Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa została ustanowiona na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy i rozpoczyna okres przygotowania duchowego do świąt, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Chrystusa. Święcenie palm to najważniejsza uroczystość Niedzieli Palmowej. Palmy święci się na pamiątkę gałęzi palmowych, które witający lud rzucał przed Jezusem wjeżdżającym na ośle do miasta i są one symbolem męczeńskiej śmierci, ale i triumfu Jezusa. Zwyczaj ten został wprowadzony do liturgii kościoła katolickiego w XI w.,a w Polsce palmy to przede wszystkim wiązanki gałęzi wierzby z pąkami, zwanymi baziami i przyozdobione kwiatami.

W naszej parafii również odbyło się poświęcenie palm, które przygotowały dzieci z rodzicami. Uroczyście zostały wprowadzone do kościoła w procesji. Oprawę liturgiczną prowadził Parafialny Oddział Akcji Katolickiej – Krzysztof Tarasek, Teresa Kabdani, Bożena Gawaluch. Ks. proboszcz Mariusz Kilar na zakończenie Mszy świętej złożył podziękowanie wszystkim parafianom za swoje przybycie, w tak ważnym dniu dla chrześcijan i POAK.

Opracowała: Bożena Gawaluch

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk