Ogłoszenia

OgłoszeniaOgłoszenia duszpasterskie  21.05.2016 – VI Niedziela Wielkanocna

 1. „Czas na rodzinę!” – pod takim hasłem w niedzielę 28 maja w Jarosławiu z Parafii Chrystusa Króla wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny. Ma to być odpowiedź na tzw. „czarne marsze”, które są przeciwko życiu, przeciwko rodzinie. Jako chrześcijanie powinniśmy odpowiedzieć nie złością lecz pozytywnym apelem pełnym dobroci, entuzjazmu i miłości. Doskonale to wpisuje się w zobowiązanie Chrystusa: „Idźcie i głoście!” Chętnych do wyjazdu zapraszam do zgłoszenia się w zakrystii.

 2. Trwają nabożeństwa majowe. 100 lat temu dzieciom w Fatimie objawiła się NMP. Zachęcała je do modlitwy różańcowej, a my? Prosiła też o ofiarowanie pięciu pierwszych sobót miesiąca. Zapraszam na nabożeństwa.

 3. Tydzień w Kościele:

  w tym tygodniu, w poniedziałek, wtorek i środę Dni Krzyżowe. Wyruszymy w procesji błagalnej o dobrą pogodę i urodzaje; a ponadto:

  poniedziałek – wsp. św. Rity, zakonnicy;

  środa – NMP Wspomożycielki wiernych;

  piątek – wsp. św. Filipa Nereusza, prezbitera;

  w piątek również rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 4. Dla 17. dzieci rozpoczyna się „biały tydzień”. Rodziców i dzieci zapraszam na codzienną Mszę i nabożeństwo.

 5. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi Róża Danuty Palikij.

 6. Dziękuję rodzicom, którzy wczoraj sprzątali kościół. „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę – dar ołtarza. Do sprzątania kościoła w przyszłą sobotę na g. 8.00 proszę z następujących rodzin: Władysława Tkaczyk, Anna Lisze, Władysław Janas, Maria Gawaluch, Stanisław Łopuch.

 7. W zakrystii do odebrania gazety: Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło, dla młodzieży Miłujcie się i Wzrastanie, dla dzieci nowy nr – Mały Gość oraz bezpłatny Chit. Zachęcam również do kupna za 5 zł książki „Wszystko o objawieniach w Fatimie”.

 8. Trwa malowanie ogrodzenia cmentarza. Dziękuję p. Kurasowi i p. Bajowi za drobne poprawki przęseł. Bardzo proszę o zwiększenie, przynajmniej jednorazowe, składki na farbę (bez kopert). „Bóg zapłać” za ofiary na plebanię.

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk