19.III. Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

św. Józef19 marca Kościół katolicki wspomina św. Józefa, Oblubieńca NMP, opiekuna Jezusa Chrystusa, patrona Kościoła. Jest również opiekunem – rzemieślników, cieśli, ebenistów, ekonomów, stolarzy, robotników, ojców rodzin i opiekunów prawnych. Przyzywany jest jako patron dobrej śmierci, a także przez bezdomnych i wygnańców.

,,Święty Józef jest wzorem dla pokornych, których chrześcijaństwo wynosi do wielkich przeznaczeń; dowodzi on, że aby być dobrym i autentycznym naśladowcą Chrystusa, nie wystarczy posiąść ”wielkich rzeczy”, ale wystarczy posiąść cnoty zwyczajne, ludzkie, proste – byle prawdziwe i autentyczne” (Jan Paweł II, Redemptoris custos, 24)

Szczęść Boże !