„OPŁATEK” AKCJI KATOLICKIEJ

 

 

jezusekDzielenie się opłatkiem wigilijnym w okresie Świat Bożego Narodzenia to piękna słowiańska tradycja. Gest ten symbolizuje wzajemną życzliwość oraz obecność Jezusa Chrystusa przy świątecznym stole.

 Czas około świąteczny  sprzyja organizowaniu różnych spotkań towarzyskich oraz  wspólnotowych.

Jednym  z nich  było doroczne  „opłatkowe” spotkanie Akcji Katolickiej w naszej parafii, które miało miejsce w sobotę, dnia  05 stycznia 2019 r.  Poprzedziła je wieczorna, koncelebrowana Msza Święta, pod przewodnictwem ks. proboszcza Mariusza Kilara.

 Po Uczcie Eucharystycznej, udaliśmy się do nowej plebanii, zajęliśmy miejsca w sali „kominkowej”. Odczytany przez ks. proboszcza,  fragment Ewangelii o Narodzeniu Jezusa nastroił nas radośnie do  celebracji przyjścia na świat Boskiego Zbawiciela. Po krótkiej modlitwie, łamiąc opłatek, składaliśmy sobie  życzenia na  Nowy Rok.  Kolejnym punktem imprezy  była  agapa.

Podobnie jak w latach ubiegłych, swoim kulinarnym kunsztem popisali się członkowie AK, prezentując wyborne „menu”. Serwowano  tradycyjne dania wigilijne oraz inne wykwintne,  smakowite specjały.

Podczas biesiadowania korzystaliśmy z ubiegłorocznej edycji  śpiewnika parafialnego ze słowem wstępnym ks. proboszcza Mariusza, w którym zebrane są najpopularniejsze kolędy i pastorałki, które śpiewaliśmy przy akompaniamencie gitary.

 Śpiewnik – „kolędnik parafialny” jest bogato ilustrowany motywami  świątecznymi  zaprojektowanymi przez  uczniów naszej szkoły,  okładka w nocnej scenerii  z pełnym blasku, znajomym widokiem szopki betlejemskiej z miejscowego,  parafialnego  kościoła.

Okolicznościowe  przyjęcie  przebiegało  w  miłej, serdecznej i  sympatycznej atmosferze, przyczyniło się do głębszej integracji naszego zespołu, pełnego zapału i chęci do pracy, otwartego na nowe,  ambitne wyzwania czekające nas w 2019 roku.

 Anna Rudnicka

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk