Przegląd prasy katolickiej

NIEDZIELA – tygodnik poleca: ,,Zabobony – grzech czy głupota”? – ,,Niedziela” przygląda się granicom między wiarą a przesądem. Czym są zabobony? Jak magia wdziera się w życie wierzących? Jak ustrzec się zabobonów? Okazuje się, że przesądy zagrażają religijności każdego z nas. Problem jest poważny i warto sprawdzić, czy również my nie znajdujemy się w grupie ryzyka. ,,Niezbity dowód miłości” – Dlaczego w lipcu w sposób szczególny czcimy Krew Zbawiciela? I kto był orędownikiem tego kultu? Tajemnice nabożeństwa ku czci Krwi Chrystusa odsłaniają dla Czytelników ,,Niedzieli” siostry ze Zgromadzenia Adoratorek Krwi Chrystusa. Gorąco polecam ten artykuł. ,,Wolni pod opieką Maryi” – W oczekiwaniu na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego poznajemy bliżej osobę Prymasa Tysiąclecia.  Co sprawiło, że Kardynał był niezłomny i przetrwał komunistyczne więzienie? Jak wyglądały kulisy powstania Aktu oddania Polski w macierzyńską niewolę Maryi? Zaciekawionych odsyłam do tygodnika. ,,Co święci mówią Europie” – Gdyby nie chrześcijaństwo, gdyby nie ludzie Kościoła nasz kontynent wyglądałby zupełnie inaczej. Z pewnością byłby uboższy duchowo. Poznajemy świętych, którzy patronują Europie i wsłuchajmy się w ich przesłanie. To oni pokazują nam, jak budować prawdziwie zjednoczona wspólnotę. Ponadto: ,,Leczy serca i dusze” – Nałęczów. Bolesław Prus napisał; ,,Ludzie byliby o wiele lepsi, gdyby choć raz mogli przyjechać do Nałęczowa”. O serdecznej więzi pisarza z tym miejscem przypomina muzeum, które mieści się w dawnej ochronce. Można w nim zobaczyć m.in. bogate zbiory rękopisów i listów, a także osobiste pamiątki po Prusie i jego rodzinie. W 1817 roku zostały potwierdzone lecznicze właściwości źródeł. Zatem zapraszamy do Nałęczowa do Parku zdrojowego, który jest najchętniej odwiedzanym miejscem w Nałęczowie.

 GOŚĆ NIEDZIELNY – tygodnik poleca: Kościół ,,Bracia’‚ – Georg i Joseph Ratzingerowie, bracia, których łączy niezwykle mocna więź, znów wspólnie odprawili Mszę św. Polska: ,,Bez przedawnienia” – Zbrodnie komunistyczne nie ulegną przedawnieniu . Ich sprawcy będą nadal ścigani. Sejm znowelizował ustawę o IPN.  Świat: ,,Zemsta Kim Dżong” – Główną rolę w kolejnej eskalacji napięcia na Półwyspie Koreańskim odgrywa Kim Jo Dżong, siostra Kim Dżong Una. Wyrasta ona na drugą osobę w państwie. W Korei Płn. po raz pierwszy tak eksponowaną rolę odgrywa kobieta. Jednakże polityczne metody stosowane w Pjongjangu nie uległy zmianie. Nauka: ,,COVID – 19 lubi zwierzęta” – Naukowcy ustalili, że niektóre zwierzęta chorują na koronawirusa. Ułatwi to poszukiwanie lekarstwa.  Temat numeru: ,,Historia pisania na nowo” – Wojna kultur powoli zamienia się w rewolucję kulturalną. A wszystko w imię wyrównywania dziejowych krzywd. Ponadto: ,,Ewangelia z trzciną cukrową” –  O kraju kawy, czarach sanguma i odkrywaniu na nowo Ewangelii opowiada bp Dariusz Kałuża z górskiej diecezji Goroka w Papui- Nowej Gwinei. W,,Gościu Niedzielnym”w cyklu wakacyjnym ,,Nie ma jak u Mamy” – reportaż z bazyliki w Leżajsku Zwiastowania NMP. Gigantyczna bazylika w niewielkim uśpionym miasteczku od wieków robi wrażenie na tych, którzy padają na kolana przed obrazem Matki Bożej Pocieszenia. Serdecznie zachęcam do przeczytania reportażu.

ŹRÓDŁO  

CUDA I ŁASKI BOŻE  

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO CZYTANIA GAZET KATOLICKICH: DUSZPASTERZE PARAFII –  KS.MARIUSZ KILAR I KS.WINCENTY SKROBACZInformacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk