Przegląd prasy katolickiej

NIEDZIELA –  temat numeru: ,,Polak przy konfesjonale” – najpierw się pojednaj. Święty Jan Paweł II – nawrócenie oznacza szukanie z naszej strony przebaczenia i mocy Bożej w sakramencie pojednania i w ten sposób stałe rozpoczynanie od nowa, codzienne posuwanie się naprzód. Są trzy rady: – spowiedź nie boli, – Boża ”pralnia”, – rady spowiednika, które nam pomogą wyjść na dobrą drogę. Penitent powinien ze spowiedzi wyjść umocniony prawdą, że Bóg go kocha. Upartych namówić, by spróbowali przebaczyć winy innym, ale także sobie. Bo choć spowiedź nie zmienia świata, to jednak potrafi zmienić ludzi – a to oni przecież zmieniają świat. ,,8.12. 2019 r. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny” – Niepokalana – nasz ideał. Spojrzenie na Przeczystą Maryję zaprasza nas do czegoś jeszcze piękniejszego. Dobrze, że powstajemy z grzechu, ale ideałem jest, byśmy nie upadali w brud zła. Maryja Niepokalana to wezwanie, by nie grzeszyć: nie pokalać się grzechem. GODZINA ŁASKI 12.00 DO 13.00. ,,Zatrzymana rewolucja” – stan wojenny 1981 r. Wprowadzenie stanu wojennego nie tylko przerwało pozorowany dialog władzy ze społeczeństwem oraz legalny okres działalności Solidarności, ale było także brutalną próbą powstrzymania rewolucji moralnej, która rozpoczęła się w Polsce w drugiej połowie lat 70. XX wieku. Kościół nie pozwalał usunąć polskim sumieniom, wyrywał z duchowego letargu, któremu ulegała część społeczeństwa. Codzienne życie stało się koszmarem. Ale co najgorsze – zabrano milionom Polaków nadzieję, zmarnowano gigantyczną energię społeczną. Mamy na pewno obowiązek modlitwy za ofiary stanu wojennego tj. 13 grudnia. 

 GOŚĆ NIEDZIELNY  temat numeru: ,,Przeżyjmy to razem” – zbliża się Europejskie Spotkanie Młodych. Gospodarzami będą wszyscy Polacy. Tuż po Bożym Narodzeniu do Wrocławia przyjadą tysiące młodych ludzi z całego kontynentu, by wziąć udział w Europejskim Spotkaniu Młodych. Ponadto: Rozmowa z abp Grzegorzem Rysiem : o tym, kto dał Janowi Kowalskiemu prawo cenzurowania nauczania papieskiego, i o bagnie, z którego Bóg wyciągał swój Kościół. Trochę pokory…o tyle w Kościele w Polsce jest kryzys, o ile zabraliśmy ten Kościół Jezusowi. Robienie ,,naszego” Kościoła zawsze skończy się kryzysem. ,,Dobry dar” – na św. Mikołaja ludzie ofiarowują sobie różne prezenty, ale nie pytają św. Mikołaja, co on o tym myśli. To nie żadna łaska robić coś dobrego dla innych. To nieudzielenie pomocy jest czymś złym. Co się dzieje, kiedy człowiek daje bliźniemu coś, czego sam mógłby potrzebować. Odsyłamy do artykułu. Święty Mikołaju, módl się za nami, żebyśmy chętnie dawali, a dając – chcieli prawdziwego dobra obdarowanego. ,,Żeby dziecko było dzieckiem” – Viki Gabor, zwyciężczyni tegorocznej edycji Eurowizji Junior, ma 12 lat. Gdy dziecko osiąga sukces, najważniejsze jest, by miało wokół siebie najbliższe osoby, które dobrze nim pokierują. Wesprą rozwój talentu, ale też powiedzą ,,stop”, gdy idzie w niewłaściwym kierunku. ,,Od instytutów głowa nie boli’ – mamy dwie instytucje państwowe zajmujące się książką i jej twórcą. Czy są potrzebne?

ŹRÓDŁO Fragment katechezy Ojca Świętego , wygłoszonej podczas audiencji na placu św. Piotra w Watykanie, 27 listopada br. Podróż apostolska do Tajlandii i Japonii. Świadectwo Kościoła w Tajlandii obejmuje także dzieła posługi dla chorych i ubogich. ,,Chronić każde życie” – to było motto mojej wizyty w Japonii, kraju, który nosi blizny po bombardowaniach atomowych i dla całego świata jest rzecznikiem podstawowego prawa do życia i pokoju. W Nagasaki i Hiroszimie trwałem na modlitwie , spotkałem ocalałych i członków rodzin ofiar oraz podkreśliłem stanowcze potępienie broni nuklearnej i obłudę mówienia o pokoju, kiedy jednocześnie buduje się i sprzedaje materiały wojenne. Japonia pozostając wierną swoim wartościom religijnym i moralnym oraz będąc otwartą na przesłanie Ewangelii, może być krajem wiodącym dla bardziej sprawiedliwego i pokojowego świata oraz dla harmonii między człowiekiem a środowiskiem. 

CUDA I ŁASKI BOŻE  –

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO CZYTANIA GAZET KATOLICKICH: DUSZPASTERZE PARAFII –  KS.MARIUSZ KILAR I KS.WINCENTY SKROBACZInformacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk