Misyjność Akcji Katolickiej – Rada DIAK w Albigowej

diak

Zebranie Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej odbyło się w dniu 13 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej  w Albigowej. Na spotkanie DIAK przybyli: ks. prałat Józef Niżnik – Asystent Diecezjalny AK, Zarząd DIAK na czele z p. Danutą Figiela, prezesi parafialnych oddziałów AK z całej Archidiecezji Przemyskiej w łacznej liczbie 241 osób. W wyniku obrad zatwierdzono sprawozdanie z działalności za rok 2017 i udzielono  absolutorium dla Zarządu  oraz przyjęto  Program pracy AK Archidiecezji Przemyskiej na 2018 rok pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Program ten jest kontynuacją refleksji nad sakramentami, szczególnie bierzmowaniem i skłania do pogłębienia prawdy o Duchu Świętym  i bogactwie jego darów.

Po obradach udano się do kościoła parafialnego pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i wysłuchano pięknego, prawie godzinnego koncertu kolęd  Chóru i Orkiestry Kameralnej Nicolaus z Kraczkowej.

Następnie odbyła się uroczysta Msza Św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala, Metropolity Przemyskiego, który w homilii nawiązał do szczególnego powołania członków Akcji Katolickiej i ich misji w Kościele.

Po Eucharystii powrócono do Szkoły, gdzie przy śpiewie kolęd odbyło się spotkanie opłatkowe i agapa.

Eugenia Dudek