Ogłoszenia duszpasterskie – 19.05.2024
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dziś za publiczne odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś kończy się okres wielkanocny.

2. Zapraszam na nabożeństwa majowe, śpiew Litanii i przepięknych pieśni maryjnych; w dni powszednie po mszy, w niedzielę przed Mszą – o g. 15.30.

3. Tydzień w Kościele:
    – poniedziałek – 2 dzień świąt – Święto Matki Kościoła;
    – wtorek – rocznica ingresu abp Adama Szala do katedry przemyskiej;
    -czwartek –Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana;
    – piątek – zapraszam na Koronkę;
    – niedziela – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

4. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi Róża Eugenii Kotlarz.

5. „Bóg zapłać” tym, którzy wczoraj sprzątali kościół oraz za kwiaty i złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła proszę: Elżbieta Czajka, Barbara Czajka, Łucja Czajka, Sylwia Wosik, Maria Kapusta.

6. Na stoliku do odebrania gazety: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, dodatek – Gość Extra z okazji Dnia Matki o św. matkach – co łączy Mariannę Popiełuszko z Marianną Kolbe?, i inne oraz książeczki o O. Pio, Janie Pawle II, Matce Bożej z Gwadelupe, świętości życia i inne po 3 zł. Na stoliku i przy drzwiach znajduje się gazetka „Wieść Parafialna” za 1 zł.

7. Trwa peregrynacja Obrazu NSPJ i relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów. Usilnie proszę, aby w tym dniu być na mszy, przystąpić do komunii.

8. W minionym tygodniu zmarł Krzysztof Pracoń.

9. Zachęcam aby czytać codziennie, a szczególnie w niedzielę przy obiedzie wspólnie przy stole (podobnie jak podczas Wigilii) fragment Ewangelii. Dziś był odczytany fragment z Ewangelii wg św. Jana z rozdziału 15 i 16 (J 15,27-27; 16, 12-15).
    Kliknij tutaj: