„MARGARETKI” DLA NASZYCH KAPŁANÓW

 

 

 

kw.22 października 2018 r., w Dzień  liturgicznego Wspomnienia św. Jana Pawła II (od roku patrona Akcji Katolickiej w Polsce), celebrowaliśmy w naszej parafii ukonstytuowanie pierwszych, modlitewnych grup „margaretkowych”. Tworzenie takich zrzeszeń  poprzedzone było kampanią informacyjną. Każdy miał możliwość zapoznania się z zasadami tego wspaniałego Dzieła Bożego i podjęcia świadomej, odpowiedzialnej decyzji ewentualnego  wstąpienia w szeregi Apostolatu  MARGARERTKA, czyli ruchu osób świeckich modlących się za kapłanów.

Złożenie przyrzeczenia modlitwy miało miejsce podczas uroczystej, koncelebrowanej Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. Proboszcza Mariusza Kilara.

Po ślubowaniu,   członkowie Apostolatu otrzymali deklaracje, a księża pamiątkowe  „MARGARETKI”.

Zdeklarowane osoby mocnej wiary, zobowiązały się do ofiarowania nieustającej modlitwy w intencji naszych Duszpasterzy: ks. Proboszcza Mariusza KILARA oraz ks. Kanonika Wincentego SKROBACZA, wyrażając w ten sposób ogromną wdzięczność za ich codzienny trud i nieustanne wskazywanie nam właściwej drogi do spotkania z Bogiem w wieczności.

Ufamy, że z pomocą Bożą wytrwamy w modlitwie, wesprzemy duchowo naszych czcigodnych Kapłanów, a ruch „margaretkowy” w parafii,  będzie się rozwijał. Droga do deklaracji  modlitewnych jest cały czas otwarta.

Niech Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła, patronka Apostolatu,  otacza nas swoją Macierzyńską Opieką i wyprasza u swojego Syna niezmierzone zdroje Bożych Łask  dla naszych Duszpasterzy oraz całej Wspólnoty Parafialnej.

 

Z katolickim pozdrowieniem

Szczęść Boże!

Członkowie Apostolatu MARGARETKA

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk