Duchowe pielgrzymowanie na Jasną Górę

Diecezjalna Sztafeta Różańcowa

Rok temu, w programie „Rozcezjalna Sztafeta Różańcowamowa dnia” w poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., ogłoszona została inicjatywa zaproponowana przez Radio FARA, jaką jest „Archidiecezjalna Sztafeta Różańcowa”, czyli inicjatywa, która towarzyszyć będzie duchowemu pielgrzymowaniu na Jasną Górę.

„Archidiecezjalnej Sztafecie Różańcowej”, która rozpocznie się 4 lipca i potrwa do 16 lipca br., patronuje i błogosławi Metropolita Przemyski abp Adam Szal, który do udziału zaprasza wiernych ze wszystkich parafii oraz ruchów apostolskich z Archidiecezji Przemyskiej. Sztafeta polegać będzie na tym, że o wyznaczonej godzinie cztery osoby z danej parafii będą w swoich domach modlić się na różańcu. Każda z nich odmówi inną część. W ten sposób w ok. 30 min. zostanie odmówiony cały różaniec.

Uczestnicy Sztafety Różańcowej swoją modlitwę za Archidiecezję, biskupów i kapłanów posługujących w naszej Archidiecezji, za przygotowujących się do kapłaństwa w Seminarium Duchownym w Przemyślu, za zgromadzenia zakonne, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, o rozwój Radia FARA i dzieł, które przy nim są prowadzone, o ustanie panującej epidemii oraz we wszystkich intencjach, które w dniach trwania 40. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki będą nieśli pielgrzymi fizycznie idący na Jasną Górę, duchowi pielgrzymi i uczestnicy Archidiecezjalnej Sztafety Różańcowej.

Do udziału w sztafecie w sposób szczególny zaprosiliśmy 4-osobowe zespoły z każdej parafii, które będą podejmować modlitwę różańcową o wyznaczonej porze, jednak ilość parafii w naszej archidiecezji wyczerpie się 12 lipca 2019 r. o godz. 10. Dlatego tez od godz. 10:30, do końca trwania sztafety zapraszamy do udziału tych, którzy chcą przyłączyć się do inicjatywy niezależnie od przynależności do parafii. Chęć udziału w Diecezjalnej Sztafecie Różańcowej można zgłaszać w Biurze Radia FARA:

  • na adres e-mail: biuro@radiofara.pl (w tytule należy podać „sztafeta różańcowa”)

  • lub telefonicznie – dzwoniąc pod numer +48 16 67 67 001 (biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 12:00 i od 14:00 do 17:00).

Podczas jednego zgłoszenia należy podać 4 osoby, które o ustalonej z naszym Biurem porze, podejmą modlitwę różańcową i przekażą kolejną „pałeczkę” w naszej sztafecie.

O Diecezjalnej Sztafecie Różańcowej” w rozmowie z ks. Piotrem Czarnieckim mówił ks. Andrzej Bienia, dyrektor Radia FARA. Mówił on także o idei duchowego pielgrzymowania, a także zapowiedział, że podobnie jak każdego roku, nasza redakcja będzie towarzyszyć pątnikom, relacjonując na bieżąco przebieg pielgrzymki na stronie pielgrzymka.przemyska.pl oraz aplikacji mobilnej „Pielgrzymka Przemyska”, która będzie dostępna do pobrania w najbliższych dniach.

LISTA POSZCZEGÓLNYCH PARAFII I UKŁAD GODZINOWY
JUŻ DOSTĘPNY!

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk