich najważniejszych chwilach jego wzrostu. Jest ciągle. Dobra Matka trwa przy dzieciach i modli się za nie, niezależnie od tego, w jakiej są kondycji. Matko Kościoła – módl się za nami. Ponadto: ,,Rankingów czar”, ,,Wrażliwy twardziel”, ,,(Nie) nasz prezydent”.

ŹRÓDŁO – 

CUDA I ŁASKI BOŻE  –

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO CZYTANIA GAZET KATOLICKICH: DUSZPASTERZE PARAFII –  KS.MARIUSZ KILAR I KS.WINCENTY SKROBACZInformacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk