„Margaretki” zapraszają do modlitwy za kapłanów

mar.

Pan Jezus modlił się za uczniów w Wieczerniku: Ja za nimi proszę (J17,9).

Zapewnia nas przez Apostoła Jakuba: Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego (Jk5,16).

 Apostolat  „Margaretka” działający przy Parafii pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach ponawia zaproszenie do zakładania nowych „Margaretek” w intencji naszych Duszpasterzy.  Mają one  ma na celu  wspieranie kapłanów w ich posłudze oraz życiu duchowym.

Jest to odpowiedź na zaproszenie Jezusa: Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił  robotników na swoje żniwo (Mt9, 37n).

„Margaretki” mogą być bezterminowe lub na czas określony. Niebieskie blankiety otrzymują osoby modlące się za księży do końca ich życia.

Nowością są blankiety żółte dla margaretek czasowych. Jest to modlitwa wstawiennicza , w której siedem osób modli się za kapłana przez ustalony okres czasu, np. przez jeden rok lub przez czas jego pobytu w parafii. Jest ona propozycją skierowaną do tych, którzy z różnych przyczyn nie decydują  się na trwającą do końca życia kapłana modlitwę w margaretce. Może być jako podziękowanie dla księdza, który prowadził pielgrzymkę, rekolekcje, przygotowywał dzieci do pierwszej komunii świętej lub młodzież do sakramentu bierzmowania. Jest także zachętą, aby w przyszłości z odwagą podjąć trwałe zobowiązanie modlitwy w margaretce.

Okażmy wdzięczność za codzienny trud, udzielane sakramenty, posługę w konfesjonale, modlitwy , Msze św. w naszych intencjach, troskę o całą „owczarnię” , nieustanne wskazywanie nam drogi do nieba,  ofiarując  modlitwę  za naszych kapłanów. 

(Modlitwa dowolna i  indywidualna. Raz w tygodniu za jednego kapłana, za kilku kapłanów kilka razy w tygodniu).

Do dzieła!!!

Zgłoszenia przyjmują: p. Anna Rudnicka  i p. Danuta Tarasek po Mszach Św.

Więcej informacji w zakładce:  grupy  – Apostolat Margaretka.

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk