Przegląd prasy katolickiej

NIEDZIELA – w tygodniku: w Niedzieli przemyskiej opublikowany jest List Pasterski Metropolity Przemyskiego na Wielki Post 2019. NAWRÓCENIE – Przemiana życia w mocy Bożego Ducha. Niedziela 17 marca – zbiórka do puszek na potrzeby Dzieła Pomocy Misjom. 24 marca br. ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz Życia, w którym wezmą udział Polacy z całego kraju. Ponadto: ,,Katecheza w szkole jest potrzebna” – apeluje bp Marek Mendyk. ”Katecheza w szkole to wychowanie do wartości”. 19 marca – uroczystość św. Józefa. Święty Józef – opiekun Jezusa i Maryi. Razem stanowią ikonę Świętej Rodziny. Jest szczególnym orędownikiem osób pragnących założyć rodzinę i odnaleźć swoje miejsce w życiu. Coraz częściej mówi się też, że to patron współczesnego mężczyzny. Zawsze niezawodny. Papież Franciszek dał osobiste świadectwo o św. Józefie. Wyznał, że jeśli ma jakąś trudną sprawę, to pisze list do św. Józefa i powierza mu wszystko. Jeszcze nigdy się nie zdarzyło, aby św. Józef pozostawił bez odpowiedzi i pomocy listy od Franciszka. Tygodnik poleca również: ,,Dotyk nieba”, ,,Czy Pan Bóg pachnie”, ,,Jabłko pada obok jabłoni’‚. Znajdziemy także Krzyżówkę na Niedzielę i przepis na Sałatkę jajeczną.  

 GOŚĆ NIEDZIELNY w ”Gościu” – drugi odcinek wielkopostnej Drogi Krzyżowej ,,Nie sądzę”- o znoszeniu fałszywych oskarżeń i niesprawiedliwego osądzania. Natomiast pierwszy odcinek wielkopostnego cyklu, w ubiegłym tygodniu był pod hasłem: ,,Droga krzyża. Wchodzę” – o naśladowaniu Jezusa w godzeni się z wolą Bożą oraz przeżywaniu osamotnienia w cierpieniu. Ponadto: ,,Przewracanie szkolnego stolika” – strajk w szkołach ma się zacząć 8 kwietnia, krótko przed rozpoczęciem egzaminów maturalnych i ósmoklasistów. ,,Tam, gdzie rośnie herbata”, ,,Stres niszczy pamięć”, ,,Jałmużna 2.0” – o nowoczesnych formach jałmużny i współczesnych jałmużnach, którzy z pasją i w ciekawy sposób zbierają środki na różne kościelne dzieła i pomoc potrzebującym. Za tydzień dodatek do tygodnika: W mocy Bożego Ducha – Rachunek sumienia.

ŹRÓDŁO –  Robert Kubica wraca na tor. 17 marca Grand Prix Australii w Melbourne rozpocznie się nowy sezon formuły 1. Dla Polskich kibiców będzie wyjątkowy od kilku lat. Na tory całego świata wraca Kubica! Polski kierowca zasilił zespół Williamsa i wystartuje w gronie najszybszych kierowców świata, po ośmiu latach przerwy. Natomiast w województwie małopolskim zostaną odnowione kapliczki dzięki dotacji przyznanej przez władze samorządu. Na ten cel przeznaczono 750 tys. zł. Do tej pory dzięki regionalnym dotacjom uratowano ponad 370 budowli. Kapliczki współtworzą małopolski krajobraz od wieków. Usytuowane na polach, przy drogach – wszędzie tam są znakiem sacrum wpisanym w przestrzeń codzienności. Fundowane są jako dziękczynne lub przebłagalne wota dla upamiętnienia znaczących dla miejscowej wspólnoty wydarzeń, niejednokrotnie stanowią ważny element budowania jej tożsamości, łączącej przeszłość z teraźniejszością – podkreślają władze województwa.

CUDA I ŁASKI BOŻE  – 

 

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO CZYTANIA GAZET KATOLICKICH DUSZPASTERZE PARAFII : KS.MARIUSZ KILAR I KS.WINCENTY SKROBACZInformacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk