Przegląd prasy katolickiej


NIEDZIELA –  18 -25 stycznia -,,Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan”. 15 grudnia 2018 r. w Kijowie, w wyniku soboru zjednoczeniowego, powołano Kościół Prawosławny Ukrainy. Największym ekumenicznym wydarzeniem ostatnich lat jest sprawa autokefalii Kościoła prawosławnego na Ukrainie. Od wielu miesięcy Kijów przykuwa uwagę teologów, publicystów religijnych, a także znawców geopolityki. Redaktor Naczelna ”Niedzieli” zwraca uwagę – ,,Aby Polska pozostała Polską” – ,,Raport jasnogórski 2016 ”, organizowany przez ojców paulinów debaty w Sali Rycerskiej na Jasnej Górze, trwające 9 miesięcy od września 2015 r. do maja 2016 r. W Jasnogórskich Ślubach Narodu jest zapis dotyczący  obrony życia. Zobowiązujemy się w nim, że będziemy stać na straży budzącego się życia. Zobowiązania tam zapisane i przez nasz Naród podjęte zostały nazwane przez Jana Pawła II polską kartą praw człowieka. Ponadto: ,,Serce Matki”, ,,Powołani do świętości”.

GOŚĆ NIEDZIELNY  tygodnik poleca dodatek: obrazek z modlitwą męża za żonę. ,,Brama sakramentów” – aby jakikolwiek sakrament mógł zostać przyjęty ważnie, należy najpierw ważnie przyjąć chrzest. Łaska, oświecenie, obmycie. Chrzest jest najpiękniejszym i najwspanialszym darem Boga. Pytanie o miłość zawsze jest najważniejsze. Dla wielu rodziców, którzy swoje dziecko przynoszą do chrztu, może być punktem zwrotnym. Zawsze jednak jest czas na to, by zadać sobie pytanie, co właściwie oznacza dla mnie fakt bycia ochrzczonym. ,,Umiłowane dziecko Boga” – arcybiskup Wiktor Skworc – o programie duszpasterskim polskiego Kościoła. ,,Podatek od muzułmanów” – w Niemczech trwa dyskusja, czy muzułmanie mają płacić podatek na cele religijne, podobnie jak chrześcijanie czy żydzi. ,,Czy prawda zwycięży?” – producenci serialu ,,Nasze matki, nasi ojcowie” mają przeprosić za przypisywanie żołnierzom AK antysemickich postaw. ,,Bez wyjścia” – Jakie były przyczyny tragedii, do której doszło w Koszalinie? Miały znaleźć drogę ucieczki. Nie znalazły. Wypadek, w którym zginęło pięć nastolatek, wstrząsnął nie tylko mieszkańcami Koszalina.

ŹRÓDŁO 2 stycznia br. w Watykanie papież Franciszek podczas audiencji ogólnej w auli Pawła VI zwrócił uwagę ,,Jesteśmy umiłowanymi Dziećmi Boga” – bądźcie dziećmi Ojca waszego, który jest w niebie. Jeśli chodzisz do kościoła, żyj jak dziecko Boże, jako brat i dawaj prawdziwe świadectwo, a nie antyświadectwo. Jakże wspaniale pomyśleć, że nasz Bóg nie potrzebuje ofiar, abyśmy zdobyli Jego życzliwość! Nasz Bóg niczego nie potrzebuje: w modlitwie prosi tylko, abyśmy otworzyli kanał komunikacji z Nim, abyśmy zawsze odkrywali, że jesteśmy Jego umiłowanymi dziećmi. A On nas bardzo miłuje.

CUDA I ŁASKI BOŻE  – 

 

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO CZYTANIA GAZET KATOLICKICH DUSZPASTERZE PARAFII : KS.MARIUSZ KILAR I KS.WINCENTY SKROBACZInformacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk