Ogłoszenia

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 18.10.2020 XXIX Niedziela Zwykła

 1. Od wczoraj obowiązuje u nas czerwona strefa. W związku z tym w naszym kościele może uczestniczyć tylko 52 osoby, na zewnątrz może być więcej. Przypominam przykazanie kościelne: „W niedzielę i święta we mszy św. pobożnie uczestniczyć”. W dobrze uzasadnionych przypadkach, kiedy ktoś ze względów zdrowotnych, z powodu pracy służebnej itp. nie może być w kościele, jest zwolniony. Ponadto wówczas możemy wypełnić obowiązek za pośrednictwem radia, telewizji, Internetu. Wziąwszy to wszystko od uwagę, proszę, aby nie zagubić autentycznej wiary, spotkania z Bogiem.

 2. Za chwilę pomodlimy się za ks. Kanonika.

 3. Dziś niedziela misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Modlimy się za misje i misjonarzy. Składka przeznaczona na misje.

 4. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe. W tygodniu są po Mszy o g. 17.00, zaś w niedzielę o 15.30. Matka Boża prosi: „Odmawiajcie różaniec”. W tym tygodniu proszę poszczególne klasy: poniedziałek – kl. 7, wtorek – kl. 8, środa – kl. 5 i 6, czwartek – kl. 4, piątek – kl. 3, sobota – kl.1 szkoły średniej. Trzeba przynosić indeksy.

 5. Tydzień w Kościele:
  – poniedziałek – wsp. bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika;
  – wtorek- wsp. św. Jana Kantego, prezbitera;
  – środa – wsp. bł. Jakuba Strzemię, biskupa;
  – czwartek – wsp. św. Jana Pawła II, papieża;
  – piątek – wsp. św. Józefa Bilczewskiego; zapraszam na Koronkę do Bożego miłosierdzia;
  – sobota – wsp. bł. Jana Wojciecha Balickiego, prezbitera.

 6. W zakrystii do odebrania gazety: Niedziela, Gość Niedzielny, Misyjne Drogi na stoliku…

 7. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi Róża Danuty Palikij.

 8. Dziękuję tym, którzy wczoraj sprzątali kościół. „Bóg zapłać” za kwiaty i złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła proszę w sobotę na g. 8.00 z następujących rodzin: Paulina Pokrywka, Edyta Kucło, Agata Piechota, Józef Dec, Renata Kucło.

 9. Z powodu obostrzeń w czasie pandemii uroczystość odpustowa będzie ograniczona. Miało być również w tym dniu bierzmowanie, jednak sam biskup jest chory na covid. Być może w grudniu będzie możliwe.

 10. Na ołtarzu Matki Bożej i z tyłu przy drzwiach są karteczki na wypominki. Proszę wpisywać nr domu, abym mógł zaszeregować dzień ich odczytania. Myślę, że epidemia nie przeszkodzi.

 11. Przed kościołem są wystawione znicze. Proszę je sobie zabrać wg potrzeby.

 12. „Bóg zapłać” za składkę na potrzeby inwestycyjne parafii. Można również wpłacać na konto podane na stronie.

 13. Zapowiedzi…

 14. W minionym tygodniu zmarła Kazimiera Majder z Paluch. „Wieczne odpoczywanie…”

 15. Ogłoszenia dotyczące cmentarza.. W ostatnim czasie pojawiło się kilka ławeczek przy grobach. Nie ma u nas takiego zwyczaju. Jedni chcą, żeby była przesunięta dalej, inni, żeby z boku, innym przeszkadza w przejściu albo w koszeniu. Obiecuję, że będą powodem do niezgody. Chyba, że sobie tego życzymy… Jeśli ktoś planuje często usiąść przy grobie zmarłej osoby, to proszę przywieźć sobie rozkładane krzesełko – łatwe! Ale proszę podnieść rękę kto na cmentarzu zatrzymuje się na 10, 15 minut modlitwy, może pół godziny, aby była ławeczka? Proszę je usunąć spod grobów i postawić koło domu. Tak przyjemnie koło domu usiąść i spocząć, odmówić różaniec za zmarłych nie 10 minut, ale pół godziny, nawet trzy godziny. Koło domu!

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk