25 marca: Dzień Świętości Życia

25 marcaDzień Świętości Życia obchodzony jest 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Przypada dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. To dobra okazja, by zatroszczyć się o życie najbardziej bezbronnych dzieci; poczętych ale jeszcze nienarodzonych, którym grozi śmierć.

Jego celem jest budzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia na każdym jego etapie oraz zwrócenie uwagi na potrzebę szczególnej troski o nie. Co roku z okazji Dnia Życia w całej Polsce w różnym czasie organizowane są również Marsze dla Życia i Rodziny. To wyraz publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci.

W Dniu Świętości Życia wiele osób składa też przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – może podjąć się każdy, czyli zobowiązuje się do modlitwy w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki.

Szczęść Boże !