Przegląd prasy katolickiej

NIEDZIELA   przegląd ,,Niedzieli”- wybrane artykuły : ,,Nie bójmy się spowiedzi” – o. Bartłomiej Hućko, jezuita odpowiada na pytania; Po co nam spowiedź? Dlaczego Kościół przywiązuje do tego sakramentu tak dużą wagę? Czy spowiedź może odmienić życie? . Czy Maryja mogła odmówić Bożemu posłańcowi? Dlaczego Uroczystość Zwiastowania nosi nazwę Zwiastowanie Pańskie? przeczytamy odpowiedzi w temacie ,,Czy mogła powiedzieć Bogu ,,nie”?. Tajemnica Zwiastowania to zaproszenie do tego, aby nasze serca i całe nasze wspólnoty stawały się sanktuarium życia. Czy Katolicy są coraz bardziej protestanccy?” odpowiedź w artykule i historia chłopaka Curtisa Martin, który z upływem lat oddalał się od Jezusa. ,,Nowe ataki na wolność Kościoła” – Kolejną odsłoną nagonki jest żądanie zakazu spowiedzi dzieci.,,Zamach na normalność”atak na rodzinę. ,,By nie bały się życia” – Jak wychować dzieci, żeby odważnie podejmowały wyzwania i ryzyko w przyszłości? , ,,Zamordowany przez komunistów” – Ks. Franciszek Blachnicki ( 1921 – 87). W Niedzieli Przemyskiej czytamy; ,,Rodzina Ulmów na obradach KEP” – 79 lat temu rodzina Ulmów poniosła śmierć. ,,Historia żywego Kościoła” – Markowa , miejsce rozpoznawalne na mapie naszego kraju. ,,Co drzemie w wulkanie” – ponad 500 mln ludzi żyje w pobliżu czynnych wulkanów. ,,Odszkodowanie za nieudaną operację” – prawnik wyjaśnia, Bożena Kwiecińska. ,,Gdzie do sanatorium” – do Buska czy do Krynicy?. ,,Jak rozpoznać depresję u dzieci” – Co możemy zrobić, aby pomóc swemu dziecku?  ,,Niedziela”, jest NOWY TYGODNIK ,,Bliżej Życia z Wiarą”, a w nim: – ludzkie historie, -cuda i łaski, – rodzina, – kącik dla dzieci, – podróże, – rozrywka, – przepisy kulinarne. W ,,Nowym Tygodniku”, przeczytamy:  ,,Jak przygotować palemki” – Skąd się wziął zwyczaj święcenia palmy? Czego jest on symbolem? , ,,Sposoby na problemy z brzuchem”, ,,Dieta płodności”, ,,Wymodlone cuda” – Państwo Śliwińscy są rodzicami adopcyjnymi czwórki wspaniałych dzieci. Zawsze marzyli o dużej rodzinie. Przekonują, że każdy człowiek zasługuje na miłość, szczęście i godne życie. Są inspiracją dla wielu rodzin, które poszukują miłości i zastanawiają się nad adopcją. ,,Pasja Basi Pospieszalskiej” – Pieśni wielkopostne. ,,Tragiczne wakacje” – historia z wakacji, o modlitwie matki Mariusza, gdzie ostatnia nadzieja była w modlitwie. ,,Właściwe proporcje” – Poczucie własnej wartości – dlaczego warto rozwijać je u dziecka? I czy można z tym przesadzić? . Tygodnik nigdy nie zapomina o najmłodszych w temacie ,,Bóg jest niesamowity!. 

 GOŚĆ NIEDZIELNY –   przegląd ,,GOŚCIA” – wybrane artykuły: ,,Wielki Post z ,,Gościem” – wewnątrz każdego numeru kod do rozważań Drogi Krzyżowej. ,,Krzywdy cierpliwie znosić, urazy chętnie darować” – Każda zniesiona cierpliwie krzywda, każda uraza chętnie darowana są przyczynkami do triumfu dobra, bo cechą wspólną tych dwóch uczynków miłosierdzia jest to, że oba zapobiegają pomnażaniu zła. ,,Zlinczowani” – Kard. Adam Kozłowiecki przeżył piekło Dachau. Po wojnie był misjonarzem, okrzyknięto go ,,apostołem Afryki”. Kard. George Pell został niesprawiedliwie skazany za rzekoma pedofilię. Uniewinnił go Sąd Najwyższy Australii. ,,Zagrożenie na wyciągnięcie ręki” – Wobec sztucznej inteligencji człowiek wcześniej czy później znajdzie się na przegranej pozycji. Czy powinniśmy zacząć się bać? ,,Matki, córki, Ukrainki..” – Miały domy, mężów, pracę. Od roku żyją w obcym kraju. Jak sobie radzą?, ,,Odkrywanie plastra od rany” – O niemieckiej Drodze Synodalnej i garstce biskupów broniących nauczania Kościoła mówi Tomasz Kycia. ,,Na rozstaju dróg” – Gruzja. ,,Ukochałem cię, moje dziecko” – rodzina. ,,Filmowe rekolekcje” – Przedstawiamy dziesięć najlepszych filmów pasyjnych, które tworzyły historię kina religijnego. 1) .Pasja ( 2004), 2). Jezus z Nazaretu ( 1977), 3). Ewangelia według św. Mateusza ( 1964), 4). Golgota ( 1935), 5). Syn Boży ( 2014), 6). Zmartwychwstały ( 2016), 7). Król Królów ( 1927), 8). Opowieść Wszech Czasów( 1965), 9). Pasja ( 2008), 10). Narodziny, życie i śmierć Chrystusa ( 1906)

 SERDECZNIE ZACHĘCAM DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ:  KS.MARIUSZ KILAR – PROBOSZCZ PARAFII  Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk