WIELKI CZWARTEK – DZIEŃ KAPŁAŃSTWA i EUCHARYSTII

Hostia„To czyńcie na Moją pamiątkę” (Łk 22, 19-20)

W Wielki Czwartek obchodzimy pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.

„Kapłaństwo jest darem i tajemnicą. Tajemnicy tej człowiek nigdy nie pojmie, nie zrozumie” (Św. Jan Paweł II)

Dziś życzymy wszystkim Duszpasterzom obfitości Łask Bożych, troskliwej opieki Matki Bożej. Niech dobry Ojciec wspiera  Ich w codziennym trudzie pasterskim.

Czcigodny Księże Proboszczu, wstępując na drogę kapłaństwa złożyłeś Bogu największą ofiarę – ofiarę własnego życia. Twoje „Chcę z Bożą pomocą było ufnym przypieczętowaniem tego wyboru, pokornym przyjęciem szczególnego rodzaju służby Chrystusowi w drugim człowieku.

Z okazji dzisiejszego Święta,  pragniemy z serca podziękować Ci za ofiarną pracę, za to, że nie liczysz godzin oddanych Jezusowi w Jego służbie. Dziękujemy za głoszenie Słowa Bożego , sakramentalne sprowadzanie Boga na ziemię, oczyszczanie i uwalnianie z grzechów ludzkich serc, wspieranie rodziców w procesie wychowania dzieci i młodzieży do dojrzałości chrześcijańskiej. Serdeczne Bóg zapłać za posługę chorym i cierpiącym. Za to, że każdego dnia dostrzegamy w Tobie – Kapłanie – odbicie Miłosiernego Ojca.

Życzymy, aby Chrystus, który Cię wybrał i powołał, obdarzał obficie łaskami potrzebnymi do podejmowania codziennych zadań: siłami fizycznymi i duchowymi, światłem i mocą Swego Ducha.

kapl.

Życzymy wielu wspierających Cię serc, umysłów i rąk. Życzliwości tych, którym posługujesz. Nieustającej radości Wielkanocnego Poranka i pewności, że wszystko możesz w Tym, który Cię umacnia.

Modlitwą w intencji Księdza Proboszcza, wyrażamy wdzięczność za duchową opiekę nad naszą parafialną „Owczarnią”:    Pod Twoją Obronę …

Szczęść Boże!

Parafianie