OgłoszeniaOgłoszenia duszpasterskie  15.10.2017 – XXVIII Niedziela Zwykła.

1. Dzisiejsza taca na dla kościoła w parafii Kamaje, gdzie proboszczem jest ks. Jacek Hutman. Do kopert zaś składka inwestycyjna. „Bóg zapłać” serdeczne.

2. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie po Mszy o 17.00, w niedzielę przed Mszą o g. 15.30.

3. Tydzień w Kościele:
        poniedziałek – wsp. św. Jadwigi Śląskiej, zakonnicy;
        wtorek – wsp. św. Ignacego Antiocheńsiego, biskupa i męczennika;
        czwartek – wsp. bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera, męczennika;
    środa – święto Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia;

piątek – wsp. św. Jana Kantego, prezbitera;
        sobota – wsp. bł. Jakuba Strzemię, biskupa;
        niedziela – wsp. św. Jana Pawła II, papieża.

4. We wtorek po Mszy spotkanie dla ministrantów i lektorów (będzie weryfikacja, kto przyjmie kołnierzyk ).

5. W środę po Mszy krótkie spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VII.

6. Dziękuję tym, którzy wczoraj sprzątali kościół. „Bóg zapłać” za kwiaty i złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła proszę na sobotę o g. 8.00 z następujących rodzin: Stanisław Kubat, Baj Marcin, Emilia Skiba, Jan Dziedzic, Kowalczyk Józefa.

7. W przyszłą niedzielę różaniec będzie prowadzić Róża Ireny Nakoniecznej.

8. W zakrystii są do odebrania gazety: Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło, …

1. Składam ogromną prośbę o zbiórkę zboża dla seminarium oraz innych płodów rolnych dla Caritasu w Leżajsku. Zbiórka odbędzie się w przyszłą sobotę w godzinach od 9.00 do 12.00.Proszę o wystawienie ich przy drodze do g. 9.00. Panów z poszczególnych rejonów parafii – jak to bywało w poprzednie lata – proszę o zabranie i dowóz do plebanii. Kto nie może dać płodów rolnych może złożyć ofiarę do koperty na seminarium, co należy wyraźnie zapisać. Serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Przy wyjściu znajdują się kartki na wypominki. Proszę, żeby wpisywać w rogu miejscowość i numer domu. Według tego będą później czytane.

3. Kilka dni temu 13 października była dokładna 100-rocznica „cudu słońca” podczas ostatniego objawienia Matki Bożej w Fatimie. Z tej okazji przygotowałem wraz z uczniami naszej szkoły – waszymi dziećmi – przedstawienie „Fatima”. Odbędzie się ono w przyszłą niedzielę po Mszy popołudniowej o g. 17.00 w kościele.

4. Na stoliku znajdują się kartki do podpisu pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”. Potrzebny jest pesel. Listy będą przez cały tydzień. Inicjatywa ta ma ona na celu wyeliminowanie z polskiego prawa zabijanie dzieci poczętych. Nie wolno nam się tłumaczyć, że już jesteśmy zmęczeni tym tematem! Aborcja jest zbrodnią na bezbronnym, niewinnym, małym człowieku.