Księże Kanoniku, życzymy…. – uroczystość w kościele

,,Niech Cię Pan błogosławi i strzeże.

Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Tobą,

niech Cię obdarzy swą łaską.

Niech zwróci ku Tobie oblicze swoje

i niech Cię obdarzy pokojem”    por. Lb 6, 24 – 26

images2              Z okazji Imienin

Księdza Kanonika Wincentego Skrobacza

składamy najserdeczniejsze życzenia, dużo Łask Bożych,

zdrowia i Bożego błogosławieństwa w każdym dniu życia, żeby Bóg obdarzył Księdza pokojem i radością  w nadchodzącym czasie swojej posługi kapłańskiej.

Niech zawsze otaczają Księdza życzliwi i dobrzy ludzie.

Zapewniamy o nieustannej pamięci w modlitwie.

Szczęść Boże!

Ks. proboszcz Mariusz Kilar, Parafianie

Uroczystości Imieninowe w Kościele

Imieniny ks. Kanonika Wincentego Skrobacza przypadają na dzień 27 września. Jako wspólnota parafialna uczciliśmy tę okoliczność 29 września na uroczystej Mszy świętej w intencji Solenizanta o godz. 11:00.  W odświętnej oprawie liturgicznej uczestniczyli: wierni, ministranci, pan organista oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. I czytanie – Gabriel Antosz, II czytanie – ks. Mariusz Kilar, modlitwa wiernych – pani Anna Rudnicka. Życzenia Solenizantowi złożyła pani Bożena Gawaluch. Pan organista zaintonował życzenia imieninowe śpiewane, do których dołączyli wszyscy wierni. Kwiaty wręczyły panie: Anna Rudnicka, Zofia Noga, Bożena Gawaluch. Ks. Kanonik z radością bardzo serdecznie podziękował za życzenia, kwiaty, pamięć i życzliwość.

CZCIGODNY KSIĘŻE KANONIKU!

Któż zrozumie kapłański, codzienny trud?

Któż doceni tę troskę o cały Boży lud?

Któż dostrzeże w człowieku kapłana Boży los?

Któż usłyszy w tym świecie Bożego sługi głos?

A jednak pośród ludu jest tyle wiernych dusz,

A jednak wielu tęskni do ponadziemskich wzgórz,

A jednak tylu szuka prawdziwych życia dróg,

A jednak tylu słucha, co mówi do nich Bóg.

Dziś wierni się zebrali, dziś w Twych imienin dzień,

by w światłość Ci zamienić ten smutny nieraz cień,

i życzyć, by wciąż Tobie kapłański płonął żar.

Racz przyjąć, Duszpasterzu serc naszych ten skromny dar.

Patronie naszego Kapłana – Święty Wincenty:

Twojej szczególnej opiece polecamy Ks. Kanonika i prosimy, abyś wstawiał się za Nim u tronu Bożego. Niech Duch Święty prowadzi, oświeca, uczy, wspiera i kształtuje serce kapłańskie na wzór Najświętszego Serca Jezusa i Maryi.

Życzymy, aby Pan Bóg zawsze stawiał na drodze kapłańskiej samych życzliwych ludzi.

Ks. Jan Twardowski mówił o modlitwie:

”Jeśli ktoś się modli, Pan Bóg w nim oddycha”.

Więc do życzeń dołączmy duchowy prezent w postaci modlitwy – w intencji Solenizanta: ,, Pod Twoją Obronę….”

Szczęść Boże!

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej