Ogłoszenia duszpasterskie – 22.09.2019 – XXV Niedziela Zwykła

1. W niedziele września Mszy popołudniowej nie będzie.

2. Tydzień w Kościele:
    – poniedziałek – wsp. św. O. Pio, prezbitera;
    – czwartek – wsp. św. męczenników Kosmy i Damiana;
    – piątek – św. Wincentego a Paulo, prezbitera;, zapraszam na Koronkę;
    – sobota – święto Wacława, męczennika.

3. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi Róża Stefanii Pucyło.

4. Dziękuję tym, którzy sprzątali kościół. „Bóg zapłać” za kwiaty i złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła proszę na sobotę o g. 8.00 z następujących Rodzin: Danuta Rusin, Bożena Salamon, Tadeusz Syrek, Anna Szykuła, Stanisław Morawski.

5. W zakrystii do odebrania gazety: Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło, Mały Gość, Cuda i Łaski, Nasza Arka, Misyjne Drogi, bezpłatny Chit, gazety na stoliku…

6. Wczoraj w naszej archidiecezji rozpoczął się Kongres Biblijny. Jego hasło: „Panie uświęć nas w prawdzie” przypomina nam o konieczności poznawania prawdy objawionej zawartej w Piśmie Świętym. Ma to być początek bardziej systematycznego i pogłębionego powrotu do Biblii. Najbliższym dla nas miejscem kongresu będzie Łańcut 12 października. Szczegóły w internecie. Bardzo zapraszam do zapisania się.

7. W najbliższą sobotę odbędzie się jednodniowa pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Krosna do kościoła, który 22 lata temu konsekrował św. Jan Paweł II. Koszt ok. 50 zł (myślę, że tym razem uda się zrealizować) . Kartki na wyjazd do Krosna w sobotę i na Kongres do Łańcuta 12 X znajdują się na stoliku.

Pielgrzymka Róż Żywego Różańca
    do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie

Hasło: Różaniec owocem tchnienia Ducha Świętego

sobota, 28 września 2019 r.

PROGRAM:

• 9.30 – Zawiązanie wspólnoty
    • 10.00 – Katecheza
    • 10.45 – Nabożeństwo: Tajemnicze ogrody cnót różańcowych
      – Ogród radości (cnoty tajemnic radosnych)
      – Ogród światła (cnoty tajemnic światła)
      – Ogród boleści (cnoty tajemnic bolesnych)
      – Ogród chwały (cnoty tajemnic chwalebnych)
    • 12.00 – Uroczysta MSZA ŚWIĘTA pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego, abp. Adama Szala
      – Przekazanie Sztandaru Róż Żywego Różańca dla Parafii Archikatedralnej w Przemyślu
      – Przekazanie obrazu do peregrynacji dla Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej
      – Wręczenie Złotej Róży dla Parafii pw. św. Piotra i Jana z Dukli w Krośnie
    • ok. godz. 14.00 – Zakończenie

Pielgrzymów prosimy o zabranie ze sobą rzeczy niezbędnych do właściwego przeżycia pielgrzymki
    oraz parasoli i krzesełek do siedzenia.

ZAPRASZAMY!