Bierzmowanie klasy III gimnazjum

,,Przyjście Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania ze swymi darami i owocami łaski ma  za zadanie formowanie dojrzałych i odpowiedzialnych chrześcijan, takich, jakimi stali się Apostołowie po wyjściu z Wieczernika.” (św. Jan Paweł II.)

2 maja 2016r. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Karola Boromeusza, obecna klasa III gimnazjum, po trzech latach przygotowań, przyjęła Sakrament Bierzmowania.  Do Sakramentu przystąpiło 19 osób. Szafarzem tej uroczystości był biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej, Stanisław Jamrozek. Podczas uroczystości towarzyszyli nam nasi rodzice, rodzina, przyjaciele oraz parafianie z naszej miejscowości. Bierzmowanie rozpoczęło się o godzinie 18:00. Na początku Mszy Świętej, odśpiewano Hymn do Ducha Świętego, który wprawił nas w bardzo podniosłą atmosferę. Uroczyście odczytano czytanie i Modlitwę Wiernych. Wysłuchaliśmy Ewangeli i kazania biskupa Stanisława, po którym przyjęliśmy w nasze serca Ducha Świętego. Od tego momentu możemy nazywać się pełnoprawnymi chrześcijanami. Napełnieni Duchem Świętym i jego darami, jesteśmy gotowi do mężnego wyznawania wiary.  Zjednoczeni z Jezusem Chrystusem i umocnieni w Kościele Świętym stajemy na straży wyznawanej przez nas wiary chrześcijańskiej.

Bierzmowanie dla każdego z nas było czymś niepowtarzalnym. Już w ostatnich dniach, przed samym Sakramentem, nie mogliśmy się doczekać na otrzymanie darów Ducha Świętego. Po długim wyczekiwaniu i trzyletnich przygotowaniach, 2 maja przystąpiliśmy do Sakramentu Bierzmowania. Niewątpliwie, towarzyszył nam stres. Martwiliśmy się czy wszystko pójdzie zgodnie z tym, co ustaliliśmy na próbach. W kościele pw. św. Karola Boromeusza, gdzie odbyła się ta uroczystość, zebrało się mnóstwo ludzi. Nasi rodzice i rodzina, którzy z pewnością dodawali nam otuchy i pewności siebie, parafianie z naszej miejscowości, którzy pojawili się w naszym kościele, specjalnie dla nas. Przyjęcie Ducha Świętego, do swojego serca, było jedno z najbardziej dumnych i podniosłych momentów w naszym życiu. Kiedy biskup Stanisław Jamrozek, który udzielił nam tego Sakramentu, kreślił krzyż olejem krzyżma na naszych czołach, zrozumieliśmy, że od tego momentu jesteśmy pełnoprawnymi chrześcijanami, świadomymi wyznawanej przez siebie wiary. Cała Msza Święta była bardzo uroczysta i radosna. Wszyscy wysłuchiwaliśmy pięknych pieśni, które śpiewała Schola parafialna przy akompaniamencie pana Krzysztofa Taraska i pana organisty. Na naszych ustach zagościł uśmiech kiedy podczas Komunii Świętej, zabrakło klucza do tabernakulum. Przez chwile, przed ołtarzem zapanował chaos, jednak później wszyscy obrócili to w żart. Dzięki temu zdarzeniu, ta uroczystość będzie niezapomniana wśród wszystkich parafian, będący na naszej uroczystości.

Z pewnością, każdy z nas, chciałby przeżyć ten dzień jeszcze raz. Był to dzień, który każdy chciałby powtórzyć. Przez całe swoje życie, będziemy go pamiętać  i mile wspominać.  Umocniło nas to w wierze w Jezusa Chrystusa. Od teraz, bez wstydu i zażenowania mówimy, że wierzymy w Pana Boga. Przygotowania do Bierzmowania umocniły nas w wierze, a Sakrament Bierzmowania dopełnił nas darami Ducha Świętego. Każdy z nas po wyjściu ,,z naszego Wieczernika”, był dumny z tego, że wytrwał z przygotowaniach do tego Sakramentu i że od teraz jesteśmy natchnieni Duchem Świętym i jego niezwykłymi darami. Nasza wiara rozpoczęła się podczas Chrztu Świętego, gdzie nasi rodzice, w naszym imieniu złożyli wyznanie wiary. W dniu Sakramentu Bierzmowania, to my z całą świadomością, stanęliśmy przed ołtarzem i wyznaliśmy wiarę w Trójcę Świętą i pogłębiliśmy swoją więź z Chrystusem i Kościołem.

Ania Beńko

Uśmiechnij się!

Mała, niewinna dziewczynka, stojąc przed swoim biskupem, powiedziała: „Co za uczucie! Po raz pierwszy w moim życiu stoję przed biskupem…” W odpowiedzi usłyszała: „Dziecko moje, dziękuj Panu, że dotychczas tak cię miłował, że chronił cię od przykrych spotkań”.

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk