Peregrynacja Obrazu Serca Jezusowego do rodzin

  1. IMG20231201175058  W poniedziałek 3 grudnia rozpoczęliśmy Peregrynację Obrazu Serca Jezusowego do rodzin  – od Rzuchowa. W ramie obrazu są umieszczone relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów. Jak to było wiele lat temu, gdy pielgrzymował Obraz Matki Bożej, tak i teraz proszę aby około g. 19.00 (lub wg umowy) rodzina, która przyjmuje przybyła do domu wcześniejszego po Obraz. Z należną czcią, w skupieniu lub z pieśnią albo modlitwą przenieść (lub przewieźć) do swojego domu. Jest to Obraz Serca Jezusowego, więc odpowiednich pieśni i modlitw jest ogrom w różnego rodzaju książeczkach i modlitewnikach. Razem z Obrazem będzie również przekazywana Księga pamiątkowa peregrynacji, w której umieszczę niektóre przydatne modlitwy. W Księdze proszę wpisywać na pamiątkę krótką relację (najwyżej pół strony)kto przyjął Obraz (gospodarze i domownicy) oraz wg uznania krótką modlitwę dziękczynienia, prośby itp. Nawiedzenie Obrazu Serca Jezusowego ma na celu ożywienie i przypomnienie naszej wiary i pobożności. Bardzo proszę również, aby w dniach, gdy będziemy podejmować Obraz, przystąpić do spowiedzi. Zachęcam, aby w tym dniu być na mszy, a w domu w miarę możliwości zrezygnować wtedy z oglądania telewizji, słuchania radia, gier komputerowych itp. Niech to będzie święty czas obecności ważnego Gościa. Pamiętajmy na słowa Pana skierowane do św. Małgorzaty: „Zleję błogosławieństwo na te domy, w których obraz mego Boskiego Serca będzie zawieszony i czczony. (…) Będę błogosławił wszystkim ich zamiarom i sprawom”.

                                                                                                              Szczęść Boże! 

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk