Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – 25 marca

Zwiastowanie Pańskie, Zwiastowanie Bogurodzicy –  w wyznaniach chrześcijańskich objawienie się Maryi, Archanioła Gabriela i jego  zapowiedź narodzenia Jezusa Chrystusa, Syna Bożego. Opis Zwiastowania znajduje się w Ewangelii św. Łukasza. Uroczystość często przypada w trakcie Wielkiego Postu, uzmysławia nam, że tajemnica Wcielenia jest nierozerwalnie związana z tajemnicą śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

duchowa adopcjaUroczystość Zwiastowania Pańskiego zbiega się z Dniem Świętości Życia. W ten sposób Kościół chroni każde życie, zgodnie ze słowami św. Jana Pawła II, który 26 stycznia 1980 roku w Rzymie powiedział, że człowiekiem jest nawet nienarodzone dziecko. W tym dniu wiele osób składa przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – modli się przez dziewięć miesięcy w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Powszechnie posługujemy się dwiema modlitwami, które upamiętniają moment Zwiastowania. Są to ,, Zdrowaś Maryjo” i ,,Anioł Pański”.

Szczęść Boże !