Przegląd prasy katolickiej

NIEDZIELA – w ,,Niedzieli” – od Nowego Roku co tydzień nowe dodatki tematyczne: – o wierze, – cudach, – zdrowiu, – i problemach codzienności. W ,,Niedzieli” czytamy: ,,Hospicjum, które ratuje życie” – Często zapominamy, że cierpi się nie tylko z powodu dolegliwości cielesnych. Pacjenci doznają też potwornego cierpienia o podłożu psychicznym i społecznym. O tym, jak wygląda niesienie pomocy osobom umierającym w miejscach, do których autobus dojeżdża dwa razy w tygodniu mówi dr Paweł Grabowski – założyciel i prezes Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza.  ,,Jesteście potrzebni” – Czasy się zmieniają ,ale nadal najlepszymi nauczycielami bezwarunkowej miłości i akceptacji są…nasi dziadkowie. Dziadkowie przede wszystkim mają czas, co w dzisiejszym świecie jest czymś nieoczywistym. Babcie uczyły prostej wiary, niespektakularnej pobożności i wytrwałości w tym, co odwieczne. Tygodnik poleca również: ,,Prawo na cmentarzach”, ,,Jaki ślub?”, ,,Nowoczesne technologie w starych kościołach”, ,,Dzieci jednego Boga”. Tematem ,,Niedzieli”: ,Co musi się stać, by chrześcijanie znów byli jedno?” – 18 stycznia rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jego pomysłodawcą był Paul Wattson, amerykański anglikanin, który w 1909 r. przeszedł na katolicyzm. Historia Kościoła to ciągłe zmagania się z ludzkim grzechem i słabością, które sprawiają, że modlitwa Jezusa za uczniów, ,,aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze,  we Mnie, a Ja w Tobie(..), by świat uwierzył, że Ty Mnie posłałeś” ( J 17, 21), będzie aktualna i konieczna aż do Jego powrotu na końcu czasów. Tygodnik służy także poradą medyczną: Najlepszy lek na pamięć.

 GOŚĆ NIEDZIELNY   w świątecznym wydaniu,,Gościa” została wydana pierwsza płyta z kolekcji Biblia Audio: Nowy Testament – Ewangelia według czterech ewangelistów. Dzisiaj dodatek Biblia Audio CD 1 Pierwsze Dwie Części. Księga Rodzaju to klucz do zrozumienia nie tylko dziejów Izraela, ale i całej, kulminującej się w Jezusie Chrystusie, historii zbawienia. Księga Wyjścia,czyli o pakcie Boga z Izraelem.  ,,Gość Niedzielny” poleca: ,,Kościół pytający” – Synod o Synodalności. O synodach i soborach, dzieleniu się władzą i o demokracji w Kościele mówi ks. dr hab. Stanisław Adamiak. Zajmowanie się historią Kościoła uczy, że przez ponad 2 tysiące lat wiele spraw ulegało zmianom, nawet takich, które dziś wydaja się nam nienaruszone. ,,Rodzina uratuje świat” – Rok rodziny Amoris Latitia. ,,Powołanie do małżeństwa jest wezwaniem do kierowania łodzią niestabilną, choć bezpieczną, ze względu na rzeczywistość sakramentu, na niejednokrotnie wzburzonym morzu” – pisze Franciszek w poruszającym liście do małżonków całego świata. Potrzebne jest duszpasterstwo ,które pokaże piękno sakramentu małżeństwa w taki sposób, aby stało się ono czytelne dla młodych.  W,,Gościu” także: ,,Na krańce świata” – papieskie Dzieła Misyjne. Ich misją jest wspieranie misji. Papieskie Dzieła Misyjne przypominają, że powołaniem każdego katolika jest ewangelizacja. ,,Ład czy nieład?”, ,,Unio wróć?”, ,,Decydująca runda”. Temat ,,Gościa Niedzielnego”: ,,Hej kolęda, kolęda…” – Odwiedziny duszpasterskie po pandemii. W jakie formie przetrwa? Tygodnik poleca przysmak karnawałowy: Castagnole.

 SERDECZNIE ZACHĘCAM DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ:  KS.MARIUSZ KILAR – PROBOSZCZ PARAFII  Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk