Przegląd prasy katolickiej

NIEDZIELA  poleca: ,,Miłość małżeńska” – nie jest dobrze, aby mężczyzna był sam. Ale we dwoje czasem też nie jest dobrze. Para aktorów dobrze nam znanych; Dominika Figurska – Chorosińska i Michał Chorosiński, opowiadają o swoim życiu czego doświadczyli, że związek oparty na ludzkiej miłości prędzej czy później wchodzi w konflikt, ujawnia się wzajemne niezrozumienie. Poznali radość miłości, ale i ciężki krzyż kryzysu. Mimo wszystko cieszą się piątką dzieci i promują wierność małżeńską. Mają też szczególny dług wdzięczności wobec św. Jana Pawła II, przy którego grobie modlili się o uratowanie małżeństwa. Było naprawdę ciężko wspomina pani Dominika, ale udało się. Prawdziwej recepty na miłość nie ma, jest jedno co nie zawiedzie to postanowienie na Pana Boga. Ponadto: 10 czerwca odbyła się pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę, w której uczestniczyło kilka tysięcy osób wraz z Zarządem Krajowym Instytutu Akcji Katolickiej na czele z panią prezes Urszulą Furtak. Mszy św. dla uczestników pielgrzymki przewodniczył bp Mirosław Milewski krajowy asystent Akcji Katolickiej.

GOŚĆ NIEDZIELNY  poleca: ,, Smak ostatniej wieczerzy” – szef kuchni Wojciech Modest Amaro wyznaje:,, Podjąłem świadomą decyzję, że pójdę za Jezusem” O dialogu z Jezusem, nowej restauracji, która będzie ratować ludzi, i smaku mówi właśnie znany kucharz – dostałem nowe życie. Gdy poznałem prawdę o sobie, porównując ją z nauką Kościoła, doświadczając łask i obecności Ducha Świętego, podjąłem decyzję, jak apostołowie – rybacy, że pójdę za Nim. Modlitwa pokona wszystko. Żyjąc obecnością cudów, których doświadczyła jego cała rodzina, postanawia żyć wiarą i Ewangelią. Jak mówi jestem narzędziem w rękach Bożych. Ponadto:,, Zawsze z nami” – 140 lat od czasu, jak Matka Boża objawiła się dwóm dziewczynkom w Gietrzwałd. Gietrzwałd na Warmii to jedyne w Polsce, a jedno na świecie miejsce objawień maryjnych oficjalnie zatwierdzonych przez Kościół.

ŹRÓDŁO  w tygodniku ks. inf. Ireneusz Skubiś zwraca uwagę: ,, Strzeżcie się obłudy” – opowiada jeden z przykładów – wyjazd do Rzymu. Podczas pobytu w jednym z hoteli wszyscy byli bardzo mili, uprzejmi, serdeczna obsługa. Czuliśmy się naprawdę świetnie, ale gdy opuszczali hotel ktoś chciał skorzystać z toalety, przecież normalna sprawa. Wtedy dopiero okazała się ta prawdziwa szczerość nie pozwolono tej osobie skorzystać z obiektu. Działa tutaj marketing, człowiek potem jest nikim. A przecież jesteśmy tacy sami niezależnie od tego, czy jest na określonym stanowisku czy zajmuje inne, zasługuje na szacunek z powodu swojej ludzkiej godności. Mamy w życiu do czynienia z bardzo różnymi postawami, dlatego jak mówi przysłowie trzeba zjeść beczkę soli, żeby przekonać się o przyjaźni drugiej osoby. Trzeba ciągle mieć na uwadze wewnętrzną treść życia człowieka, widzieć je w duchu Ewangelii i wiedzieć, że ostatecznym sędzią jest Bóg. Należy strzec się obłudy, gdyż obłudnicy nie posiadają królestwa niebieskiego.

CUDA I ŁASKI – tematem numeru: ,,Sanktuarium w Jazłowcu (Ukraina) – bł. Marcelina Darowska. Serdecznie polecamy do przeczytania. O życiu i niezwykłym dziele bł. Marceliny z Kotowiczów Darowskiej odnajdujemy wierność myśli Bożej. Ta niezwykła kobieta była żoną, matką i zakonnicą. Oto słowa błogosławionej – dziełem kobiety jest przywiązanie męża. Trzeba kochać duszę męża. Przysięga się bezwarunkowo (dobrym czy złym mąż będzie), bezwarunkowo powinno się przysięgi dotrzymać. Kobieta jak kocha, to wszystko zniesie, wszystko przetrwa i z łaską Bożą zawsze zwycięży. Warto zapoznać się bliżej z jej poglądami i życiem.

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY  DO  CZYTANIA  WSZYSTKICH  GAZET  JAKIE  ROZPROWADZANE  SĄ  W  PARAFII: DUSZPASTERZE – KS. PROBOSZCZ  MARIUSZ  KILAR  I  KS. KANONIK  WINCENTY  SKROBACZ.