Przegląd prasy katolickiej

NIEDZIELA – Zbliża się Tydzień o Jedność Chrześcijan . O co będziemy się modlić w tym roku? Hasło tegorocznego Tygodnia zostało zaczerpnięte z Ewangelii według św. Jana: Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (por) 15, 5-9). Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan jest cyklicznym świętem ekumenizmu. Co roku między 18- 25 stycznia, czyli między dawnym świętem katedry św. Piotra a świętem nawrócenia św. Pawła, chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach ,modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. Możemy uczestniczyć w nabożeństwach czy liturgiach innych Kościołów czy wspólnot, jeżeli nie pociąga to za sobą zaniedbania naszego niedzielnego obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w naszym Kościele. W ostatnim czasie przedstawiciele różnych środowisk, również ci z przeciwnych stron politycznej barykady, stanęli w obronie św. Jana Pawła II. Świadczy to o tym, że nasz papież jest osobą, która nieustannie jest w stanie łączyć wielu Polaków – ,,Broniąc naszego papieża, bronimy Kościoła i Polski”. Siostra Maria Wacława Witek, od wielu lat regularnie wspiera duchowo i materialnie mieszkańców wiosek w Andach .  Jak wspomina siostra my narzekamy na obostrzenia, nigdy nie zastanawiamy się nad tym, że inni mają gorzej niż my. Ważne jest abyśmy pamiętali o sobie  nawzajem i uczyli się każdego dnia, tego by żyć jak bracia – ,,Zakonnica i indiańscy górale”. Przeczytamy również ciekawą historię Przemka, który już za kilka dni leci na misje – Na koniec świata”. ,,Ratujmy młode pokolenie” – ks. Marian Rajchel, egzorcysta: O tym, jak ważną umiejętnością w procesie chrześcijańskiego wychowania dziecka jest nauczenie go właściwych wyborów. Człowiek albo stanie po stronie Boga i wybierze wolność, albo stanie po stronie złego ducha i wybierze zniewolenie. Ponadto: ,,On wierzący, ona nie” – Jak to wpływa na ich duchowość? . ,,Jedność dwojga” –W tym tygodniu modlimy się o Jedność Chrześcijan, ale warto się zastanowić  nad jednością w naszych rodzinach. Jak budować dom rodzinny?. ,,Niedziela” – poleca  Dobre Rady : Syrop z cebuli z ziołami i Zielony sos z natki pietruszki. Smacznego!

 GOŚĆ NIEDZIELNY   – Czy asceza zaczyna być modna? – ,,Mniej znaczy więcej”. Ojcowie pustyni wychodzili w odludne miejsce, by szukać Boga. Współcześni asceci szukają siebie, nawet nie myśląc o Bogu. Ponadto:,, Wytrwaj do końca”-  O tym, jak w pełnych zamętu czasach nie stracić wiary, opowiada ks. prof. Leszek Misiarczyk . Kościół przeżył już niejeden kryzys i zawsze się z niego podnosił dzięki pomocy Boga. I teraz też zostanie podniesiony przez Boga. ,,Wrócimy do normalności” – O strategii walki z pandemią oraz nowym programie rządu mówi szef Centrum Analiz Strategicznych dr. hab. Norbert Maliszewski. Konserwatywne wartości z pewnością są i będą kręgosłupem moralnym działań rządu. Przeczytamy również o młodej dziewczynie pani Juliannie Biedroń , która  jest z wykształcenia specjalistką od renowacji zabytków. Potrafi przywrócić piękno nawet najbardziej zniszczonej figurce. Jak opowiada: Naprawa to połączenie techniki z sercem i pasją. Przeczytamy ,,Osiecka – cóż po niej zostało..” – Agnieszka Osiecka, poetka, dziennikarka. Osoba ciekawa, twórcza, której życie stało się tematem telewizyjnego serialu? I co z tego wynika. Temat ,,Oczyszczenie” – O prostych, wyrzeczeniach i zdrowiu opowiada dr  Ewa Dąbrowska. Jakie są zalety diety? Tak jak dla duszy potrzebujemy oczyszczenia przez spowiedź, żal, zadośćuczynienie za grzechy, a to rodzi radość i nadzieję. Przejadanie się jest też jednym z grzechów, i to głównych, a post zadośćuczynieniem, które leczy ciało i ducha. Informacje o diecie dr Ewy Dąbrowskiej można znaleźć na stronie internetowej ewadabrowska.pl. ,,Strajk w obronie krzyża” – W 1984 r. uczniowie z Włoszczowej bohatersko bronili krzyża. Co sprawiło , że ich rówieśnicy mają dziś zupełnie inny system wartości? W ,,Gościu”  coś Na Smak: Ciecierzyca z suszonymi pomidorami. Smacznego!

SERDECZNIE ZACHĘCAM DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ: KS.MARIUSZ KILAR – PROBOSZCZ Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk