Uroczystość Wszystkich Świętych

dzien-wszystkich-swietych-i-dzien-zaduszny-img_5541Miesiąc listopad rozpoczynamy od radości z powodu chwały nieba, jakiej dostąpili Wszyscy Święci. Ten jesienny miesiąc to również chwila szczególnej modlitwy w intencji zmarłych, do której serdecznie zachęcamy.

Nawiedzając z modlitwą Kościół lub kaplicę w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
  2. Być w stanie łaski uświęcającej.
  3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
  5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.                                                                                                                                                                                          Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…