Ogłoszenia duszpasterskie – 27.11.2022
I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

2. W dni powszednie adwentu będą sprawowane roraty ku czci Matki Bożej o g. 17.00. Razem z prorokami, apostołami, Maryją i Józefem będziemy iść drogą do dnia narodzin Zbawiciela świata. A na drodze nieraz potrzebne jest światło. Dlatego serdecznie zapraszam z lampionami.

3. Tydzień w Kościele:
    – środa – święto Andrzeja Apostoła;
    – sobota – wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
    W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. W piątek rano wyruszę do chorych, których proszę zgłosić w zakrystii, o g. 16.00 rozpocznie się adoracja Naśw. Sakramentu. Przypominam o spowiedzi pierwszo piątkowej. W sobotę Litania do Matki Bożej i akt zawierzenia.

4. Za tydzień składka na seminarium, a do puszek coroczna składka na pomoc Kościołom na Wschodzie.

5. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi Róża Marii Wilman. Po sumie zmiana Tajemnic.

6. Dziękuję tym, którzy wczoraj sprzątali kościół. „Bóg zapłać” za kwiaty i złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła proszę na sobotę o g. 9.00 z następujących rodzin: Bogusław Beńko, Jacek Ordecha, Adam Paluch, Józef Kubat, Franciszek Augustyn. Proszę, aby po skończonej pracy wziąć mopy do przeprania.

7. Na stoliku do odebrania gazety: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Misyjne Drogi”, „Chit”, oraz „cegiełki- pamiątki” na remonty naszego kościoła.

1. Za 2-3 tygodnie będzie kalendarz parafialny.

2. W chwilę odbędzie się błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Składane przy tej okazji 40 zł jest przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

3. W tym tygodniu pożegnaliśmy zm. Zdzisława Wojdyło. „Wieczne odpoczywanie…”