Księże Kanoniku, życzymy…. – uroczystość w kościele

życzenia227 września ( niedziela) godzina 11.00.

   Msza święta z okazji Imienin Ks. Kanonika Wincentego Skrobacza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

      ,,Anioł jest przyjacielem Boga, lecz kapłan Go zastępuje” – Jan Maria Vianney

                                    Czcigodny Księże Kanoniku Solenizancie!

Przyjmij życzenia imieninowe od naszej wspólnoty parafialnej.

W dniu Imienin życzymy dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

Niech Najświętsza Maryja Panna otacza ks. Kanonika miłością i opieką, szczególnie w trudnych chwilach i wyprasza u Swego Syna wszelkie potrzebne łaski. Niech Jezus Chrystus będzie wzorem i przewodnikiem na wszystkich drogach. Duch Święty opromienia swoim światłem i wyposaża w charyzmaty, a w sercu Matki Najświętszej niech ks. Kanonik zawsze znajduje ukojenie, jako Jej Syn umiłowany.

Zapewniamy o nieustannej codziennej pamięci w modlitwie.

                                            Szczęść Boże!

                                                              Ks. Proboszcz Mariusz Kilar, Parafianie

 

 

Tegoroczny dzień imiennik ks. Kanonika Wincentego Skrobacza różnił się od innych, gdyż zabrakło Solenizanta. Od dłuższego czasu przebywa w szpitalu. Parafianie pamiętają o Nim w codziennych modlitwach oraz w zamawianych i odprawianych  od czasu do czasu w Jego intencji Mszach św.

Podobnie było dzisiaj. O godz. 11:00, ks. Proboszcz Mariusz Kilar odprawił uroczystą Mszę św. w intencji ks. Kanonika, o Jego zdrowie i błogosławieństwo. Do uroczystego charakteru sprawowanej Eucharystii włączyły się grupy działające w parafii: Schola, Ministranci oraz Apostolat Margaretka, czytanie I – Pani Bożena Gawaluch, Gabriel Antosz – II czytanie, modlitwa wiernych – Pani Anna Rudnicka. W odróżnieniu od imienin w ubiegłych latach, gdzie nie zabrakło kwiatów i życzeń, na zakończenie  Eucharystii,  wspólnie z ks. Proboszczem odmówiliśmy modlitwę  „Pod Twoją Obronę..” w intencji nieobecnego Ks. Kanonika.

 

m.

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk