„MARATON RÓŻAŃCOWY” PARAFII  PISKOROWICE

W dniu 7 października 2017 r., we  Wspomnienie  Matki Bożej Różańcowej miała miejsce wielka ogólnopolska modlitwa różańcowa, w której nasza parafia miała również swój udział.

Wczesnym rankiem w sobotę, która była zarazem I sobotą miesiąca, udaliśmy się z pielgrzymką  do jednego z kościołów stacyjnych akcji „Różaniec do Granic”. Na samym początku naszej drogi, ks. proboszcz Mariusz Kilar przypomniał historię Święta Matki Bożej Różańcowej, o cudownym zwycięstwie chrześcijańskiej floty nad kilkakrotnie większą armią islamską, w bitwie pod Lepanto w 1571 r. , w której różaniec odegrał ważną rolę.

Naszym kościołem stacyjnym była mała świątynia w miejscowości Jaworki w Pieninach obok uroczego wąwozu HOMOLE – jedną z największych przyrodniczych atrakcji Pienin z niezwykłymi malowniczymi kaskadami potoku Kamionka.

Przed rozpoczęciem Mszy św. , korzystając z wolnych chwil, nasyciliśmy oczy przepięknymi widokami wspomnianego wyżej skalnego przesmyku. O godz.  11:00 uczestniczyliśmy we Mszy św., a po  zakończeniu Eucharystii, w ogłoszeniach podano kilka miejsc modlitwy na „Granicy” do wyboru. My wybraliśmy trasę wyciągiem krzesełkowym na szczyt góry BUKOWINKI.

Po dotarciu  wszystkich pielgrzymów na miejsce, o godz. 14:00 rozpoczął się „maraton modlitewny”- by ratować Polskę i świat. Rozważania kolejnych tajemnic różańcowych przebiegały bardzo sprawnie. Niebo raczyło nas na przemian kroplami deszczu i przebłyskami słońca. Na zakończenie modlitwy pięknie się wypogodziło, a nasz duszpasterz ks. proboszcz Mariusz, sprowadził bezpiecznie wszystkie swoje „owieczki” po skalno-błotnistym szlaku ze szczytu  „góry modlitwy”  do podnóża  wspomnianego  wzniesienia.

Następnie wyjechaliśmy w kierunku Zakopanego, mijając po drodze przepiękne widoki zaśnieżonych wysokogórskich zboczy.

Miejscem naszego noclegu była willa SIKLAWA, gdzie zjedliśmy ciepły posiłek, który smakował wybornie. Po krótkiej pogawędce, udaliśmy się do pokoi noclegowych o wysokim standardzie na zasłużony odpoczynek.

Rano przed śniadaniem naszą willę  odwiedziła miejscowa Góralka z pełnym koszem różnego rodzaju serów. Po degustacji zaopatrzyliśmy się w świeże różnego rodzaju i kształtu „ocsypki”. W drugim dniu naszej pielgrzymki, który był zarazem „Dniem Papieskim” pojechaliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach. Kościół ten powstał jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981 r. Po krótkiej modlitwie, przede Mszą św. podziwialiśmy przepięknie zdobione wnętrze kościoła w stylu góralskim, a na zewnątrz nasz wzrok przykuwał symbol Zakopanego – wysoka góra GIEWONT.

Następnym punktem programu  był czas wolny na Krupówkach, gdzie dokonaliśmy zakupu wyrobów rękodzieła regionalnego oraz skosztowaliśmy specjałów kuchni góralskiej. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Podhalańskiej w Ludźmierzu. Przed cudowną figurą odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz cząstkę różańca. Następnie w autokarze śpiewaliśmy piosenki pielgrzymkowe. Zachęceni sobotnią modlitwą, powtórzyliśmy „maraton różańcowy”. Każdy z uczestników pielgrzymki miał możliwość prowadzenia jednej cząstki różańca. W tajemnicach radosnych modliliśmy się za wiarę naszych parafian. Tajemnice światła ofiarowaliśmy za Ojczyznę. W rozważaniach bolesnych pamiętaliśmy o cierpiących, umierających oraz naszych bliskich zmarłych. Intencją  tajemnic chwalebnych był drogi nam wszystkim pokój na świecie.

Napełnieni radością i pokojem, głęboko uduchowieni bezpiecznie wróciliśmy do domów. Za bardzo udaną pielgrzymkę oraz wspólnie spędzony czas,  BOGU NIECH BĘDĄ  DZIĘKI.

 

Anna Rudnicka

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk