Ogłoszenia

Ogłoszenia

 Ogłoszenia duszpasterskie – 26.03.2023
V Niedziela Wielkiego Postu

 1. W tym tygodniu po zmianie czasu na letni msze o g. 18.00 z wyjątkiem wtorku i soboty o 18.30 (spowiedzi). W piątek Droga Krzyżowa o g. 17.00 rozpocznie się przy cerkwi.

  Zachęcam bardzo do podejmowania postanowień wielkopostnych.

 2. Tydzień w Kościele:
  – piątek – zapraszam na Koronkę;
  – sobota – I sobota miesiąca, po Mszy odmówimy Litanię i Akt zawierzenia Matce Bożej.
  – za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy, na sumie z uroczystą procesją sprzed kościoła. Gorzkie Żale o g. 15.30, później Msza.

 3. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi Róża Anieli Pigan. Po sumie zmiana Tajemnic Różańcowych.

 4. Dziękuję tym, którzy wczoraj sprzątali kościół. „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła proszę na sobotę o g. 9.00 z następujących rodzin: Piotr Koziołko, Agnieszka Wrzyszcz, Bernadeta Możwiło, Michał Kuras, Maria Ryczko.

 5. Na stoliku do odebrania gazety: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” dla dzieci, „Gość Extra” o relikwiach męki Pana Jezusa oraz „cegiełki- pamiątki” na remonty naszego kościoła.

 6. W przyszłą niedzielę 2 kwietnia w 18 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II zapraszam na czuwanie – nabożeństwo – wieczornicę o g. 21.00 (zakończoną ok. 21.37).

 7. W minionym tygodniu zmarli: Katarzyna Słotwińska i Piotr Dec. „Wieczne odpoczywanie…”

 8. Postanowienie: w każdą niedzielę przed lub po obiedzie wspólnie przy stole (podobnie jak podczas Wigilii) odczytać fragment Ewangelii, który był czytany w kościele. Dziś był odczytany fragment z Ewangelii wg św. Jana z rozdziału 11 (J 11, 1-45). Ponadto poniżej ogłoszeń na  umieszczam link do czytań na każdy dzień.

kliknij tutaj: 


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE – 23-26 III 2023

prowadzi Ks. Piotr Bielówka

 …………………………

NIEDZIELA

dla Parafii – dorośli, młodzież i dzieci

  8.00 – Msza święta z nauką ogólną

11.00 – Msza święta z nauką ogólną

15.30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

16.00 – Msza Święta na zakończenie Rekolekcji

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk