Ogłoszenia duszpasterskie – 20.05.2018 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dziś kończy się Okres Wielkanocny. Dziś za pobożne odmówienie (odśpiewanie) Hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Trwają nabożeństwa majowe. Usilnie zapraszam do uczestnictwa.

3. Tydzień w Kościele:
    – poniedziałek – Święto Matki Kościoła;
    – wtorek – wsp. św. Rity z Cascii;
    – czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
    – sobota – wsp. św. Filipa Nereusza, prezbitera;
    – w niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy; kończy się okres komunii wielkanocnej, nieprzystąpienie w tym czasie do komunii św. jest grzechem ciężkim, jak mówią Przykazania Kościelne.

4. Dziękuję rodzicom, którzy wczoraj sprzątali kościół. Do sprzątania kościoła w sobotę na g. 8.00 proszę z następujących rodzin: Stanisław Pucyło, Ryszard Stasieńko, Józef Skotnicki, Mieczysław Sroka, Mariusz Zajączkowski.

5. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi Róża Leokadii Niemczyk.

6. W zakrystii do odebrania gazety: Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło, dla dzieci Mały Gość.

7. Za półtora tygodnia wyruszymy w procesji Bożego ciała w kierunku Osiedla Waszyngtona i Lwowskiej i Rzek. Ołtarze przygotują: mieszkańcy tego rejonu ; II. – Róże Różańcowe Eugenii Kotlarz i Marii Koziołko; III. gimnazjaliści z kl. 3 z rodzicami; IV. – przy kościele – rodzice z dziećmi pierwszokomunijnymi.

1. W Boże Ciało jedziemy do Rzeszowa na Koncert „Jednego serca, jednego ducha”. Proszę, by chętni zapisywali się przy stoliku w kaplicy. Koszt wyjazdu do 20 zł.

2. „Bóg zapłać” za składkę na cele inwestycyjne.

3. W minionym tygodniu zmarli +Helena Stankowska w USA i +Jan Czesław Hajduczka. „Wieczne odpoczynek”