RATUJ RÓŻAŃCEM POLSKĘ I ŚWIAT

        Biskupi polscy w sierpniu zaproponowali akcję pt. „Różaniec do granic”.  Milion wiernych z całej Polski stanie wzdłuż granic z różańcem w dłoniach w intencji Polski i świata. Inicjatywa ta jest organizowana 7 października dokładnie w 446 rocznicę sławnego zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad kilkakrotnie większą armią islamską, co zostało uznane za cud po wielkiej modlitwie różańcowej. Dzisiaj też trzeba takiej modlitwy. Siostra Łucja z Fatimy powiedziała: „Nie ma w życiu problemu, którego nie można rozwiązać za pomocą różańca.”

       Październik jest miesiącem różańcowym. W każdym kościele parafialnym i w kościołach rektoralnych odmawiana jest wspólnie modlitwa różańcowa. W wielu diecezjach odbywają się pielgrzymki zelatorów i członków Żywego Różańca. Niejedna rodzina, jako domowy Kościół, przeżywa tę piękną modlitwę w swoim rodzinnym gronie. Dziękujemy Bogu za każdą z tych modlitewnych wspólnot. Otwierają one ludzkie serca na Boga i Jego łaskę, a także wypraszają Jego błogosławieństwo dla Kościoła i świata, dla Ojczyzny i wszystkich jej mieszkańców. W tym roku naszą zwyczajną, systematyczną modlitwę różańcową, ubogacają wyjątkowe wydarzenia. Są one związane z rocznicami objawień maryjnych, ze stuleciem objawień w Fatimie oraz 140. rocznicą objawień w Gietrzwałdzie.

        Do bardziej intensywnej modlitwy maryjnej skłaniają również inne rocznice, wśród których trzeba wspomnieć trzechsetną rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej oraz pięćdziesiątą rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Licheńskiej. Rocznice te mobilizują wielu wiernych, aby licznej uczestniczyć w nabożeństwach fatimskich, a także gorliwiej przeżywać pierwsze soboty miesiąca w sposób wskazany przez Maryję, która w październiku 1917 roku powiedziała dzieciom, że jest Matką Bożą Różańcową. Prawdy te rozważają również liczni pielgrzymi, zmierzający z różnych stron Polski na Jasną Górę i do innych sanktuariów maryjnych.

        Do tych pięknych przeżyć dołącza jeszcze jedno mające wyjątkowy charakter. Zostało nazwane „Różańcem do Granic”. Jest zaproszeniem skierowanym do wierzących Polaków, aby w dniu 7 października, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, w pierwszą sobotę miesiąca października, stanęli obok siebie wzdłuż polskiej granicy i wspólnie odmówili różaniec, otaczając modlitewnym łańcuchem całą Polskę, od południa i od północy, od wschodu i od zachodu. Z tą wielką wspólnotą modlitewną połączą się duchowo ci, którzy nie mogą się udać na granice, lecz będą się modlić na różańcu w swoich kościołach i domach rodzinnych.

        Wspólna modlitwa nazwana „Różańcem do Granic” jest inicjatywą ludzi świeckich. Przekonali oni do niej wiele osób i wspólnot miłujących modlitwę różańcową. Zwrócili się też z prośbą o akceptację i błogosławieństwo do biskupów. Konferencja Episkopatu Polski postanowiła pozostawić w gestii biskupów diecezjalnych sprawę włączenia się w tę inicjatywę oraz określenia sposobu jej realizacji w ich diecezjach. Ogólne wskazania dotyczące organizacji tego religijnego wydarzenia określił przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski, ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc. W piśmie, które skierował do organizatorów „Różańca do Granic” czytamy m.in.: „Zarówno organizatorzy, jak również osoby zaangażowane w „Różaniec do Granic” są zobowiązane do przeprowadzenia tej inicjatywy z uwzględnieniem „Pomocy dla duszpasterzy i animatorów”, opracowanych przez Komisję KEP ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów”.

       W imieniu tej Komisji przekazuję niniejsze opracowanie wszystkim, którzy będą współtworzyć „Różaniec do Granic”. Życzę, aby rozważanie słowa Bożego, udział w Eucharystii, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, a także wspólna modlitwa różańcowa, gromadząca liczne rzesze ludzi wierzących, przyniosły błogosławione owoce dla naszej Ojczyzny i całego świata. Niech Maryja, Matka Boża Różańcowa, otacza swą macierzyńską opieką organizatorów i uczestników „Różańca do Granic”.

bp Adam Bałabuch
Przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego
i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski

Weź udział w wielkiej modlitwie różańcowej na granicach kraju!

Świat bardzo potrzebuje modlitwy. Dlatego otoczmy nasz kraj różańcem. Stańmy wszyscy 7 października na granicach Polski w 100. rocznicę objawień w Fatimie, w święto Matki Bożej Różańcowej, w pierwszą sobotę miesiąca.

Odpowiedzmy na wezwanie Matki Bożej, odmówmy wspólnie cztery części różańca, błagając o ochronę, pokój i nawrócenie. Razem módlmy się o ratunek dla naszej Ojczyzny i świata.

7/10/17 Weź udział w wielkiej modlitwie różańcowej
na granicach kraju!

Gorąco prosimy wszystkie wspólnoty parafialne i grupy modlitewne,
by organizowały wyjazdy do wybranych kościołów stacyjnych.
Bardzo prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się na naszej stronie internetowej.
Wszystkich, którzy nie będą mogli tego dnia wziąć udziału w wielkiej modlitwie różańcowej na granicach Polski, prosimy o modlitwę na miejscu – w kościołach parafialnych, grupach modlitewnych i rodzinach.

Na stronie internetowej dostępny jest szczegółowy program, który można wszędzie realizować.

Szczegóły i zapisy na stronie: www.rozaniecdogranic.pl

Zacznijmy działać. Wszyscy razem módlmy się za Polskę i cały świat.

Program wydarzenia:

10:30     Spotykamy się w kościołach stacyjnych, rozlokowanych wzdłuż całej granicy Polski.

11:00     Msza Święta.

12:00     Specjalnie przygotowane nabożeństwo eucharystyczne – adoracja.

13:00     Ruszamy do stref modlitwy – wolontariusze prowadzą do wyznaczonych miejsc na całej granicy Polski.

14:00     Modlitwa różańcowa.
Zaczynamy o tej samej godzinie na całej granicy, odmawiamy wszystkie cztery części różańca.

16:00     Koniec. Jedziemy do domów,
a Błogosławieństwo ogarnia cały świat!

ARCHIDIECEZJA PRZEMYSKA

Lista kościołów stacyjnych:

 1. Niepokalanego Poczęcia NMP, Wielkie Oczy;
 2. św. Jakuba Apostoła, Korczowa;
 3. św. Andrzeja Apostoła, Kalników;
 4. Matki Bożej Szkaplerznej, Stubno;
 5. Niepokalanego Poczęcia NMP, Leszno;
 6. Wniebowzięcia NMP, Torki;
 7. św. Piotra i Pawła, Medyka;
 8. Narodzenia NMP, Jaksmanice;
 9. Matki Bożej Częstochowskiej, Krówniki;
 10. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Hermanowice;
 11. Narodzenia NMP, Kormanice;
 12. Trójcy Przenajświętszej, Sierakośce;
 13. Znalezienia Krzyża Świętego, Kalwaria Pacławska;
 14. św. Jerzego i św. Tekli, Wojtkowa;
 15. Narodzenia NMP, Krościenko;
 16. Matki Bożej Bieszczadzkiej, Jasień – Ustrzyki Dolne;
 17. Podwyższenia Krzyża Świętego, Czarna k. Ustrzyk;
 18. św. Stanisława, Lutowiska;
 19. św. Anny, Ustrzyki Górne;
 20. Miłosierdzia Bożego, Wetlina;
 21. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Cisna;
 22. św. Piotra i Pawła, Nowy Łupków;
 23. św. Józefa, Komańcza;
 24. św. Onufrego, Wisłok Wielki;
 25. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Jaśliska;
 26. Wniebowzięcia NMP, Tylawa

RATUJ RÓŻAŃCEM POLSKĘ i ŚWIAT


W związku z tą wielką modlitwą organizujemy 7 i 8 października parafialną pielgrzymkę do Zakopanego, Ludźmierza i okolic.
Chętnych zapraszam do jak najszybszych zapisów w zakrystii.

W Archidiecezji Krakowskiej m.in.:

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej – Kościół Niepokalanego Serca NMP – Zakopane Krzeptówki;

Parafia Wniebowzięcia NMP – Ludźmierz.

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk