Przegląd prasy katolickiej


NIEDZIELA –   poleca: ,,Papież, który z miłością służył Polsce” – mało się mówi, że kard. Karol Wojtyła przejmując misję pasterza powszechnego poniósł wielką ofiarę – tęsknota za Polską trawiła go już od pierwszych dni pontyfikatu. Papież mówił, iż ”Polska jest matką szczególną”, dlatego ” ma prawo do miłości szczególnej”. ,,Marzenie o Niepodległej” – starcie Polski z mapy Europy w końcu XVIII w. było dla Polaków szokiem. O świadomości tworzenia wolnego państwa i roli Józefa Piłsudskiego czytamy w wywiadzie na łamach ” Niedzieli”.,,Prezydent na stulecie” – Polskość przetrwała dzięki Kościołowi – wywiad z prezydentem RP. – Gdy nasze państwo było rozszarpane, to Kościół był jedyną instytucją sieciową. Polskość przetrwała głównie dzięki silnej rodzinie i Kościołowi, który stał na straży niezmiennych wartości. 

GOŚĆ NIEDZIELNY temat numeru: ,, 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości 1918 – 2018” – wysiłek elity politycznej i wojskowej w 1918 r. nie przyniósłby efektów, gdyby nie został poparty masowym i powszechnym działaniem Polaków. Dla polskiego życia społecznego Kościół katolicki był tą instytucją społeczną, która najsilniej jednoczyła Polaków ze wszystkich trzech zaborów. ,,Kościół po synodzie” – duszpasterze bardzo liczą na młodych. Nowy styl duszpasterski ma być kluczem do zdobycia ich serc.  O czym mówi końcowy dokument XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów w Rzymie? – odsyłamy do numeru. ,,Oj zapłacimy, zapłacimy” – dlaczego prąd podrożeje i jakie będą tego konsekwencje, a nie miał drożeć.

ŹRÓDŁO tygodnik rodzin katolickich ”Źródło” – Numer specjalny: ,,1918 -2018 Polska Zmartwychwstała” – Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłasza rok 2018 Rokiem Jubileuszu 100 -lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wyraża także nadzieję, ze wzorem Ojców Niepodległości – Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego ,Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego – Polacy porzucą spory, by wspólnie świętować ten radosny Jubileusz w jedności i pojednaniu. Bez Kościoła i Polskich Rodzin – nie byłoby sukcesu odzyskania Niepodległości w 1918 roku słowa ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

CUDA I ŁASKI BOŻE  – sługa Boży o. Rudolf Warzecha – karmelita bosy. Ojciec był rówieśnikiem św. Jana Pawła II. Urodził się pół roku wcześniej niż Karol Wojtyła. Ojciec Rudolf Warzecha wierzył w moc Chrystusowego kapłaństwa. Został zapamiętany jako wzorowy kapłan, kochający Boga i ludzi, specjalista od spotkania człowieka z Bogiem, zanurzony w miłości Chrystusa, duchowy ojciec dla wielu. Nazywano ojca Rudolfa ” kapłanem z otwartymi oczami”. Nigdy nie przeoczył człowieka w potrzebie. Należy bez wątpienia do grona osób, których życie wpisało się w optykę ewangelicznych błogosławieństw i które zasługują na bycie nazwanymi sługami lub siewcami Bożego Miłosierdzia. Już po jego śmierci wiele łask zostało wyproszonych przez jego wstawiennictwo: łaska macierzyństwa dla Haliny, zdrowia dla Kasi, rozwiązania trudnej sprawy związanej z pracą, o spokojną śmierć dla mamy – to tylko niektóre świadectwa wiernych.  Żył w latach 1919 -1999.

 

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO CZYTANIA GAZET KATOLICKICH DUSZPASTERZE PARAFII : KS.MARIUSZ KILAR I KS.WINCENTY SKROBACZ



Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk