Święty Mikołaj – biskup Miry

6 grudnia cały Kościół wspomina św. Mikołaja – biskupa. Dla większości z nas był to pierwszy święty, z którym zawarliśmy bliższą znajomość. Od wczesnego dzieciństwa darzyliśmy go wielką sympatią, bo przecież przynosił nam prezenty. Prawdziwy św. Mikołaj żył na terenie dzisiejszej Turcji. Był bardzo wrażliwy na ludzkie nieszczęścia i niedolę. Po śmierci rodziców dzielił się chętnie swoim majątkiem z biednymi. Był jedynakiem. Mógł żyć w luksusie, ale wolał pomóc biednym i potrzebującym i to właśnie im rozdał swoje bogactwa. Jakie prezenty dostawały od niego dzieci? Najczęściej obdarowywano je chlebem, orzechami, pieniędzmi na słodycze i książkami, krzyżykami, świętymi obrazkami, tabliczkami, ptaszkami w klatce lub… rózgą. Był człowiekiem dobrym, pobożnym, miłosiernym, dlatego mieszkańcy Miry wybrali go na swojego biskupa. Legenda głosi, że gdy dowiedział się, że trzy córki ubogiego mieszkańca miasta nie mogą wyjść za mąż, gdyż ich ojca nie stać na posag, podrzucił im ukradkiem większą sumę pieniędzy.  „Wierzymy, że Ty, o  Święty Mikołaju przynosisz dobro nam i mówisz: lubię dzielić się tym, co mam. Rozdajesz nam nadzieję, by z wiarą patrzeć w dal, a miłość to największy Twój dar!”
sw_mikolaj1Naszą Świątynię również odwiedził święty Mikołaj zostawiając prezenty dla dzieci. Ks. Proboszcz zapewniał najmłodszych, że widział św. Mikołaja, ale bardzo się śpieszył do innych dzieci z prezentami i nie mógł pozostać dłużej. W imieniu św. Mikołaja, ks. Mariusz – przekazał dzieciom prezenty, które były w Kościele, w których czekały na nich niespodzianki.  Dzieci bardzo zadowolone z prezentów powróciły do domu z rodzicami.
                                                                                                                                      Szczęść Boże!

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk