Ogłoszenia

OgłoszeniaOgłoszenia duszpasterskie  25.06.2015 – XII Niedziela Zwykła

 1. Tydzień w Kościele:
  poniedziałek – wsp. św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana;
  środa – wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
  czwartek – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, Msze o g. 8.00, 11.00 i 18.00, składka w tym dniu przeznaczona na Stolicę Apostolską.

 2. Codziennie po Mszy czytana Litania do Serca Jezusowego. Dziś jeszcze przed Mszą o g. 15.30, a w piątek zakończenie nabożeństw czerwcowych.

 3. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Przypominam o prośbie Matki Bożej w Fatimie, aby obchodzić pierwsze soboty miesiąca, czyli przyjąć komunię świętą w tym dniu. Szczegóły na plakacie, na drzwiach.

 4. Od przyszłej niedzieli przez wakacje Mszy o g. 16.00 nie będzie.

 5. Dziękuję tym, którzy wczoraj sprzątali kościół. „Bóg zapłać” za kwiaty i złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła proszę na sobotę o g. 8.00 z następujących rodzin: Zbigniew Burda, Urszula Dudek, Teresa Dąbek, Teresa Kogut, Maria Okruch.

 6. W niedzielę różaniec będzie prowadzić Róża Ireny Nakoniecznej, a po sumie będzie zmiana Tajemnic.

 7. W zakrystii są do odebrania gazety: Niedziela, Gość Niedzielny, dla młodzieży Miłujcie się, dla dzieci Mały Gość…

 8. 5 lipca z Leżajskiej Fary wyrusza w grupie bł. Marii piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszam do duchowego uczestnictwa poprzez włączenie się w wybrane modlitwy pielgrzymkowe oraz słuchanie relacji z pielgrzymki. Kartki Duchowego Pielgrzyma znajdują się przy drzwiach kościoła.

 1. Ogłoszenie społeczne: Policja poszukuje osób pokrzywdzonych, którym skradziono rowery. Szczegóły w gablocie.

 2. Wypominki: Prosiłem na adorację w miniony piątek. Zapraszałem też uczniów. Zdaję sobie sprawę z tego, że właśnie zaczęli wakacje. Rzeczywiście słowa Pana Jezusa skierowane do św. Małgorzaty doskonale ilustrują kondycję naszej pobożności: „Oto Sercektóre tak bardzo umiłowało ludzi, a w zamian za to otrzymuje wzgardę i zapomnienie.” Jednakże serdecznie dziękuję tym, którzy są wierni Bogu. Niech Wam błogosławi.

 3. „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne parafii.

 4. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty zmarłych: Władysława Studenta, Wiktorię Kontnik i Weronikę Beńko. „Wieczne odpoczywanie…”

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk