19 stycznia imieniny ks. proboszcza Mariusza – uroczystość w kościele

Księże Proboszczu,
z okazji imienin, w imieniu własnym i parafian, życzę radości z pełnionej posługi Kapłańskiej, podążania drogą Bożą ku świętości. Obfitości łask Bożych od naszego Pana i błogosławieństw na każdy dzień życia. Matka Kapłanów swą macierzyńską miłością niech Cię broni i osłania.

Ks. kanonik Wincenty Skrobacz
Szczęść Boże !

IMIENINY KSIĘDZA PROBOSZCZA – uroczystość w kościele

W II Niedzielę Zwykłą Roku Kościelnego 2017, celebrowaliśmy w naszej parafii imieniny Księdza  Proboszcza Mariusza Kilara, korzystając z okazji , że było nas więcej niż w dzień faktycznych imienin- tj. 19 stycznia. Uroczystość miała miejsce na Sumie  o godz. 11:00, którą odprawiał Solenizant.

Akcja Katolicka, schola,  ministranci oraz młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży  postarali się o odświętną oprawę liturgiczną: I czytanie – pani Genowefa Blok, II czytanie- Filip Nakonieczny, modlitwa wiernych – Kamil Syryło, dary – Dominika Skiba, Natalia Kogut, Paulina Pucyło.

Na końcu Mszy św.  reprezentanci młodszej generacji złożyli życzenia Solenizantowi oraz wręczyli kwiaty – Kinga Stępień i Filip Nakonieczny, następnie  pani Anna Rudnicka , w imieniu pozostałych grup parafialnych: Akcji Katolickiej, Rady Duszpasterskiej, Róż Różańcowych  oraz nieco starszych parafian, złożyła życzenia Księdzu Proboszczowi zainspirowane słowami z Ewangelii według św. Jana: „nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem…” (J 15,16), „ … abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał…” (J 15,16), a pani Bożena Gawaluch wręczyła kwiaty.

Podsumowaniem życzeń była modlitwa w intencji naszego duszpasterza – Solenizanta, przez którą chcieliśmy  wyrazić więcej niż można  wypowiedzieć najpiękniejszymi słowami.

Do życzeń wirtualnie przyłączył się również Ks. Kanonik Wincenty Skrobacz, życząc Księdzu Proboszczowi  radości z pełnionej posługi Kapłańskiej, obfitości łask Bożych i macierzyńskiej opieki Matki Bożej.

Na koniec uroczystości , organista zaintonował jeszcze życzenia śpiewane, do których dołączyli wszyscy uczestnicy sprawowanej Eucharystii.

 

Anna Rudnicka

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk