KONCERT ŚWIĄTECZNY DLA MISJI

 

 

gwW Uroczystość  Objawienia Pańskiego,  w wielu miejscowościach  odbywały się Orszaki Trzech Króli.

Okazją do manifestacji wiary  tego dnia w naszej parafii było wspólne, charytatywne kolędowanie, które jest nieodłącznym elementem Bożonarodzeniowego świętowania.

Śpiewając kolędy, oddajemy cześć nowo narodzonemu Jezusowi, a także  miło spędzamy czas.  Można też połączyć przyjemne z pożytecznym i pomóc potrzebującym. Taki pomysł postanowili zrealizować przedstawiciele Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Piskorowicach  z Panią Sylwią Tara oraz  Panią Aleksandrą Kloc na czele wspólnie z Ośrodkiem Kultury w Piskorowicach i Rzuchowie, reprezentowanymi  przez Pana Tomasza Kwiecińskiego i  Panią  Dorotę Szary.

Do tego przedsięwzięcia zaproszone zostały wszystkie grupy i zrzeszenia działające w parafii.

Charytatywny koncert świąteczny pn. „Kolęda płynie z wysokości”  odbył się w naszym  kościele parafialnym w niedzielę 6 stycznia 2019 r.  o godz. 14 : 00.

Swoje umiejętności wokalne pokazali: Dziecięca grupa Szkoły Podstawowej z Piskorowic, Schola działająca przy Kościele parafialnym, KGW z Piskorowic, zespól śpiewaczy: Rada Rodziców z Akcją Katolicką,  duet solistek:  Karolina Kowalczyk i Klaudia Ordecha. Solo zaśpiewał również Pan Krzysztof Tarasek.

Parafialne kolędowanie uświetnił zaproszony  zespół  „Cantilene” z Dębna oraz duet Anny i Damiana Szczęch z Pigan.

Dużą niespodzianką był występ jednej z najmłodszych uczestników koncertu, Gabrysi Szczekot, która zaśpiewała pastorałkę przy akompaniamencie gitary granym przez  Magdalenę  Kubat ze specjalną dedykacją dla ks. Proboszcza Mariusza Kilara.

Koncert miały przyjemność prowadzić Panie Agata Kubat  wraz z  Panią Elżbietą Bukowińską.

Zarówno  grupy  jak i soliści dali  z siebie wszystko, bo przyświecał im zbożny, charytatywny cel  – zbiórka funduszy na rzecz misji.  

Na mocy chrztu świętego, wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za Dzieło Misyjne, które byłoby niemożliwe bez naszego wsparcia duchowego oraz materialnego.

Przez nasz dar serca wszyscy stajemy się misjonarzami, a Dobra Nowina ma szansę dotrzeć do najdalszych zakątków świata.

W koncercie usłyszeliśmy bardzo popularne pieśni Bożonarodzeniowe oraz mniej znane, wszystkie bardzo piękne, wzbudzające wiele emocji i wzruszeń. Publiczność reagowała dużym aplauzem oraz gromkimi, zasłużonymi brawami.  Koncert zakończyło wspólne wykonanie pastorałki „Gore gwiazda Jezusowi”.

Na pożegnanie otrzymaliśmy błogosławieństwo od ks. Proboszcza Mariusza Kilara, a po występach, w Ośrodku Kultury w Piskorowicach czekał jeszcze na zaproszonych gości oraz wykonawców słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców z Piskorowic.

Organizatorzy dziękują  wykonawcom a także  darczyńcom za przyłączenie się do parafialnej, świątecznej  akcji i  wsparcia  tego wspaniałego,  szlachetnego  dzieła z nadzieją na kontynuację w przyszłości.

 

BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI !   I   BÓG ZAPŁAĆ !

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk