Przegląd prasy katolickiej

NIEDZIELA -,,Sensacja prowadząca do Chrystusa”- Francesca mając 15 lat rozpoczął nowicjat w zakonie. Nakładając habit, przyjął imię Pio. Najważniejsza w życiu Ojca Pio była głębia jego wiary, którą zaszczepił w bliźnich. ,,Nowe cuda świętego stygmatyka” – br. Roman Rusek kapucyn, Krajowy asystent Grup Modlitwy Ojca Pio, opowiada, że na co dzień spotyka się z ludźmi doznającymi łask za wstawiennictwem św. Ojca Pio. O św. Pio nikt nie powie ,,brat”, tylko ,,ojciec”, bo on w pełni zrozumiał, na czym polega ojcostwo. To troska, odpowiedzialności i mówienie zawsze prawdy z miłością. ,,Pora wracać do kościoła” – Żadnej transmisji nie można stawiać na równi z osobistym kontaktem z Panem Bogiem – pisze w liście do biskupów kard. Robert Sarah. Tygodnik poleca również: ,,Kuźnia intelektu i ducha”, ,,Milion młodych drzew”, ,,Wieczernik w Sanoczku”, ,,Przestańmy przeklinać!”. 

 GOŚĆ NIEDZIELNY – ,,Poza metryką” – Bezwyznaniowcy. W socjologii coraz częściej określani jako trzecia największa ,,religia” na świecie, z tendencją wzrostową. Dla Kościoła to idealne warunki, by skupić się na ewangelizacji, a nie na sobie samym. ,,Anioł bliski ciału” – Pewne jest, że Anioł Stróż jest blisko człowieka, bo blisko człowieka jest Bóg. Jest mnóstwo duchów niebieskich. Te, które kontaktują się z ludźmi, jaśnieją potężnym blaskiem. Blasku innych byśmy nie znieśli. ,,Za nic nie powiem” – Tajemnica spowiedzi.  Jest tajemnica ,którą trzeba zabrać do grobu – choćby grobem groziło jej zachowanie. Nie ma sekretu wiążącego mocniej niż tajemnica spowiedzi wiążąca kapłana. Tygodnik poleca również: ,,Uchodźca z twarzą Chrystusa” , ,,Czas na miłość”, ,,Gra na przeczekanie” ,,Jest tam coś?”, ,,Wyłaniane z czerni”, ,,Skazana na zapomnienie”. 

ŹRÓDŁO  

CUDA I ŁASKI BOŻE  

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO CZYTANIA GAZET KATOLICKICH: DUSZPASTERZE PARAFII –  KS.MARIUSZ KILAR I KS.WINCENTY SKROBACZInformacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk