19.01. IMIENINY KS. PROBOSZCZA – uroczystość w kościele

images 233Drogi Księże Mariuszu !

W dniu Imienin składam Księdzu Mariuszowi – w imieniu własnym i całej wspólnoty parafialnej, wiązankę serdecznych i gorących życzeń. Życzymy dużo zdrowia, radości i Bożego błogosławieństwa oraz wytrwałości w podążaniu drogą Bożą.

Niech Maryja Wniebowzięta i patron – Święty Mariusz wypraszają łaski dla Księdza u Boga Wszechmogącego w każdej życiowej potrzebie.

Święty Mariuszu, męczenniku, Módl się za nami

Szczęść Boże !

Ks. Kanonik Wincenty Skrobacz, parafianie

UROCZYSTOŚCI IMIENINOWE W KOŚCIELE

Imieniny ks. Proboszcza Mariusza Kilara przypadają na dzień 19 stycznia. Jako wspólnota parafialna uczciliśmy tę okoliczność w  II Niedzielę  Zwykłą  Roku Kościelnego  na uroczystej,  koncelebrowanej Mszy św.  o godz. 11:00 pod przewodnictwem Solenizanta. Ks. Kanonik Wincenty Skrobacz odprawiał Mszę św.  w intencji ks. Proboszcza o Jego zdrowie i błogosławieństwo oraz dziękował za modlitwy  parafian  w swojej intencji  zanoszone podczas  Jego choroby i pobytu w szpitalu.

Była to okazja, by podziękować Bogu za kapłańską posługę ks. Proboszcza  w naszej parafii oraz wyrazić uznanie za osiągnięcia inwestycyjno-gospodarcze, bo jak powiedział św. Jan Maria Vianney: ” dobry pasterz, ukształtowany według serca Boga, jest największym skarbem, jaki Bóg może przydzielić parafii.  Jest to najcenniejszy dar Bożego Miłosierdzia”.

Życzenia  Solenizantowi złożyła pani  Anna Rudnicka, które brzmiały następująco:

  Z okazji imienin, życzymy Księdzu  dużo zdrowia, samych radosnych i pogodnych dni, wielu Łask Bożych oraz opieki Matki Bożej w codziennym życiu.  

Życzymy mocy Ducha Świętego, który nieustannie porywa serca do kroczenia drogą ku świętości,

– wiary, która pozwala pokonywać trudności,

– nadziei, która nie zawodzi,

– i miłości, która wszystko zwycięża.

Niech Pan serc ludzkich – Jezus Chrystus – będzie źródłem siły i satysfakcji  z wykonywanej przez Księdza służby w Winnicy Pańskiej. Niech wraz z mocą przemiany chleba i wina, daje  moc przemiany ludzkich serc. Niech Bóg pozwoli jak najowocniej służyć budowaniu Królestwa Bożego na ziemi.

Wszystkiego najlepszego!, Szczęść Boże!

AD MULTOS ANNOS !!!

 Do tych życzeń przyłączył się ks. Kanonik Wincenty Skrobacz, a ich podsumowaniem  była krótka modlitwa w intencji Solenizanta oraz wręczenie kwiatów przez panią Bożenę Gawaluch.

W odświętnej oprawie liturgicznej uczestniczyli ministranci, schola oraz Akcja Katolicka:

I czytanie – Filip Nakonieczny, II czytanie – pani Teresa Dziedzic-Kabdani,  modlitwa wiernych – pani Bożena Gawaluch.

Fotoreporterka Ania Beńko tworzyła dokumentację fotograficzną do galerii.

Finałem okolicznościowej uroczystości w kościele  były tradycyjne w naszej parafii   imieninowe życzenia śpiewane, którym nadawał  ton pan  organista, a dołączyli  do nich wszyscy uczestnicy sprawowanej Eucharystii.

Życzenia dla ks. Proboszcza  Mariusza Kilara  wybrzmiały   również  w sobotę na antenie Archidiecezjalnego Radia FARA.

 

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej

Apostolat  „Margaretka”

 

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk