Ogłoszenia duszpasterskie  31.05.2020 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dziś za publiczne odmówienie/odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Możemy już uczestniczyć w kościele w nieograniczonej liczbie, jednakże w maseczkach. Przed wejściem przemywamy ręce płynem, ponieważ w podczas Mszy będziemy przyjmować Komunię św. na rękę. Obie ręce składamy jedna na drugą jakby w miseczkę. Ręką od spodu bierzemy komunię do ust jeszcze stojąc przy stopniu.

3. Dziś zakończenie nabożeństw majowych, od jutra nabożeństwa czerwcowe. Zapraszamy w tygodniu po Mszy o g. 18.00, w niedzielę o 15.30, później Msza.

4. Tydzień w Kościele:
    – środa – wsp. św. Karola Lwangi i Towarzyszy męczeństwa;
    – w tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca;
    – czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
    – piątek – wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika; od g. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu zakończona koronką i Litanią do Serca Jezusowego.

Wznawiam wyjazdy do chorych z komunią i spowiedzią. Proszę ich zgłaszać do zakrystii. Wyruszę o 8.30 w piątek.

5. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres komunii świętej wielkanocnej Kościół nakłada na nas obowiązek przystąpienia do spowiedzi raz na rok, a w czasie wielkanocnym do Komunii. Jak traktujemy ten obowiązek? Jak traktujemy Pana Boga?
    Aby nie kumulować dużej liczby penitentów, zapraszam do spowiedzi w ciągu tygodnia. Czy młodzież jest jeszcze wierząca?

1. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi Róża Marii Wilman.

2. Dziękuję tym, którzy wczoraj sprzątali kościół. „Bóg zapłać” za kwiaty i złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła w sobotę o g. 8.00 proszę z następujących rodzin: Dorota Dyrda, Maria Czapla, Maria Tokarz, Katarzyna Mach, Maria Klisko.

3. W zakrystii do odebrania gazety: niedziela, Gość Niedzielny, Źródło, Mały Gość i Misyjne Drogi na stoliku.

1. Wspólnie z Radą Parafialną postanowiliśmy, że będziemy w tym roku wymieniać okna w kościele. Nieustannie proszę więc o składki na cele inwestycyjne parafii. „Bóg zapłać”. Można wpłacać na konto bankowe i odpisywać sobie od podatku. Nr konta podany na stronie: 78 1240 2630 1111 0000 3646 8155.

2. Zapowiedzi….

3. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zm. Eugeniusza Okrucha. „Wieczne odpoczywanie…”

1. Ogłoszenia dotyczące cmentarza: – w rogu cmentarza znajduje się kompostownik – do niego wrzucamy odpady które gniją – odpady BIO, – do kontenera wrzucamy wyłącznie odpady, które nie ulegają rozkładowi. Za zmieszanie odpadów grożą wysokie kary! Proszę również oduczyć się składania wieńców z tworzyw sztucznych (zajmują najwięcej miejsca). Musimy ograniczyć ilość odpadów.