Przegląd prasy katolickiej

GOŚĆ NIEDZIELNY –   przegląd ,,GOŚCIA” – wybrane artykuły m.in. – ,,Dignitas Infinita” – W połowie drogi. Kościół nigdy nie przestaje głosić prawdy o tym, że godność ludzkiego życia jest nieskończona. Od poczęcia do naturalnej śmierci. Kultura w Polsce, podobnie jak w innych krajach Europy, staje się coraz bardziej antychrześcijańska, a dokładniej antykatolicka – mówi o. prof. Kupczak OP. Projekty ustaw rozszerzających prawo do aborcji przeszły w Sejmie pierwsze czytanie, jednak mają małe szanse na wejście w życie. Przynajmniej do końca kadencji prezydenta Andrzeja Dudy. ,,Dobrze Mi w jego sercu” – Niedziela Dobrego Pasterza. Jak zrozumieć słowa Dobry Pasterz. Wyjaśnia to ŚWIĘTA siostra Faustyna w swoim ,,Dzienniczku”; O ,jak wielką mam cześć dla kapłanów i proszę Jezusa, Najwyższego Kapłana, o wiele łask dla nich. Jezus jest Dobrym Pasterzem. Staje się to szczególnie czytelne w misji kapłanów.  PONADTO możemy przeczytać:,, Helena Kmieć błogosławioną?” – 10 maja rozpocznie się proces beatyfikacyjny Helenki. Pamiętamy wszyscy jak zginęła wolontariuszka będąc na Misji w Boliwii. ,,Zabytki kościelne żyją” – Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Właśnie ten dzień – to dobra okazja, żeby przypomnieć, jakie mamy skarby i kto się o nie troszczy. Historia nie była łaskawa dla polskich zabytków. Te, które zachowały się w najlepszym stanie wraz z wyposażeniem, to najczęściej kościoły. ,,Czy Francja odzyskuje wiarę?” – Ponad 5 tys. Francuzów w wieku 11 – 17 lat przyjęło chrzest w Kościele katolickim w tegoroczną Wielkanoc. 21 kwietnia już w sprzedaży w ,,Gościu Niedzielnym” – trzeci numer Historii Kościoła; A w nim m.in.; – Jak mogła wyglądać Maryja?, – Kiedy miało miejsce zwiastowanie?, – Czy Matka Boga może pojednać chrześcijan?, – Tajemnice kaplicy Sykstyńskiej, – Relikwie włosów Matki Bożej – legenda czy autentyk?. SERDECZNIE ZACHĘCAMY do przeczytania  tego numeru; bardzo ciekawe wydanie; HISTORIA KOŚCIOŁA.

,,Niedzieli”, jest NOWY TYGODNIK ,,Bliżej Życia z Wiarą”, a w nim: – ludzkie historie – ,,Łączy sztukę i wiarę” – Paulina wierzy, że otrzymała od Boga dar pokazywania Jego słowa przez obraz, a wszystko przez modlitwę. Dzięki któremu może odnaleźć cel w życiu.  cuda i łaski – ,,Ofiarowała się za kapłanów” – S. Wanda Boniszewska.   z natury  ,,Młode listki krwawnika”. kącik dla dzieci  – ,, Krzyżówki i rebusy”,  podróże – ,,Klasztorne książnice”- Czechy, Szwajcaria, Niemcy, Włochy, Austria, Polska, Francja. ,,CZY WIESZ, ŻE…”  – Polacy budują skoczka księżycowego?  PONADTO: ,, Hashimoto ” – Czy można wygrać z chorobą? . ,,Bezpieczne mieszkanie” – Jak zadbać o swoje M 4? .MYŚL na tydzień; ,,Bywa często zwiedzionym, kto lubi być chwalonym”. Ignacy Krasicki.

NIEDZIELA- przegląd ,,Niedzieli” – wybrane artykuły m.in. –  ,,Ciuciubabka z cyberprzestrzenią” – O tym, dlaczego świat cyfrowy jest tak bardzo atrakcyjny i jakie ma to konsekwencje w życiu naszych dzieci, mówi Niedzieli psycholog. Jak wygląda terapia? Co powinno wzbudzić czujność? . ,,Przesłanie stymatów” – 800 lat temu św. Franciszek otrzymał dar stygmatów. W tym roku przypada rocznica otrzymania przez św. Franciszka z Asyżu stygmatów na wzgórzu La Verna. Obchody rocznicy tego wydarzenia  rozpoczęły się 5 stycznia 2024 r. i potrwają do 17 września. Z życiem św. Franciszka jest więcej  związanych miejsc , które odwiedzał i kochał w środkowych Włoszech. Szczególnie były to zalesione stoki Monte della Verna w Apeninach, w prowincji Arezzo. Po łacinie miejsce to znane jest jako Alvernia, stąd polska nazwa -Alwernia.   PONADTO czytamy: ,,Spotkanie z dobrym słowem” – Statuetkę Feniksa Specjalnego przyznano Instytutowi Niedziela. ,,O tym, co w człowieku najcenniejsze”- Dignitas Infinita to najnowszy dokument Dykasterii Nauki Wiary. Tytuł stanowią dwa słowa, od których dokument się zaczyna. Po polsku znaczą one; nieskończona godność. TEMATEM NUMERU: ,,Póki wierzę, nic mnie nie złamie” – Wiara jest moją siłą mówią; Korzewa – Kaliszuk, Poprzeziński, Sakowicz, Gadowski. TYGODNIK podaje przepis na; Udka z kurczaka na 4 sposoby. Smacznego!

SERDECZNIE ZACHĘCAM DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ:  KS. PROBOSZCZ  – MARIUSZ KILAR