AKCJA KATOLICKA NA GMINNYCH OBCHODACH ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

Ojczyzna moja – to ta ziemia droga,
Gdziem ujrzał słońce i gdziem poznał Boga,
Gdzie ojciec, bracia i gdzie matka miła
W polskiej mnie mowie pacierza uczyła.”

Gminne Obchody Święta Niepodległości Polski Gminy Leżajsk odbyły się w dniu 11.11.2016r. w Piskorowicach. Rozpoczęły się  przemarszem zaproszonych gości, organizacji i uczestników  tego święta, przy dźwiękach orkiestry,  z Ośrodka Kultury do kościoła parafialnego pw. Św. Karola Boromeusza. Uroczystej Mszy Św. w intencji poległych za wolność Ojczyzny, przewodniczył ks. kanonik Wincenty Skrobacz, który wygłosił okolicznościowe Słowo Boże, a w jej oprawę liturgiczną  włączyła się Akcja Katolicka. Następnie odbył się przemarsz pod „Dąb Katyński”. Apel pamięci  rozpoczął modlitwą ks. proboszcz Mariusz Kilar, później składano kwiaty i zapalono znicze. Delegacja naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w składzie: Eugenia Dudek, Elżbieta Bukowińska i Anna Rudnicka także złożyła wiązankę w Hołdzie Poległym za Ojczyznę, szczególnie czcząc pamięć mjr Macieja Rudnickiego, zamordowanego przez NKWD w Charkowie, dziadka naszej członkini – Ani. W dalszej kolejności nastąpiło przejście do Ośrodka Kultury na Koncert Patriotyczny ph.”Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna”, gdzie m.in.można było wspólnie śpiewać pieśni żołnierskie i patriotyczne.

Dziękując za zaproszenie Organizatorom tego Święta, cieszymy się, że choć w maleńkim stopniu mogliśmy się przyczynić do uświetnienia tej uroczystości i wspólnie pielęgnować narodowe wartości.

Eugenia Dudek