Ogłoszenia

Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 27.11.2022
I Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

 2. W dni powszednie adwentu będą sprawowane roraty ku czci Matki Bożej o g. 17.00. Razem z prorokami, apostołami, Maryją i Józefem będziemy iść drogą do dnia narodzin Zbawiciela świata. A na drodze nieraz potrzebne jest światło. Dlatego serdecznie zapraszam z lampionami.

 3. Tydzień w Kościele:
  – środa – święto Andrzeja Apostoła;
  – sobota – wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
  W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. W piątek rano wyruszę do chorych, których proszę zgłosić w zakrystii, o g. 16.00 rozpocznie się adoracja Naśw. Sakramentu. Przypominam o spowiedzi pierwszo piątkowej. W sobotę Litania do Matki Bożej i akt zawierzenia.

 4. Za tydzień składka na seminarium, a do puszek coroczna składka na pomoc Kościołom na Wschodzie.

 5. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi Róża Marii Wilman. Po sumie zmiana Tajemnic.

 6. Dziękuję tym, którzy wczoraj sprzątali kościół. „Bóg zapłać” za kwiaty i złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła proszę na sobotę o g. 9.00 z następujących rodzin: Bogusław Beńko, Jacek Ordecha, Adam Paluch, Józef Kubat, Franciszek Augustyn. Proszę, aby po skończonej pracy wziąć mopy do przeprania.

 7. Na stoliku do odebrania gazety: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Misyjne Drogi”, „Chit”, oraz „cegiełki- pamiątki” na remonty naszego kościoła.

 1. Za 2-3 tygodnie będzie kalendarz parafialny.

 2. W chwilę odbędzie się błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Składane przy tej okazji 40 zł jest przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

 3. W tym tygodniu pożegnaliśmy zm. Zdzisława Wojdyło. „Wieczne odpoczywanie…”

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk