Ogłoszenia duszpasterskie  11.11.2018 – XXXII Niedziela Zwykła

1. Dziś Święto setnej rocznicy odzyskania Niepodległości. Okoliczności z tym związane świadczą, że nie był to tylko splot szczęśliwych wydarzeń historycznych, tym bardziej przypadek, ale ciężka praca, przelewanie krwi, zabiegi dyplomatyczne, wiara w Boga i wreszcie Boży dar. Kochający swoją rodzinę, swój dom, swoją Ojczyznę mają za co Bogu dziękować. Po sumie o g. 12.00 odśpiewamy Hymn Polski!

2. Tydzień w Kościele:
    – poniedziałek – wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika;
    – wtorek – wsp. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna, pierwszych męczenników Polski;
    – piątek – zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia;
    – sobota – wsp. św. Elżbiety Węgierskiej.

3. W tym tygodniu będziemy odmawiać Koronkę do Bożego miłosierdzia w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

4. Dziękuję tym, którzy wczoraj sprzątali kościół. Bóg zapłać za kwiaty i złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła w sobotę na g. 8.00 proszę z następujących rodzin: Kazimiera Banaś, Teresa Kokoszka, Bogusława Dudek, Maria Tokarz, Władysława Kozak.

5. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi Róża Władysława Czapli.

6. W zakrystii do odebrania gazety: Niedziela, Źródło, Gość Niedzielny, Nasza Arka, Misyjne Drogi, dla dzieci Mały Gość.

1. Dla młodzieży od 16 roku życia będzie prowadzony Kurs przedmałżeński. Rozpocznie się w najbliższą sobotę (17 XI). Jest obowiązkowy przed przystąpieniem do sakramentu małżeństwa. Kurs będzie się rozpoczynał po Mszy, o g. 17.30. i będzie trwał przez cztery następne soboty.

2. Jutro w Domu Kultury o g. 18.00 będzie śpiewanie pieśni patriotycznych. W imieniu organizatorów serdeczne zapraszam.