Przegląd prasy katolickiej

GOŚĆ NIEDZIELNY –   przegląd ,,GOŚCIA” – wybrane artykuły m.in. – ,,Święto Chrztu Polski”- Ustanowione pięć lat temu. Czy pomaga nam sięgać do źródeł naszej tożsamości?. O zmianie postaw wobec osób skrzywdzonych w Kościele i wyzwaniach związanych z tzw. ustawą Kamilka w temacie ,,Zawracanie pędzącego pociągu”; mówi o. Adam Żak SJ.  PONADTO możemy przeczytać:  Ks. prof. Stanisław Stasiak, kierownik Katedry Teologii Starego Testamentu Uniwersytetu Wrocławskiego ; O lekturze trudnych fragmentów Pisma Świętego oraz początkach i owocach Dzieła Biblijnego w Polsce w ,,O słowie Bożym nigdy za dużo”- Jak czytać Pismo Święte?. ,,Syryjski Jan od Krzyża” – Św. Izaak z Niniwy. ,,Echo Łagiewnik” – Dzwon Nadziei, bijący w rytmie najprostszej modlitwy; ,,Jezu, ufam Tobie”. Otwarto Muzeum Palace w dawnej wili o takiej samej nazwie, w której podczas wojny mieściła się hitlerowska katownia czytamy w ,,Spełnił się testament tatusia”. ,,Los Ukrainy w rękach USA”. TYGODNIK zaprasza do Kazimierza Dolnego. Od 18 kwietnia już w sprzedaży w ,,Gościu Niedzielnym” – trzeci numer Historii Kościoła; A w nim m.in.; – Jak mogła wyglądać Maryja?, – Kiedy miało miejsce zwiastowanie?, – Czy Matka Boga może pojednać chrześcijan?, – Tajemnice kaplicy Sykstyńskiej, – Relikwie włosów Matki Bożej – legenda czy autentyk?.

,,Niedzieli”, jest NOWY TYGODNIK ,,Bliżej Życia z Wiarą”, a w nim: – ludzkie historie – ,,Dzięki Biblii odnalazł Boga” – Karol Gnat, dziennikarz.   cuda i łaski – ,,  z natury  ,,Liście mniszka”. kącik dla dzieci  – ,, Krzyżówki i rebusy”,  podróże – ,,Brama na Wschód”. ,,CZY WIESZ, ŻE…”  –  możesz zobaczyć wybuch w kosmosie?.  PONADTO: ,,14 kwietnia Dzień Patrzenia w Niebo”. ,,Talent i wiara” . PRZEPIS NA: Wiosenne pasty. Smacznego! MYŚL na tydzień; ,,Codziennie patrz na świat, jakby oglądał go po raz pierwszy”.  E’ric – Emmanuel Schmitt.

NIEDZIELA- przegląd ,,Niedzieli” – wybrane artykuły m.in. –  ,, Komu wierzy współczesny człowiek?” – A raczej czy wierzy Bogu czy ,,bogom”? To pytanie wydaje się zasadne w czasach, gdy tak wielu porzuca nie tylko Kościół, ale i wiarę w ogóle. Specjaliści od zdrowych ,,diet cud” mówią: ,,jesteś tym, co jesz”. A czym karmisz swoją duszę?. Dzisiaj często ,,bogiem” dla człowieka staje się…internet. ,,Zagłębie antycznej teologii”- Śladami Biblii.   PONADTO czytamy: ,,Włoski ksiądz, który pokochał Polskę” – Ksiądz Francesco Ricci jest w naszym kraju prawie nieznany, mimo że całe życie pomagał Polsce i innym krajom Europy Wschodniej w trudnych czasach komunizmu. ,,Przykład idzie z góry” – Najlepszymi nauczycielami maluchów są rodzice. To oni są niezastąpionymi katechetami. ,,Walka na śmierć i życie” – Komu zależy na przyszłości naszego kraju. PRAWNIK WYJAŚNIA; Pomyłka przy kasie samoobsługowej.

SERDECZNIE ZACHĘCAM DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ:  KS. PROBOSZCZ  – MARIUSZ KILAR