NOTATKA Z REKOLEKCJI PRZED BIERZMOWANIEM

DSCN1397W dniach od 28 do 30 kwietnia, w Lipniku koło Kańczugi odbyły się rekolekcje przed bierzmowaniem, dla obecnej klasy III gimnazjum. Towarzyszyła nam również młodzież z Łopuszki Wielkiej. Pod opieką ks. Mariusza Kilara i mojej mamy Iwony Beńko, wyruszyliśmy spod kościoła w czwartek, o godz. 16:00. Na miejscu byliśmy już godzinę później, gdzie przywitano nas serdecznie i odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Drugi dzień rekolekcji, rozpoczęliśmy jutrznią, a zakończyliśmy Adoracją Najświętszego Sakramentu, którą przygotowali animatorzy. W tym samym czasie, można było również przystąpić do spowiedzi. Podczas każdego posiłku dziękowaliśmy Panu Bogu, za to, że mogliśmy spożyć dany posiłek. Bez wątpienia, jednym z najprzyjemniejszych momentów, z całych rekolekcji, był DSCN1426,,Pogodny wieczór”, który przygotowali dla nas, również animatorzy. Zorganizowali oni dla nas kilka zabaw, które wymagały od nas sprytu i logicznego myślenia. Na końcu, odtańczono, słynną  „belgijkę”. Trzeciego dnia ofiarowaliśmy swoje życie Bogu, podczas uroczystej Mszy Świętej. 19-osobowa grupa kandydatów do bierzmowania z naszej parafii, przez 3 dni wysłuchiwała konferencji
prowadzonych przez ks. Pawła Zająca. Oglądaliśmy różne interesujące filmy, które pokazywały, że Bóg jest z nami w każdym momencie naszego życia i pragnie nam pomóc w trudnych sytuacjach.

DSCN1368Kiedy nadeszła pora rozstania, z nowo
poznanymi osobami i animatorami, ogarnął nas smutek.

Ciężko było rozstać się z osobami, z którymi spędziło się trzy wspaniałe dni. Z pewnością, każdy z nas, wspomina te rekolekcje bardzo przyjemnie. Dzięki temu, jesteśmy pewni, że nasza wiara została umocniona. Rekolekcje sprawiły, że coś się w nas zmieniło. Otworzyliśmy swoje serca jeszcze bardziej na nadejście Ducha Świętego, w Sakramencie Bierzmowania. Jeszcze lepiej poznaliśmy więź miedzy nami a Bogiem. Każdy z nas, na całe życie, będzie pamiętał czas spędzony w Lipniku. Dzięki tym rekolekcjom, możemy pewnie, przystąpić do Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, do którego tak wytrwale się przygotowujemy.

Anna Beńko

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk