WIOSENNY DZIEŃ SKUPIENIA AKCJI KATOLICKIEJ

W przeddzień Święta Miłosierdzia Bożego , tj. w dniu 22 kwietnia 2017 r. Akcja Katolicka Archiprezbiteratu Łańcuckiego przeżywała swój wiosenny dzień skupienia. Tym razem gospodarzem tego spotkania był Parafialny Oddział Akcji Katolickiej

z Woli Zarczyckiej.

Spotkanie rozpoczęło się przypomnieniem harmonogramu i zaproszeniem do uczestnictwa w tegorocznych pielgrzymkach:

– doroczna do Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli w Strachocinie,

– na Jasną Górę z okazji 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu,

– do Zakopanego – Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w 100-lecie objawień fatimskich.

Następnie Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej, ks. prałat Józef Niżnik przewodniczył modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego, wygłosił też konferencję na temat Akcji Katolickiej. Przypomniał czym jest Akcja Katolicka, jaki jest jej cel,  zadania, misja.

Ludzie powołani do tego stowarzyszenia współpracują z hierarchią kościelną, uczestniczą w permanentnej formacji. Swoim codziennym życiem, swoją postawą świadczą o Chrystusie w swoim środowisku, w rodzinie, miejscu pracy.

Każdy z nas jest powołany do tego by głosić Dobrą Nowinę, szczególnie w tym roku, którego hasło brzmi „ Idźcie i głoście”. Powinniśmy umieć bronić wiary, mieć odwagę przyznać się do Boga, a On nam to wynagrodzi.

Po krótkiej przerwie rozpoczęła się koncelebrowana Msza święta z udziałem Asystentów Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej, w tym proboszcza naszej parafii ks. Mariusza Kilara. Mszy przewodniczył ks. prałat Józef Niżnik. W Słowie Bożym przedstawił sylwetkę św. Alberta Chmielowskiego, który swoje życie poświęcił biednym zarówno w sferze fizycznej jak i duchowej. Zachęcał, by poznać dokładniej tę postać, oglądnąć film lub przeczytać książkę, byśmy jak On stawali się czynnymi świadkami miłosierdzia.

 

Anna Rudnicka

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk