Ogłoszenia i podziękowania

Ogłoszenia gospodarcze

Zostały polakierowane wszystkie ławki, jeszcze tylko oczekują na uzupełnienia solarskie. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do odnowienia ławek oraz za pracę w kościele. Podziękowania poniżej: ….…………

1) Wiele osób zadawało mi pytanie, czy będzie malowany kościół. Obecnie po zdjęciu kaloryferów odsłoniły się stare kolory, widać już smugi po ogrzewaniu, podczas tych remontów w wielu miejscach powstały ubytki. Rada Parafialna – która zebrała się w ostatnią środę – stwierdziła jednogłośnie, że kościół musi być odmalowany wraz z sufitem. Poprosiłem panów J. Nakoniecznego i A. Dudka, aby udostępnili rusztowania oraz swoich pracowników do odmalowania szczególnie miejsc na wysokościach. Pilnie potrzebujemy jeszcze kilku malarzy z parafii, którzy nieodpłatnie pomalują wszystkie wnętrza o niższej wysokości. Bardzo proszę aby się zgłosili. (Farba oczywiście będzie zakupiona.)

2) Najważniejsze inwestycje, czyli instalacja podłogowa, izolacja, wylewki oraz kamień granitowy na całkowitej dolnej powierzchni kościoła zostały policzone i uwzględnione w kosztorysie i wynoszą ok. 150 tys. zł. Tyle mamy w banku. Jednakże – przedstawiłem to Radzie Parafialnej – dobrze by było, aby za jednym razem położyć również posadzkę na chórze, antresoli i w salce oraz schodach wewnętrznych. Jest to powierzchnia o 2,5 razy mniejsza od powierzchni dolnej, niewymagająca ogrzewania posadzkowego. Ze strony Rady Parafialnej padł zatem wniosek, aby wszyscy parafianie oprócz 30 zł miesięcznie złożyli w najbliższym czasie dodatkowo 100 zł od rodziny. Zaznaczam, że kwotę, którą wpłacamy na kościół zawsze można sobie odpisać od podatku zaznaczając na blankiecie bankowym w tytule: „na cele kultu religijnego”. Jestem świadomy, że niektórzy będą oburzeni tym, że znowu mówię o pieniądzach, ale czasem taka niestety niewdzięczna moja rola. Proszę, aby wziąć pod uwagę, że została pomalowana elewacja kościoła (6 l. temu), pomalowany dach (5 l.), (w międzyczasie) wybudowana plebania, ostatnio wymieniono wszystkie okna i wstawiono część witraży, wykonano wiele innych robót. Wykonano dzięki finansowemu zaangażowaniu parafian. Aczkolwiek, jeśli kto stwierdzi mimo to, że za dużo o tych pieniądzach, to przecież nie jest przez nikogo zmuszany.

Bardzo usilnie i grzecznie proszę, o pozytywne przychylenie się do tych inwestycji.


Dziękuję za transport ławek z kościoła do Kółka Rolniczego:
Tadeusz Okruch Grzegorz Wrzyszcz Czesław Sarzyński Robert Poprawa
Tadeusz Tara Bronisław Pelc Bogusław Beńko Franciszek Hajduczka
Damian Tara Michał Szegda Sławomir Kloc Aleksander Dudek
Mieczysław Wrzyszcz Marcin Baj z synem Michał Poprawa Adam Paluch
Dziękuję za skuwanie betonu w kościele:
Tadeusz Mucha Rafał Paluch Mieczysław Nowak
Robert Tkaczyk Michał Szegda Piotr Koziołko
Janusz Okruch Ireneusz Nowak
za instalację mikrofonową

Dariusz Paluch

Dziękuję za wypożyczenie namiotów:

Franciszek Malach

Zbigniew Wojdyło

Dom Kultury z Giedlarowej

Dziękuję za pracę przy ustawianiu namiotów

Michał Kucło

Czesław Chromejko

Marian Korchowiec

Jan Trojak

Dziękuję za pracę przy czyszczeniu i lakierowaniu ławek:

PONIEDZIAŁEK 5 VII

WTOREK 6 VII ŚRODA 7 VII

CZWARTEK 8 VII

Michał Kucło Michał Kucło Marek Karaś Michał Kucło
Adam Paluch Adam Paluch Adam Paluch Marek Karaś
Jan Mazur Marek Karaś Michał Kucło Jan Syryło
Michał Poprawa Marian Borkowski Jan Trojak Jan Cierpisz
Franciszek Hajduczka Michał Paluch Tadeusz Mucha Jerzy Koziołko
Mieczysław Wrzyszcz Marek Bałdys Jan Paluch Barbara Czajka
Bronisław Pelc Zdzisław Pucyło Jerzy Koziołko Wiesława Bukowińska
Grażyna Pawelec Maria Organiszczak z wnukami Maria Woś Mieczysław Nowak
Józef Augustyn Teresa Baj
Michał Kowal
Czesław Klisko
Marek Micuła
Czesław Chromejko

PIĄTEK 9 VII

SOBOTA 10 VII PONIEDZIAŁEK 12 VII

WTOREK i ŚRODA 13i14 VII

Marek Karaś Marek Karaś Marek Karaś Marek Karaś
Jan Cierpisz Anna Szykuła Ryszard Piechota
Jerzy Koziołko Paweł Szykuła Bogusław Rzepko
Barbara Czajka Marian Salamon Mariusz Wołczasty
Elżbieta Bekier Wiesław Pustelny Gabriel Antosz
Bożena Gawaluch Andrzej Majder
Krystyna Górecka Mateusz Ochab
Robert Socha Mieczysław Nowak
Bogdan Król
Ryszard Król
            Dziękuję za przygotowanie otworów pod nowe drzwi

Firma Roberta Capłapa

Dariusz Capłap

Mateusz Nycz

Hubert Capłap

Patryk Capłap

Dariusz Sieradzki

oraz i Edward Wilkos

Bardzo serdecznie wszystkim pracownikom dziękuję. Szczególnie tym którzy nadzorowali pracę czyli stolarzom: p. Markowi Karasiowi, p. Michałowi Kucło, p. Adamowi Paluchowi oraz tym, którzy przychodzili kilkakrotnie. Jeśli kogo pominąłem, przeoczyłem czy nie zauważyłem, to bardzo przepraszam. Niech pociechą będą słowa Jezusa, że „nawet kubek wody podany spragnionemu nie będzie zapomniany” [w niebie]. Proszę o dalszą pracę dla kościoła, który jest wizytówką naszej parafii.

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk