Pielgrzymka do Matki Bożej Pocieszenia

komborna            24 września 2016 r. w sobotę odbyła się Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Matki Bożej Pocieszenia w Komborni koło Krosna. Tegoroczne hasło pielgrzymki: ,,Matka pocieszająca strapionych”.

            Z naszej parafii w pielgrzymce wzięły udział 4 osoby: p.Teresa i Władysław Czapla, Krystyna Pelc, Bożena Gawaluch. Nasza grupa została dołączona przez ks. Mariusza do pielgrzymów z Wierzawic i Dębna. Ks. Rafał wikariusz z Wierzawic razem z siostrą zakonną z Dębna, która właśnie pochodzi z Komborni prowadzili pielgrzymkę z wielką radością, ponieważ jechaliśmy do Matki Bożej Pocieszenia, żeby przedstawić to wszystko, co jest trudne i prosić o wiele łask dla swoich rodzin i dla tych, którzy nas prosili o modlitwę.Wyjazd rozpoczęliśmy śpiewaniem Godzinek do Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, odmówieniem różańca i śpiewaniem pieśni do Matki Bożej. O godz. 9.30.nastąpiło zawiązanie wspólnoty przez ks.proboszcza Andrzeja tej parafii i ks. wikariusz Pawła. Natomiast o 10.30. odbyła się katecheza ks. Jana Smoły diecezjalnego Duszpasterza Róż Różańcowych, w której to była min. prośba o założenie kolejnych grup różańcowych w swoich parafiach oraz Nabożeństwo Siedmiu Boleści Matki Bożej w procesji.
            Msza święta rozpoczęła się o godz. 12.00 pod przewodnictwem abp. Adama Szala, w której uczestniczyło kilka tys. wiernych z archidiecezji przemyskiej. Eucharystię koncelebrowali księża, którzy przyjechali z grupami oraz biskup Stanisław Jamrozek. Abp. Adam Szal w swoim kazaniu zwrócił uwagę, że źródłem pocieszenia jest Bóg, który zesłał swojego Syna i Ducha Świętego. Natomiast pociechę mamy w ludziach, którzy zostali postawieni na naszej drodze, w Piśmie Świętym i w objawieniu Bożym. Mówił również, że powodem cierpienia i smutku na ziemi jest grzech. Gdy doświadczamy różnych przykrości, gdy tracimy najbliższych, również wtedy gdy przeżywamy trudności rodzinne to zawsze wołamy o pomoc do Matki, więc jesteśmy we właściwym miejscu. Matka, która nikogo nie zostawi bez opieki i daje naszemu sercu otuchę.
            Po kazaniu nastąpiło przekazanie Sztandaru Róż Żywego Różańca Parafii pw. Bożego Ciała w Jarosławiu Kolegiacie, następnie przekazanie obrazu do peregrynacji dla Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Została wręczona piękna Złota Róża Parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Komborni. Metropolita przemyski zachęcał bardzo aby w przyszłym roku było nas jeszcze więcej. Bo w 2017 r. pielgrzymów będzie przyjmować jarosławska Kolegiata, gdzie znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Śnieżnej – Królowej Rodzin. Wspomniał również, że wcześniej 11 czerwca 2017 r. tutaj w Komborni będzie Koronacja obrazu Matki Bożej Pocieszenia.
            Ok. godz. 14.00. nastąpiło zakończenie pielgrzymki. Było to niesamowite przeżycie uczestniczyć w tych wszystkich wydarzeniach jakie miały miejsce w Komborni ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Wszyscy pielgrzymi zostali przyjęci bardzo serdecznie. Został przygotowany dla wszystkich uczestników świeckich jak i duchownych poczęstunek przez Koło Gospodyń Wiejskich i Akcję Katolicką tej parafii.
                                                                                                                                                                                                                                                                         Bożena Gawaluch

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk