Kościół jest misyjny. Spotkanie Akcji Katolickiej.

21  stycznia 2017 r. w Jarosławiu odbyło się spotkanie Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej. Obrady rozpoczęły się w sali przy kościele NMP Królowej Polski. Obecni członkowie Rady wysłuchali sprawozdania Zarządu, który przedstawiła p. Danuta Figiela, Prezes Zarządu. Przyjęli przez głosowanie sprawozdanie oraz udzielili absolutorium dla Zarządu, a także przyjęli plan pracy na 2017 rok.

Obecny  roku duszpasterski przeżywamy pod hasłem „ Idźcie i głoście” . Naszym zadaniem jest ożywianie misyjności Kościoła, zarówno tej skierowanej do naszej wspólnoty parafialnej, jak i tej podejmowanej w krajach misyjnych. Jednym z zadań misyjnych jakie podejmuje Akcja Katolicka Archidiecezji  Przemyskiej jest budowa kościoła w Ekwadorze. Zachęcamy wszystkich do włączenia się do tej akcji.
Kolejnym punktem spotkania była uroczysta Msza święta koncelebrowana w kościele parafialnym pw. NMP Królowej Polski w Jarosławiu, której przewodniczył ks. abp. Adam Szal, Metropolita Przemyski. Ksiądz Arcybiskup wygłosił także okolicznościowe słowo Boże.
Po Mszy św. uczestnicy spotkania powrócili do sali przy kościele aby uczestniczyć w spotkaniu opłatkowym i agapie. W spotkaniu tym uczestniczyła Prezes KIAK Urszula Furtak.