Księże Proboszczu, życzymy….. – uroczystość w kościele

19 stycznia ( niedziela) godzina 11.00.

Msza święta z okazji Imienin Ks. Proboszcza Mariusza Kilara. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

images”Kapłaństwo to umiłowanie Serca Jezusowego”. 

Księże…., pragniemy Ci życzyć przede wszystkim zdrowia, błogosławieństwa Bożego i Matczynej opieki oraz tego, aby w dalszej posłudze duszpasterskiej w naszej parafii zawsze towarzyszyły Ci świętość, gorliwość i poświęcenie. Abyś był silny mocą miłości, mocą wiary, tej wiary, którą ofiarował nam Jezus Chrystus. 

Szczęść Boże!

Ks. Kanonik Wincenty Skrobacz,  Parafianie

 

                    

  Uroczystości imieninowe w kościele

19 stycznia, to dzień imienin ks. Proboszcza Mariusza Kilara, które w tym roku  przypadają  w II Niedzielę Zwykłą Roku Kościelnego.  Okoliczność  tę uczciliśmy uczestnicząc w uroczystej, koncelebrowanej  Mszy św.  o godz. 11:00 pod przewodnictwem ks. Proboszcza.  Mszę   w intencji Solenizanta odprawiał ks. Kanonik Wincenty Skrobacz.

Ministranci , schola oraz członkowie Apostolatu „Margaretka” przygotowali odświętną oprawę liturgiczną. I czytanie – Gabriel Antosz, II czytanie – Filip Nakonieczny, modlitwa wiernych – pani Bożena Gawaluch.  Życzenia Solenizantowi złożyła pani Anna Rudnicka. Po modlitwie dedykowanej ks. Proboszczowi,  był czas na wręczenie kwiatów. Ta rola przypadła pani Danucie Palikij, krótkie powinszowania –   p.p.  Bożena Gawaluch,  Anna Rudnicka.

 Do życzeń przyłączył  się ks. Kanonik Wincenty Skrobacz.

Solenizant,  ks. Proboszcz Mariusz Kilar z nieskrywaną  radością podziękował za pamięć, życzenia,  kwiaty oraz modlitwę.

Tradycyjne w naszej parafii życzenia śpiewane w wykonaniu wszystkich uczestników Eucharystii zakończyły okolicznościową uroczystość.

  

     Czcigodny Duszpasterzu, Solenizancie miły

Niech Bóg Ci zsyła moc Łask swoich i podwaja siły,
By parafia duchowo wciąż się rozwijała,
A w Tobie dobrego opiekuna i przewodnika miała.

 Twoje homilie – jasna, prosta droga,
Moralnie nas budują, zbliżają do Boga.
Ucz nas tak zawsze, tego nam dziś trzeba,
By tą droga właśnie, dojść kiedyś do nieba.

 Święty Karolu – parafii Patronie,
Usłysz serc naszych serdeczne wołanie,
Błagające o zdrój Błogosławieństwa Bożego,
W życiu kapłańskim Proboszcza naszego.

 Życzymy jeszcze raz Tobie, Solenizancie miły,
By wszystkie życzenia nasze, wszystkie się spełniły,
Spełnią się z pewnością, bo wprost z serc szczerych płyną –
Jezus je też pobłogosławi, bez skutku nie miną.

         Czcigodny Solenizancie,  w tym uroczystym dniu pragniemy złożyć moc najserdeczniejszych życzeń imieninowych. Dziękujemy, że jesteś naszym Duszpasterzem i przybliżasz nas do Boga, ze jesteś naszym Pasterzem, który dba o to, byśmy „pili ze źródła wody żywej” (J 4, 10-26)  i grzali się w ogniu  „gorejącego krzewu” (Wj  3, 2-3) , Nauczycielem, który sieje Słowo – mając nadzieję, że wzejdzie „plonem stokrotnym” (Łk 8 , 8-9).

Dziękujemy, że jako  Kapłan ,  każdego dnia  troszczysz się o to, byśmy stali się „solą tej ziemi”  (Mt 5, 13-14).

Życzymy długiego życia w zdrowiu oraz obfitych owoców na drodze, którą Pan Bóg Ci wyznaczył. Życzymy, aby nigdy nie zgasł w Tobie apostolski zapał, który umacnia  wiarę,  oczyszcza nasze sumienia. Wierzymy, że św. Karol Boromeusz oraz św. Mariusz męczennik, będą wypraszali Ci u Pana Boga wszystkie potrzebne łaski i dary, a ludzka życzliwość będzie towarzyszyć każdemu dziełu, które  podejmujesz  dla dobra naszej parafii.

Niech Twoja Księże Solenizancie praca przynosi obfite owoce i jednoczy naszą parafię w jedną  Chrystusową owczarnię.

Wdzięczność za codzienny trud  oraz wszelkie dobro potwierdzamy modlitwą :  Pod Twoją Obronę…

Wszystkiego najlepszego !   Szczęść Boże !

Apostolat „Margaretka”

 

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk