Ogłoszenia

Ogłoszenia

 Ogłoszenia duszpasterskie – 24.09.2023
XXV Niedziela Zwykła

 1. Tydzień w Kościele:
  – wtorek – wsp. św. męczenników Kosmy i Damiana
  – środa – wsp. św. Wincentego a’Paulo, prezbitera (imieniny +ks. Kanonika);

  – czwartek – wsp. św. Wacława, męczennika;
  – piątek – Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała; zapraszam na Koronkę;
  – sobota – wsp. św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

 2. Dziś po sumie spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III przed I komunią św.

 3. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi Róża Marii Koziołko.

 4. Dziękuję tym, którzy wczoraj sprzątali kościół, „Bóg zapłać” za kwiaty i złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła w sobotę na g. 9.00 proszę z następujących rodzin: Krystyna Palembas, Maria Okruch, Teresa Kogut, Krystyna Ogryzek, Krystyna Mikołajek.

 5. Na stoliku do odebrania gazety: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i inne. Zachęcam.

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik – miesiąc Różańca. O g. 15.30 nabożeństwo różańcowe, po którym wyjątkowo będzie zmiana Tajemnic, później Msza.

 2. W ostatnim tygodniu października odbędą się w naszej parafii rekolekcje ewangelizacyjne. Na rekolekcje zapraszam wszystkich, zarówno osoby starsze, jak i w wieku produktywnym, samotnych i rodziców razem z dziećmi nawet małymi (w przedszkolu będą miały zapewnioną opiekę i wspaniałą zabawę), dzieci i młodzież. Dla wszystkich będą właściwe, przydatne i potrzebne treści – modlitwa i autentyczna chrześcijańska radość. To bardzo intensywny czas modlitwy, rozważania Pisma Świętego, pięknej liturgii, wspólnej rozmowy – po prostu – radosnego przeżywania wiary w Pana Boga. Proszę aby już zaplanować sobie ten czas, aby pokończyć lub przerwać prace w polu, załatwić sobie wolne (jeśli trzeba) na te dni.

         Rekolekcje rozpoczną się we czwartek wieczorem 26 października ogólnodiecezjalną peregrynacją Obrazu Najśw. Serca Pana Jezusa (co uważam, jest zrządzeniem i darem Bożej Opatrzności). Jaki jest sens peregrynacji Obrazu Najśw. Serca Pana Jezusa? Ożywienie kultu, uświęcenie osobiste i rodzinne, zadośćuczynienie za grzechy itd. (Szerzej na ten temat można poczytać na stronie internetowej Parafii.) Istotnym motywem kultu Najśw. Serca są słowa Pana Jezusa skierowane w 1675 r. do francuskiej zakonnicy Św. Małgorzaty : „Oto Serce, które tak bardzo umiłowało ludzi, że niczego nie szczędziło, aż do wyczerpania i wyniszczenia się, by im dać dowody swej miłości. A w zamian od większości ludzi doznaje tylko niewdzięczności przez nieuszanowania i świętokradztwa, przez oziębłość i pogardę, z jaką się odnoszą do Mnie w tym Sakramencie miłości.”

 3. Zachęcam, by w każdą niedzielę przy obiedzie wspólnie przy stole (podobnie jak podczas Wigilii) odczytać fragment Ewangelii. Dziś był odczytany fragment z Ewangelii wg św. Mateusza z rozdziału 21 (Mt 21, 28 – 32).

kliknij tutaj: 

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk