Środa Popielcowa – 6 marca 2019 rok

Posypmy głowy popiołem.

Z Chrystusem nieśmy krzyż społem,

Abyśmy z Nim Zmartwychwstali,

I hymn Mu chwały śpiewali.

W naszej parafii na Mszy św. porannej o godz.8.00 i wieczornej o godz. 17.00 – odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem, na znak pokuty.

Obrzęd ten rozpoczyna duchowe przygotowanie się na Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W Kościele katolickim obrzęd posypywania głów popiołem został wprowadzony przez papieża Urbana II w 1901 roku. Wtedy też ustalono, że popiół do posypywania głów wiernych powinien pochodzić z palm poświęconych w Niedzielę Palmową poprzedniego roku. Popiół jest symbolem tego, że wszystko co materialne i doczesne przemija.

droga krzyżowa

Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30 i Msza św., a w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30  i Msza św. 

Szczęść Boże !

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk