kwiaty-dla-ks-.2024r — kop

Wielki Czwartek  to wspomnienie Ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.

To ważny dzień w życiu nie tylko Kościoła, ale także każdej osoby indywidualnie, każdego kapłana i każdego wiernego.

Czy miłujesz mnie więcej? – pyta dziś Chrystus

Kiedy wstępujesz na stopnie ołtarza,

By złożyć na nim bezkrwawą ofiarę,

Przez którą Bóg nas łaskami obdarza.

Czy miłujesz mnie więcej? – pyta dziś Chrystus

Kiedy zasiadasz w konfesjonale,

By dusze grzechem skalane oczyścić,

W Miłości Bożej zbawczym Trybunale.

I tak przy każdej czynności Kapłanie

Pyta Cię Chrystus po wiele razy,

Czy ty mnie miłujesz – więcej niż inni?

Bo chce, by serce Twe było bez skazy.

I czeka Chrystus

Twojej odpowiedzi

Choć wie, co serce kapłańskie czuje,

Powiedz Mu szczerze, jak Piotr nad jeziorem – Panie – Ty

Wszystko wiesz…Ty wiesz, że Cię miłuję!

DROGI KSIĘŻE PROBOSZCZU MARIUSZU!

Dziękujemy za posługę w naszej Parafii, w różnych miejscach Kościoła; przy ołtarzu, w konfesjonale, w szkole, wśród grup i wspólnot parafialnych, pośród chorych, potrzebujących, przygotowujących się do małżeństwa.

Dziękujemy za serce w sprawowaniu tych posług, życzliwość, cierpliwość, wyrozumiałość, za to, że wnosisz w nasze życie Chrystusa. Jednocześnie życzymy, aby Chrystus, który wybrał i powołał, obdarzał potrzebnymi łaskami do podejmowania codziennych zadań: siłami fizycznymi i duchowymi, światłem i mocą Swego Ducha.

Życzymy wielu wspierających Cię serc, umysłów i rąk, życzliwości tych, którym posługujesz.

Nasze serdeczne życzenia kierujemy także w stronę wszystkich kapłanów, którzy pełnili kapłańską posługę w naszej Parafii.

Do życzeń dołączamy zapewnienie o pamięci modlitewnej….Pod Twoją Obronę…..

Szczęść Boże!   Bóg Zapłać!       Apostolat ,,Margaretka”, Parafianie.