REKOLEKCJE ŚW. DLA PREZESÓW AKCJI KATOLICKIEJ W STRACHOCINIE

 

 

           akka Styczeń to aktywny czas dla Akcji Katolickiej: spotkania opłatkowe, Rada DIAK Archidiecezji Przemyskiej, mająca miejsce w tym roku w Korczynie, gdzie został zatwierdzony Program Pracy na 2019 rok i rekolekcje św. dla prezesów tego Stowarzyszenia odbywające się w Strachocinie. Ostatnia tura tych rekolekcji odbyła się w dniach 19-20 stycznia br., oczywiście w Oratorium św. Józefa.

            Rekolekcje to czas do duchowego umocnienia, głębszego spojrzenia na Boga, bliźnich i siebie. Od lat są one prowadzone przez Asystenta Diecezjalnego AK ks. Józefa Niżnika.

Tegoroczne święte nauki odnosiły się do hasła roku liturgicznego ”W mocy Bożego Ducha”    i poświęcone były owocom Ducha Świętego wymienionym przez św. Pawła w Liście do Galatów: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i opanowanie. Rekolekcje składały się z 6 konferencji poświęconych następującym tematom:

  1. Rekolekcje darem dla wiernych szukających świętości i zbawienia.
  2. Owoce Ducha Świętego.
  3. Jak korzystać z darów Ducha Świętego.
  4. Sakramenty – dlaczego ich potrzebujemy?
  5. Modlitwa – jak się modlić, by zostać wysłuchanym przez Boga?
  6. Ku czemu powinni dążyć członkowie Akcji Katolickiej?

Podczas dwudniowych rekolekcji prezesi Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej uczestniczyli w mszach św., którym przewodniczył rekolekcjonista, odprawiali nabożeństwa: Koronkę do Bożego Miłosierdzia, różaniec, Godzinki do NMP. Mogli skorzystać z sakramentu pokuty i rozmodlić się przed Najświętszym Sakramentem w ciszy, która jest podstawą dobrej modlitwy. Po niedzielnej mszy odbyło się nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli, ucałowanie i błogosławieństwo relikwiami Świętego. Można było także uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie lub zmarłych. Piękna, zimowa pogoda podkreślała  niezwykłość Strachociny i Bobolówki.

Opuszczając Oratorium św. Józefa prezesów Akcji Katolickiej żegnał napis, który powinien być dewizą każdego chrześcijanina: „Chcesz odnieść sukces w życiu, uznaj drugiego za ważniejszego od siebie”.

Bogu niech będą dzięki, za ten błogosławiony czas!

       Eugenia Dudek

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk