Ogłoszenia duszpasterskie – 27.09.2020 XXVI Niedziela Zwykła

1. Za chwilę pomodlimy się za ks. Kanonika w dniu imienin.

2. Od jutra msze święte wieczorem będą o g. 17.00. W niedzielę wraca Msza o 16.00. W czwartek rozpoczyna się miesiąc różańcowy – październik. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu będą po Mszy, w niedzielę o 15.30. Matka Boża prosi: „Odmawiajcie różaniec”. Czy słuchamy Matki Bożej, czy wierzymy?

3. Tydzień w Kościele: – poniedziałek – wsp. św. Wacława, męczennika;
    – wtorek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
    – środa – wsp. św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
    – czwartek – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus;
    – piątek – wsp. Świętych Aniołów Stróżów.

4. W tym tygodniu I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. W piątek o g. 8.30 wyruszę do chorych, których proszę zgłosić w zakrystii. O g. 16.00 rozpocznie się adoracja zakończona Koronką do miłosierdzia Bożego i różańcem, później Msza.

5. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi Róża Danuty Tarasek, a po sumie zmiana Tajemnic.

6. Po południu zaś przed nabożeństwem o g. 15.30 będzie rozdanie różańców dla dzieci z kl. 3.

7. Dziękuję tym, którzy wczoraj sprzątali kościół. „Bóg zapłać” za kwiaty i złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła proszę w sobotę na g. 8.00 z następujących rodzin: Mariusz Antosz, Anna Kotlarz, Wanda Kotlarz, Maria Mołyń, Grażyna Ochab.

8. W zakrystii do odebrania gazety: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość dla dzieci, na stoliku…

1. Serdecznie dziękuję parafianom, którzy złożyli pszenicę i ziemniaki czy inne płody rolne dla seminarium w Przemyślu oraz dla Caritasu w Leżajsku. Szczególnie dziękuję panom, którzy przewieźli je na plebanię. „Bóg zapłać”.

2. Parafia Leżajsk Fara serdecznie zaprasza mężczyzn (ojców, mężów, dziadków, kawalerów) na „Męski Różaniec”, który odbędzie się 3 października w pierwszą sobotę miesiąca o g. 18.00. rozpocznie się Mszą, następnie procesja różańcowa ulicami miasta. Będziemy wynagradzać za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Szczegóły na plakacie.

3. Komunikat Agencji Restrukturyzacji Rolnictwa: od 9-30 września Agencja (ARiMIR) będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19. (szczegóły na tablicy ogłoszeń).

1. Ogłoszenia dotyczące cmentarza.. W ostatnim czasie pojawiło się kilka ławeczek przy grobach. Nie ma u nas takiego zwyczaju. Jedni chcą, żeby była przesunięta dalej, inni, żeby z boku, innym przeszkadza w przejściu albo w koszeniu. Obiecuję, że będą powodem do niezgody. Chyba, że sobie tego życzymy… Jeśli ktoś planuje często usiąść przy grobie zmarłej osoby, to proszę przywieźć sobie rozkładane krzesełko – łatwe! Ale proszę podnieść rękę kto na cmentarzu zatrzymuje się na 10, 15 minut modlitwy, może pół godziny, aby była ławeczka? Proszę je usunąć spod grobów i postawić koło domu. Tak przyjemnie koło domu usiąść i spocząć, odmówić różaniec za zmarłych nie 10 minut, ale pół godziny, nawet trzy godziny. Koło domu!