21.Koncert Jednego Serca Jednego Ducha

Koncert  ,,Jednego Serca, Jednego Ducha” z muzyką chrześcijańską.  8 czerwca  2023 roku odbył się coroczny koncert, organizowany w Rzeszowie, w dniu święta Bożego Ciała. Pomysłodawcą koncertu jest Jan Budziaszek, perkusista Skaldów. Pierwsza edycja koncertu odbyła się 19 czerwca 2003 roku. W tym roku również Jan Budziaszek przywitał się słowami: Kochana Rodzino Jednego Serca Jednego Ducha !  ”Trzeba było czekać 365 dni, żeby znowu zebrać się tutaj z moją najwspanialszą, najukochańszą rodziną Jednego Serca Jednego Ducha. Witajcie w domu! Nic tak nie łączy, jak wspólne śpiewanie i wspólna modlitwa” .

Od 2003 roku w Parku Sybiraków w Rzeszowie w Boże Ciało gromadzi się wielotysięczny tłum. To wydarzenie posiada charakter muzyczno – kulturalno – religijny. Na koncert do Rzeszowa przyjeżdżają ludzie nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. W tym roku było dokładnie tak samo.

Szczególnym akcentem tegorocznego koncertu było przywołanie postaci męczenników: Rodziny Ulmów z Markowej, której beatyfikację zaplanowano na 10 września br. oraz błogosławionych zakonników: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, franciszkanów konwentualnych, których zamordowano  9 sierpnia 1991 r. w Peru. W koncercie wzięli udział m.in. bp Jan Wątroba, bp Kazimierz Górny i bp Stanisław Jamrozek. 

Ks. Proboszcz Mariusz zorganizował w Parafii ,wyjazd do Rzeszowa na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Wszyscy uczestnicy wyjazdu, wspólnie z ks. proboszczem uwielbiali naszego Boga w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, poprzez śpiew, taniec oraz wspólną zabawę.

Dziękujemy naszemu  ks. Mariuszowi za zorganizowanie corocznego wyjazdu na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha.

           BÓG ZAPŁAĆ!350242054_1349194875668581_5361115568789640198_n plakat

 

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk