27.IX. IMIENINY KS. KANONIKA – uroczystość w kościele

images 233

Dzień imienin, to jedna z niewielu okazji, by wyrazić Księdzu wdzięczność za trud posługi kapłańskiej w naszej Parafii.

Z okazji imienin, życzę w imieniu własnym i całej naszej wspólnoty Księdzu – Bożych łask, zdrowia, radości i zadowolenia z wyboru tak trudnej i odpowiedzialnej drogi. Niech miłosierdzie Boże promieniujące miłością i ufnością zawsze Księdzu przewodniczy w posłudze duszpasterskiej.

Szczęść Boże!

Ks. Mariusz Kilar – proboszcz, parafianie

UROCZYSTOŚCI IMIENINOWE W KOŚCIELE

30 września o godz. 11.00 w naszym kościele obchodziliśmy podwójną uroczystość: Dzień Imienin Ks. Kanonika Wincentego i poświęcenie nowego wozu strażackiego. Cała liturgia eucharystyczna była bardzo uroczysta wśród całej parafii i zaproszonych gości. Mszy świętej przewodniczył ks. proboszcz i ks. kanonik. Ks. proboszcz Mariusz Kilar odprawiał Mszę św. w intencji Imienin Kanonika – o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski na dalsze lata życia. Natomiast ks. kanonik Wincenty Skrobacz – o Boże błogosławieństwo, zdrowie dla lokalnej straży pożarnej. Oprawę liturgiczną przygotował POAK: pan Krzysztof Tarasek, pani Teresa Kabdani, pani Elżbieta Bukowińska. Życzenia złożyła Solenizantowi pani Bożena Gawaluch i wręczyła kwiaty z panem Krzysztofem. Ks. Wincenty podziękował za życzenia, kwiaty i pamięć. Na zakończenie Eucharystii pan organista zaintonował życzenia śpiewane ,,Życzymy, życzymy…”

CZCIGODNY KSIĘŻE KANONIKU!

Przez wiele, wiele już lat

wiedziesz nas w trudzie, pracy i znoju

w duchowy, Boży świat.

Wiedziesz nas wszystkich, starszych i dzieci

przez licznych przeszkód próg

więc za Twą pracę i Twe staranie

niech Cię nagrodzi Bóg.

Dzisiaj winszujemy Ci – w dniu Twoich Imienin

co Ci życzymy i co życzyć chcemy,

to chyba dobrze wiesz!

Wiesz, ile w sercach mamy wdzięczności

i życzeń Bożych łask,

aby Twą przyszłość w naszej parafii

zasługi przybrał blask.

Niech dobry Jezus z swego ołtarza

nad Tobą schyla twarz

i będzie z Tobą, gdy w naszej parafii

kapłańską pełnisz straż.

O takie dary, o takie łaski

modliliśmy się szczerze

biorąc dziś udział słowem i śpiewem

w Najświętszej Boga ofierze.

Wszystkiego najlepszego, Księże Solenizancie

Szczęść Boże!