Cmentarz w Rzuchowie

Cmentarz w Rzuchowie został założony w 1940 roku. Położony jest on na polu pana Kuszłaka i Krzywaka. Powstał on dlatego, gdyż nie było tam cmentarza, na którym można było pochować zmarłych wyznania grekokatolickego. Najbliższy cmentarz tego wyznania znajdował się w Ożannie, gdzie do roku 1940 byli pochowani również mieszkańcy Rzuchowa.

Na cmentarzu w Rzuchowie pochowani są ludzie dorośli oraz małe dzieci, które chorowały na nieuleczalną na tamte czasy chorobę tzw. koklusz (bardzo zaraźliwa choroba, wywoływana przez bakterie. Pierwsze objawy podobne do przeziębienia, potem utrzymujący się kaszel przechodzi w szybkie odruchy kaszlowe, w których nie ma przerwy na oddech. Po serii następuje następuje długi wdech z charakterystycznym świstem. Napadom kaszlu towarzyszą często wymioty. Kaszel utrzymuje się tygodniami), oraz osoby, które zginęły w wyniku II wojny światowej.

Są tam pochowani m.in:

• Jarosz ?