Ogłoszenia duszpasterskie – 24.03.2024
Niedziela Palmowa

1. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Dziś poświęcenie palm na każdej mszy, jednak główna msza z procesją o g. 11.00, na którą szczególnie zapraszam rodziców z dziećmi. Gorzkie Żale o g. 15.30.

2. W środę o g.8.00 wyruszę do chorych. Proszę ich zgłosić w zakrystii.

3. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o 17.30. O 18.00 Liturgia Męki Pańskiej i początek nowenny do Bożego Miłosierdzia, później Gorzkie Żale. Zapraszam na adorację prowadzoną przez Scholę o g. 20.00. W Wielką Sobotę początek Wigilii Paschalnej o g. 19.00. Msza rezurekcyjna w Wielkanoc o g. 6.00 już po zmianie czasu o g. wcześniej. Następne Msze o 9.30 i 11.00, a na Mołyniach po g. 12.00. tak samo w Poniedziałek Wielkanocny.

4. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Do postu zachęcam także w sobotę (dzieci).

5. Zapraszam na adorację Pana Jezusa w Ciemnicy w Wielki Piątek i przy Bożym Grobie w Wielką Sobotę. Adorację niech podejmą wyznaczone grupy wg wywieszonego programu. Proszę, aby do adoracji włączyli wszyscy parafianie, również ci którzy tłumnie przychodzą święcić pokarmy. Proszę aby były również chwile ciszy tak ważnej dla modlitwy.

6. Poświęcenia pokarmów odbędzie się w Wielką Sobotę wg następującego porządku:
    8.30 – w Rzuchowie;
    9.00 – w kościele;
    9.30 – na Mołyniach, później w DPS;
    10.00 – Chałupki;
    10.30 – bloki;
    10.50 – Paluchy;
    11.15 – w kościele
    .

7. Dziękuję tym, którzy wczoraj sprzątali kościół. „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę. Sprzątanie kościoła będzie dopiero w Wielką Sobotę po wieczornej liturgii. Proszę następujących rodzin: Anna Paluch, Marta Ćwikla, Stanisław Ćwikła, Maria Koziołko, Anna Rudnicka.

8. Trwa peregrynacja Obrazu NSPJ i relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów. (dziś 80-ta rocznica męczeńskiej śmierci). Usilnie proszę, aby w tym dniu być na mszy, przystąpić do komunii, a w domu w miarę możliwości zrezygnować z oglądania telewizji, słuchania radia, gier komputerowych itp.
    Adorację przerywamy na okres Świąt. W środę proszę przynieść Obraz Pana Jezusa do kościoła.

9. Na stoliku do odebrania gazety: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Misyjne Drogi”, „Trwajcie w Miłości”, na stoliku i przy drzwiach znajduje się gazetka parafialna pt. „Wieści Parafialne” za 1 zł zawarta na jednej stronie, na odwrocie ogłoszenia parafialne.

10. Po mszy ministranci będą sprzedawać paschaliki, które proszę przynieść w Wielką Sobotę.

11. Turki, którzy będą stać przy Bożym Grobie proszą o datki na ich wyjazd na paradę do Grodziska.

1. Zakład Komunalny „STARE MIASTO-PARK” zainstaluje na cmentarzach w Gminie dodatkowe nieodpłatne pojemniki na znicze szklane ale czyste bez parafiny i plastiku czy metalu (samo szkło), aby segregować, aby w kontenerze dotychczasowym były tylko plastiki i metal, dzięki czemu mniej będziemy płacić za wywózkę. Usilnie proszę, aby segregować odpady, a do kompostownika z tyłu wyrzucać odpady BIO.

2. Dyrekcja Szpitala w Leżajsku informuje o możliwości zrobienia bezpłatnych badań dla kobiet na występowanie nowotworu. Szczegóły w gablocie.

3. Zachęcam do czytania Pisma Świętego np. przy niedzielnym obiedzie. Kliknij tutaj:

PORZĄDEK ADORACJI

WIELKI PIĄTEK