XXIII PIELGRZYMKA DO STRACHOCINY

aW sobotę 12 maja 2018r. na XXIII pielgrzymce w Strachocinie spotkali się członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej z diecezji przemyskiej. Z naszej parafii uczestniczyło 14 mieszkańców pod  przewodnictwem ks. Proboszcza.

Uroczystości rozpoczęła Droga Krzyżowa, nawiązująca do męczeństwa bł. Andrzeja Boboli. Przedstawiciele dekanatu leżajskiego rozpoczynali prowadząc pierwszą stację i niosąc relikwie. W oczekiwaniu na Mszę św. obecni wysłuchali referatu ks. prof. T.Borutki na temat postaci Andrzeja Boboli jako wzoru nieustraszonej pełnej zaangażowania postawy chrześcijanina.

Główną część uroczystości, Eucharystię, poprowadził przewodnicący Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki z akcja_katolicka-gadecki-baner[1]Poznania, wspólnie z ok. 70 przybyłymi kapłanami. W kazaniu arcybiskup Gądecki, wychodząc od szlachetnego poświęcenia Andrzeja Boboli misjonarskiej działalności aż do śmierci, nawiązał do współczesnej konieczności obrony wiary i ideałów chrześcijańskich. W związków z tym wezwaniem położył nacisk na potrzebę katechizacji osób dorosłych, których słaba wiara jest częstą przyczyną braku efektów katechizacji dzieci.

Po zakończeniu tłumy otoczyły relikwie Andrzeja Boboli, żeby uzyskać błogosławieństwo świętego  na dalsze dni.

Wj drodze powrotnej do Piskorowic zgodny chór pielgrzymów śpiewał pieśni maryjne, z uwagi na okres majowy, ale także radosne piosenki rekolekcyjne, oazowe i ludowe. Oby w następnym roku frekwencja na pielgrzymce dopisała co najmniej tak, jak w bieżącym.

Opracowała Teresa Dziedzic – Kabdani

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk