Ogłoszenia

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 17.10.2021XXIX Niedziela Zwykła

 1. Zapraszam na codzienny różaniec po Mszy św. o 17.00, a w niedzielę przed Mszą o 15.30. Intencja: aby modlić się za wstawiennictwem Matki Pana o wiarę dla siebie i bliskich i powrót do Kościoła po czasach pandemii.

 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się za misje, aby o Chrystusie i zbawieniu dowiedzieli się ludzie na wszystkich kontynentach. Składka na potrzeby misji.

 3. Caritas Archidiecezji Przemyskiej Oddział w Leżajsku, jak co roku zwraca się z prośbą o zbiórkę płodów rolnych takich jak: ziemniaki, marchewka, kapusta i inne. Proszę o przywiezienie na plebanię w sobotę. To jest wyraz ludzkiego miłosierdzia, które jest nakazem Bożym. A pamiętajmy słowa Pana: „Nawet kubek wody podany ze względy na Mnie, nie będzie zapomniany.”

 4. Tydzień w Kościele:
  – poniedziałek – Święto Łukasza Ewangelisty;
  – środa – wsp. św. Jana Kantego, prezbitera;
  – czwartek – wsp. św. Jakuba Strzemię, biskupa;
  – piątek – wsp. św. Jana Pawła II, papieża;
  – sobota – wsp. św. Jana Bilczewskiego, biskupa.

 5. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi Róża Marii Koziołko.

 6. Na stoliku do odebrania gazety: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość i inne.

 7. Zakończyło się układanie posadzki granitowej. Jeszcze pozostały do ułożenia schody na chór i antresolę, ale na razie kamień nie jest jeszcze wycięty. W tym tygodniu rozpoczynamy przeprowadzkę do kościoła. Pracę zaczynamy o g. 9.00. Bardzo proszę aby od razu postanowić swój udział w ciągu tygodnia i zapisać się po mszy na zapleczu, aby można było zaplanować:

  – poniedziałek – ostatnie malowania, mycie okien, sprzątanie wewnątrz i na zewnątrz – ok. 5 mężczyzn, 15 kobiet,

  – wtorek – przewożenie ławek – ok. 15 mężczyzn, dwa traktory z przyczepą i widłami;

  – środa – przenoszenie mebli – ok. 8 mężczyzn;

  – piątek – przenoszenie szat liturgicznych – ok. 15 osób;

  – sobota – ostatnie sprzątanie – 15 osób.

  (Proszę, żeby w przyszłości, gdy będzie mycie posadzki, w ogóle nie używać płynu, tylko ciepłą wodą, czasem z octem).

  Przy końcu tygodnia będzie można powiedzieć, czy w następną niedzielę będziemy odprawiać już w kościele.

  W Odpust św. Karola planuję poświęcenie odnowionego kościoła i specjalne podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się i nadal angażują własną pracą i wysiłkiem oraz wkładem finansowym. „Bóg zapłać” za wpłaty na inwestycje parafialne.

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłego Józefa Okapca i zmarłą przed rokiem w USA Annę Dąbek. „Wieczne odpoczywanie…”

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk