Przegląd prasy katolickiej

NIEDZIELA – w tym tygodniu poleca:,, Rodzina 500+”  w praktyce. Od 1 sierpnia br. rodzice mogą składać wnioski na kolejny okres świadczeniowy w ramach rządowego programu ,,Rodzina 500+”. Według danych na koniec czerwca br. z programu korzysta ponad 2,6 mln rodzin, w których wychowuje się niemal 4 mln dzieci. Gdzie należy złożyć wniosek? Na jakich zasadach można ubiegać się o świadczenie wychowawcze? po te inne informacje odsyłamy do tygodnika po odpowiedzi. Ponadto: ,,Pielgrzymowanie bez granic” – ludzie pielgrzymują w różne miejsca świata, kraju, aby odpocząć od codzienności, zatrzymać się na chwilę i mieć czas na refleksję i spotkanie z Bogiem. A my jak pielgrzymujemy? Czy zatrzymujemy się na chwilę, żeby pomyśleć, przeprosić? Czy może jesteśmy aż tak idealni?

GOŚĆ NIEDZIELNY – zwraca uwagę: Za dwa tygodnie 27 sierpnia w tygodniku bezpłatny dodatek DVD – kinowy hit MISJA. Filmowe arcydzieło nagrodzone Oscarami, ujmujące fantastycznymi obrazami, wielkimi rolami znanych gwiazd kina oraz muzyką skomponowaną przez Ennio Morricone. Cena tygodnika bez zmian a mianowicie 5 zł. Ponadto: ,,Tajemnice Fatimy” – o objawieniach w Fatimie powstało dużo filmów, w większości dokumentalnych. Twórcy filmu próbują odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Matka Boża objawiła się w roku 1917. Trwała  rzeź w okolicach I wojny światowej, w Turcji doszło do ludobójstwa Ormian, a wkrótce po objawieniach w Rosji wybuchła rewolucja. Czy przez następne sto lat pozostawała bezczynna? Na pewno wiemy, że orędzie fatimskie pozostaje nadal aktualne bez względu na to kto był  reżyserem filmu, który oglądaliśmy.

ŹRÓDŁO – czytelnicy tygodnika pytają: ,,Dlaczego co kilka lat księża są przenoszeni do innej parafii? Proboszcz powołany jest do uczestnictwa w posłudze Chrystusa, ażeby dla tejże wspólnoty wykonywał zadania nauczania, uświęcenia i kierowania, przy współpracy także innych prezbiterów i diakonów oraz niosących pomoc wiernych świeckich, zgodnie z przepisami prawa. Kodeks podkreśla, że urząd ten ma być powierzony na stałe, co jednak nie blokuje możliwości przenoszenia proboszczów np: gdy są przesłania, że proboszcz jest chory. Każdy ksiądz wnosi coś nowego w życie wspólnoty parafialnej, co wymaga życzliwej współpracy ze strony parafian.

CUDA I ŁASKI BOŻE -,, Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi ” – Niepokalanów 6- 22 sierpnia 2017. Każdy z nas może zawierzyć swoje sprawy Niepokalanemu Sercu Maryi poprzez modlitwę, o jeden dziesiątek Różańca dziennie do końca br. Szczegóły akcji można poczytać na:WWW. NIEPOKALANÓW.PL . Św.  Jan Paweł II wielki czciciel Niepokalanej zapewniał ” jestem cały Twój” – ” Totus Tuus” . Natomiast Prymas Tysiąclecia Stefan Kardynał Wyszyński w 50. rocznicę swoich święceń kapłańskich powiedział ” Stawiając wszystko na Bogurodzicę, nie zostałem zawiedziony”. Zawierzali się Jej królowie i prosty lud, święci i grzesznicy . O. Mirosław Kopczewski wyjaśnia jaka jest różnica: Zawierzyć a modlić się to dwie różne sprawy. Przeczytamy różne historie z życia wzięte. Jakie trzeba mieć ,,chody”u Boga żeby wyprosić, wybłagać, wymodlić naprawdę ciężkie przypadki jakie nas w życiu spotykają. Jak się okazuje u Matki Niepokalanej jest wszystko możliwe, bierze pod swój płaszcz ochronny to czego my nie damy rady schować. Dlatego, że nie mamy takiego płaszcza! ODDAJ SIĘ MARYI! A ZOBACZYSZ NIEZWYKŁE OWOCE ZAWIERZENIA.

SERDECZNIE POLECAMY DO CZYTANIA PRASĘ KATOLICKĄ: KS.MARIUSZ KILAR I KS.WINCENTY SKROBACZ