DZIEŃ SKUPIENIA AKCJI KATOLICKIEJ

JESIENNY DZIEŃ SKUPIENIA AKCJI KATOLICKIEJ W WIERZAWICACH

Na Jesienny Dzień Skupienia Członków Akcji Katolickiej części archiprezbiteratu łańcuckiego wybrano w tym roku Wierzawice. W piękne niedzielne popołudnie, 23.10.2016 o godz. 14:30, członkowie Akcji Katolickiej przybyli do wierzawickiej Parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

Nasz Parafialny Oddział AK reprezentowała czteroosobowa delegacja w składzie: ks. proboszcz – Mariusz Kilar, prezes POAK – Eugenia Dudek, członkowie: Genowefa Blok i Anna Rudnicka. Wszystkich zgromadzonych w kościele przywitała pani Prezes Akcji Katolickiej – Danuta Figiela, a następnie odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Asystent diecezjalny – ks. prałat Józef Niżnik wygłosił konferencję na temat: „Akcja Katolicka nadzieją Kościoła”, przypominając historię Akcji oraz zwracając uwagę, jak ważny jest to urząd w kościele katolickim, współpracujący z hierarchią kościelną. Następnie rozważano tajemnice chwalebne Różańca św., zawierzając wszystkich Maryi i prosząc o potrzebne łaski.

Spotkanie zakończono Mszą św., w której homilię wygłosił asystent AK, ks. prałat Józef Niżnik, nawiązując do przypadającej w przyszłym roku 100-letniej rocznicy Objawień Fatimskich. Dla wszystkich członków Akcji Katolickiej, a także zgromadzonych licznie parafian z Wierzawic, wskazał sposoby walki z grzechem, jakie podaje Maryja. Są nimi: modlitwa różańcowa, rzetelne wypełnianie swoich obowiązków, uczciwość, uczestnictwo w nabożeństwie poświęconym Maryi  w  pierwszą sobotę miesiąca oraz czczenie jej Niepokalanego Serca. Akcja Katolicka uczestnicząc w Jesiennym Dniu Skupienia podjęła piękną inicjatywę, wspomagając składką budowę kościoła w Ekwadorze. Duchowo umocnieni, posileni Eucharystią, jesteśmy wdzięczni Parafialnemu Oddziałowi AK z Wierzawic, który przygotował ten modlitewny Dzień Skupienia.

Eugenia Dudek

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk