Przegląd prasy katolickiej

NIEDZIELA   przegląd ,,Niedzieli”- wybrane artykuły m.in. –  ,,41.Pielgrzymka Ludzi Pracy” – prezydent RP Andrzej Duda w liście do uczestników pielgrzymki napisał – ”Potrzebujemy solidarności, która łączyła Polaków w latach 80. XX wieku”. Uczestnicy pielgrzymki podkreślali, że ks. Jerzy Popiełuszko wciąż uczy nas postawy odpowiedzialności, wierności Chrystusowi, podpowiada jak kochać ojczyznę. W tym roku pielgrzymka, odbyła się pod hasłem:” Matko, pomóż nam zło dobrem zwyciężać!”. Bł. ks. Jerzy zainicjował pielgrzymkę robotników, dziś patron NSZZ ”Solidarność”. ,,Czy mamy bać się Boga?”, ,,Spójność w przekazie”, ,,Nadzieja na dnie morza”, ,,Czas dojrzewania prymasa”, ,,Akademickie rozdanie”, ,,Wyborcze obietnice”, ,,Embargo na ukraińskie zboże”, ,,Dobry start, czyli jaki?”. PONADTO: ,,Misja specjalna Ojca Pio” – Dziś mało kto nie słyszał o Ojcu Pio. I choć wydaje się, że jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych świętych, wciąż potrafi zaskoczyć nieznanymi historiami lub nowymi cudami. Są jednak i takie fakty z jego życia, które znamy, ale ich znaczenie wciąż oczekuje na odkrycie. Ojciec Pio był człowiekiem aktywnym.  Nie czekał, nie dywagował, nie zastanawiał się w nieskończoność, ale działał. Czuł się prostym bratem i chciał żyć w cieniu, bez rozgłosu.  To było jego marzenie. 23 września 1968 r. w San Giovanni Rotondo zmarł Ojciec Pio. Więcej informacji na temat Ojca Pio opowiada o .Roman Rusek, kapucyn w temacie; ,,Skuteczny święty”.  ,,Niedziela”, jest NOWY TYGODNIK ,,Bliżej Życia z Wiarą”, a w nim: – ludzkie historie, -cuda i łaski, – rodzina, – kącik dla dzieci, – podróże, – rozrywka, – przepisy kulinarne. W ,,Nowym Tygodniku”,czytamy:  ,,Kolczyki dla Boga” – historia nawrócenia pani Doroty, która razem z siostrą tworzy biżuterię, w której jest wyryte Boże słowo. ,,Jestem dzieckiem Boga”, ,,Uzdrowił go święty nędzarz” – uzdrowienie za wstawiennictwem bł. Alberta Chmielowskiego. ,,Zespół Aspergera”, ,,Jak przygotować olej lub ocet z ziół?”, ,,Jarzębina” – Jak zrobić z nich konfiturę czy sok? SAMO ZDROWIE!

 GOŚĆ NIEDZIELNY    przegląd ,,GOŚCIA” – wybrane artykuły m.in. –     ,,Czy przy ołtarzu zrobi się pusto?” – Nie jest prawdą, że księża w Polsce masowo opuszczają kapłańskie szeregi. Jest prawdą, że ksiądz też może przeżywać kryzys. I nie powinien zostać w nim sam. Czy radykalna zmiana w systemie przygotowania do kapłaństwa to właściwa droga? Trudno powiedzieć, ale jedno jest pewne: sytuacja się Bogu z rąk nie wymknęła. To my czegoś nie rozumiemy. Co nam dziś chce powiedzieć Duch Święty? O ludzkich aspektach w formacji, przyczynach odejść kapłanów i sposobach na pomaganie księżom przeżywającym trudności mówi o. dr Krzysztof Dyrek SJ, psycholog, rekolekcjonista, wykładowca jezuickiej Szkoły Formatorów w temacie: ,,Ksiądz w kryzysie zostaje sam”.  PONADTO:,, Inspiracje znad Sekwany”, ,,Morze braterstwa zamiast cmentarzyska” ,,Biskup w czyśćcu na ziemi”. O tym, co to znaczy ”czynić uczniów” i jak głosić Ewangelię, by inni chcieli jej słuchać, mówi ks. Łukasz Płaszewski w tytule: ,,Bez moralizowania!”. ,,Fundusz do likwidacji?”, ,,Tutaj chodzi o człowieka”, ,,Trochę empatii, błagamy!”, ,,Kiedy trzęsie się ziemia”, ,,Nie uciekajmy”, ,,Wskrzeszone opactwo”. Czy odpowiednia dieta ma wpływ na łagodzenie objawów w chorobach autoimmunologicznych? – czytamy w ,,Dobra dieta pomoże”. Przepis na ,,Zupa krem z brokułów”. Smacznego!

 SERDECZNIE ZACHĘCAM DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ:  KS.MARIUSZ KILAR – PROBOSZCZ PARAFII  Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk