Przegląd prasy katolickiej

NIEDZIELA –  ,, Od 4 września dostępny z tygodnikiem ,,Niedziela”, jest NOWY TYGODNIK ,,Bliżej Życia z Wiarą”, a w nim: – ludzkie historie, -cuda i łaski, – rodzina, – kącik dla dzieci, – podróże, – rozrywka, – przepisy kulinarne. W ,,Nowym Tygodniku”, przeczytamy: ,, Bóg się o mnie upomniał” – po 30 latach wrócił do Boga. Co go uratowało?. ,,Sposób na chrapanie”, ,,Śląska św. Tereska”, ,,Podziel się …ubraniem”, ,,Sok na odporność” – owoce jarzębiny są jadalne, nie wolno jednak spożywać ich na surowo. ,,Niedziela” poleca: ,, Chronią, ratują, prowadzą, zwiastują, strzegą” Bóg stworzył to, co widzialne i niewidzialne… w tym ludzi, ale też anioły. Po Bogu i Matce Bożej Anioł Stróż jest dla mnie najbliższym przyjacielem na ziemi ( św. Ojciec Pio) . ,,Czy dzisiejszy człowiek wierzy jeszcze Bogu?” – tytuł V tomu OPERA OMNIA Josepha Ratzingera –Pochodzenie i przeznaczenie brzmi jak wielkie wyzwanie dla współczesnego człowieka i świata. Oznacza on, że człowiek jest stworzeniem Bożym, a więc pochodzi od Boga Stwórcy i przeznaczony jest do życia wiecznego w Bogu. ,,Religie nie spadają z nieba…”, ,,Wszystko z miłości, nic na siłę”, ,,Zbrodnia i miłosierdzie”. ,,TYGODNIK poleca dobre rady kulinarne na: ,,Pierogi z kurkami i boczkiem”. Smacznego!

 GOŚĆ NIEDZIELNY –  W tygodniku czytamy: ,,Festiwal filmowy w Gdyni ” – podsumowanie. ,,Bezpieczne suplementy?” ,,,Pozłacane naczynia gliniane” – Jakie są źródła klerykalizmu i dlaczego jest on wrogiem Kościoła? ,,Pielgrzym pokoju” – papież Franciszek w Kazachstanie. ,,Karol III” – Będę chronił wszystkie religie. ,,Energia atomowa jednak od Amerykanów?”, ,,Spotkaj Go!”  – PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA. ,,Kardynał z peryferii” – Giorgio Marengo. ,,Odpowiedzieć na kryzys” – formacja kapłańska. ,,Nie Boża koncepcja” – nauczanie o antykoncepcji. ,,Ormiański Benedykt” – Mechitar i jego zakon. ,,Żeby życie nie umknęło” – artystka ludowa Irena Brzeska. ,,Wielka duma małej Czarni” – misjonarz Japonii. ,,Afrykański front starcia z Rosją” – Afryka -Polska. W ,,Gościu Niedzielnym” dodatek bezpłatny w postaci broszurki: AK – wojsko wolnej Polski. 80. rocznica powstania Armii Krajowej. 

 SERDECZNIE ZACHĘCAM DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ:  KS.MARIUSZ KILAR – PROBOSZCZ PARAFII  Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk