Przegląd prasy katolickiej

NIEDZIELA –  temat numeru: ,,Oblicza Patriotyzmu” – Patriotyzm na co dzień. Ponadto: ,,Pierwszy cud nad Wisłą”, ,,Nasz rodzinny Patriotyzm” , ,,Lekcja historii w praktyce”, ,,Biało – czerwony ślad”, ,,Gęsina na św. Marcina” – tradycje kulinarne Polski.

GOŚĆ NIEDZIELNY  temat numeru: ,,Długi łańcuch” – pokolenia Niepodległej. Ponadto: ,,Mężowie wypróbowani – i ich żony”, ,,Jozafat odnaleziony” , ,,Rodzina będzie w centrum”, ,,Zielone światło w Rosji”.

ŹRÓDŁO przewodniczący Episkopatu ks. abp Stanisław Gądecki, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski, zwrócił się do Ojca Świętego Franciszka z prośbą o ustanowienie św. Jana Pawła II doktorem Kościoła i patronem Europy. Prośbę tę 22 października 2019 r., podczas kongresu ,,Europa Christi”, wsparł ks. kard. Stanisław Dziwisz. W 2020 roku mija 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II i 15. rocznica jego odejścia do Domu Ojca.

CUDA I ŁASKI BOŻE  –

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO CZYTANIA GAZET KATOLICKICH: DUSZPASTERZE PARAFII –  KS.MARIUSZ KILAR I KS.WINCENTY SKROBACZ