„będziesz miłował bliźniego, jak siebie samego”

Ogłoszenie Dyrektora Szkoły Podstawowej:

Dyrektor oraz Szkolne Koło Wolontariatu składają gorące podziękowania mieszkańcom Piskorowic za hojne dary dla uchodźców z Ukrainy.

W punkcie przyjmowania darów w naszej szkole sfinalizowaliśmy dwa etapy zbiórki. Zainteresowanie przeszło nasze oczekiwania. Dary napływały także po oficjalnym terminie akcji. Ostatecznie przekazaliśmy za pośrednictwem Ochotniczej Straży Pożarnej w Piskorowicach dwa transporty towarów. Zgodnie z zaleceniami przynoszono całe opakowania żywności i napojów, środków higienicznych, kredki, zeszyty, koce, kołdry, nosidełka dziecinne, plecaczki i walizkę, a nawet agregaty prądotwórcze. Ofiarnością wykazali się nie tylko pracownicy, uczniowie i rodzice, ale także mieszkańcy niezwiązani obecnie ze szkołą. Członkowie wolontariatu uczestniczyli w załadunku darów, po czym przygotowali setki kanapek dla potrzebujących na przyjściu granicznym.

Spodziewamy się dalszego napływu uchodźców. W związku z tym kontynuujemy zbiórkę artykułów spożywczych o długim terminie przydatności oraz środków opatrunkowych. Obecnie nie zbieramy odzieży, koców ani lekarstw, ponieważ te potrzeby są zaspokajane przez dary firm produkcyjnych.

Oczekujemy niesłabnącej ofiarności na rzecz Ukrainy!

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk