Niedziela Dobrego Pasterza – Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZAIV Niedziela Wielkanocna jest nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna Tydzień modlitw o nowe i święte powołania do służby Bożej we wspólnocie Kościoła.
Tym Dobrym Pasterzem jest Jezus.
On prowadzi nas, czyli swoją trzodę.
Prowadzi przez ziemskie życie, żeby zaprowadzić nas do bram życia wiecznego.

„Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce.” (J 10, 11)

Modlitwa św. Jana Pawła II:

O Jezu, Boski pasterzu, który powołałeś apostołów, aby ich uczynić rybkami dusz, pociągnij ku sobie gorące i szlachetne umysły młodych ludzi i uczyń ich swoimi sługami. Spraw, by dzielili Twoje pragnienie powszechnego odkupienia, dla którego dobra ustawi­cznie  składasz na ołtarzach swoją Ofiarę.

Ty, o Pa­nie, który żyjesz, aby się wstawiać za nami, otwórz przed nimi horyzonty, by dostrzegli cały świat, w któ­rym wznosi się niema prośba tak wielu braci o światło prawdy i ciepło miłości. Spraw, by – odpowiadając na Twoje wołanie – przedłużali, tu na ziemi, Twoja misje, budowali Twoje Ciało Mistyczne – Kościół i byli solą ziemi i światłością świata. Amen.

Wśród owiec Jezusa, są również ci, którzy mają być pasterzami dla innych. Prośmy, szczególnie dzisiaj, o dar pasterzy na wzór Jezusa Dobrego Pasterza.                Szczęść Boże !