Nowa szata graficzna strony

nowaszataKOMUNIA ZNACZY ŁĄCZNOŚĆ.

Od ponad pięciu lat istnieje w sieci internetowej strona naszej parafii. Takie mamy czasy, że wydarzenie, które nie zostało zapisane w internecie – w ogóle nie zaistniało w rzeczywistości. Internet – jak mamy tego wymowne przykłady z życia politycznego ostatnich miesięcy – bardzo żywo i spontanicznie i niemal natychmiast reaguje na wszystko, co się wokół dzieje. Raczej nie Internet lecz internauci. Jakkolwiek można by zarzucać i przestrzegać przed zbyt długim i niebezpiecznym korzystaniem z tego dobrodziejstwa współczesności, to jednak nie ustrzeżemy się ani nie pozbędziemy. I choć niektórzy wołają i kpią wobec Kościoła, że uważa je za dzieło szatana, to należy je przyjąć i wykorzystać ku budowaniu dobra i lepszego świata.

Również Kościół i jego poszczególne instytucje, a na szczeblu podstawowym parafie, są zobowiązane do wykorzystania tego niezbędnego medium.

Najważniejszym zadaniem Kościoła jest powtarzać działanie Chrystusa: głosić Dobrą Nowinę i udzielać zbawienia. Dlatego to nowa szata graficzna parafialnej strony internetowej taki ma cel: głosić Ewangelię we współczesnym świecie przy pomocy współczesnych środków.

Do tworzenia ram wizualnej i technicznej poprosiłem więc sprawnego informatyka (za co mu dziękuję) Damiana Bzdonia, który wyjaśni poniżej i podpowie, jak korzystać z nowej strony, aczkolwiek są to rzeczy proste i intuicyjne.

Wiele razy już zapraszałem oraz korzystałem z pomocy niektórych parafian do pisania artykułów, relacji z wydarzeń, a także dokumentacji wizualnej. Niniejszym zaproszenie ponawiam. Będziemy się starać, aby informacje, rozważania, zdjęcia itp. pobudzały naszą wiarę i pogłębiały wiedzę. Również niech strona Web będzie płaszczyzną porozumienia – łączności w sensie dosłownym i w sensie mistycznym – duchowym. Bo łączność w Kościele nazywa się KOMUNIA.

Wszystkich Parafian zapraszam do aktywnego uczestnictwa, pisania na adres internetowy, wyrażania swej opinii nie tylko krytycznej. „Bóg zapłać” za zrozumienie i życzliwość.

Ks. Mariusz

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk