Przegląd prasy katolickiej

 GOŚĆ NIEDZIELNY –   przegląd ,,GOŚCIA” – wybrane artykuły m.in.,,Polacy będą bronić ojczyzny”, ,,Jak naprawdę wygląda zielona granica?”.  PONADTO możemy przeczytać:   ,,Dzień Ojca naszego”, ,,Szkodniki, które mogą uratować świat”. TEMAT NUMERU: ,,Aby Boga nie zastąpił cielec” – Z wszystkiego, co nie jest Bogiem, człowiek potrafi zrobić sobie bożka –  nawet z forum kultu. O wiarę trzeba się więc troszczyć. Ks. dr hab. Antoni Nadbrzeżny, wyjaśnia – chodzi o przeżywanie wiary w sposób właściwy. W tygodniku rozpoczyna się CYKL WAKACYJNY a w nim ; RIJEKA w Chorwacji. W pierwszym odcinku cyklu zapraszamy do Chorwacji, na wzgórze, gdzie aniołowie przenieśli dom z Nazaretu.  Już w sprzedaży czwarty numer  HISTORII KOŚCIOŁA- ; w numerze m.in.: – Czy św. Piotr naprawdę przebywał w Rzymie? , – Inkwizycja, cz. IV. Czy trybunały kościelne stosowały tortury?, – Życie religijne podczas powstania warszawskiego. Pasjonująca podróż przez dzieje chrześcijaństwa za jedyne 12 zł.

 

,,Niedzieli”, jest NOWY TYGODNIK ,,Bliżej Życia z Wiarą”, a w nim: – ludzkie historie – ,,Wstańcie z kanap i do dzieła!” – Portret rock’n’rollowego TATY.  cuda i łaski  – ,,Tajemnicza interwencja z nieba” – Historia , uzdrowionego chirurga. z natury  – ,,Ziele św. Jana” – Dziurawiec. kącik dla dzieci  ,,Łamigłówki”.  podróże ,,Apostołowie w Wiecznym Mieście”. ,,CZY WIESZ, jak…”   – powstała muzyka?.  PONADTO: ,,Eucharystia w życiu Ojca Pio”, ,,Jak nauczyć dziecko porządku?”, ,,Letnie ciasta z owocami” – Pycha!.  MYŚL na tydzień;  Radość jest jak kamień, który wrzucony do wody zatacza coraz większe kręgi”.    NIEDZIELA- przegląd ,,Niedzieli” – wybrane artykuły m.in; -,,Nie takie znowu tabu” – Co Biblia mówi o seksualności człowieka?. ,,Komu bije dzwon, a komu tylko dzwonek…” . PONADTO czytamy:  ,, Teologia na wykładach… i na kolanach”, ,,Zdrowa religijność”, ,,Polska – drugi dom”. TEMAT NUMERU: ,,Ojcem być…” – Miłość, odpowiedzialność, stałość, troska… Bycie tatą to wyzwanie i najpiękniejsza rola życia. Co znaczy męska odpowiedzialność?, więcej w temacie ,,Mężczyzna nie tylko na dziś”. Dietetyk radzi…. Cudowne właściwości rzodkiewki. Przepis na sałatkę z rzodkiewką. Smacznego!

NIEDZIELA poleca Nowy Numer – Magazyn ; Prawdziwe Bogactwo Polski. Pisma dla wszystkich, którym bliska jest tematyka historyczna i patriotyczna. Od 16 czerwca dostępny w Parafiach i Sieci EMPIK.

  SERDECZNIE ZACHĘCAM DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ:  KS. PROBOSZCZ  – MARIUSZ KILAR  Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk