Ogłoszenia duszpasterskie – 21.07.2019 – XVI Niedziela Zwykła

– czwartek – święto sw. Jakuba Apostoła;
    – piątek – wsp. św. Joahima i  Anny, modlimy się za rodziców i ludzi starszych;
                    – zapraszam na Koronkę .

2. W przyszłą niedzielę po mszach błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Składka do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy wg hasła: „1 grosz za 1 kilometr”. Jest to wyraz wdzięczności Bogu za szczęśliwie przejechane kilometry.

3. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi Róża Danuty Palikij..

4. Dziękuję tym, którzy sprzątali kościół. „Bóg zapłać” za kwiaty i złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła proszę na sobotę na g. 8.00 z następujących Rodzin: Teresa Pucyło, Danuta Stasieńko, Józefa Skotnicka, Agnieszka Sroka, Urszula Zajączkowska.

5. W zakrystii do odebrania gazety: Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło, Misyjne Drogi.

6. Ogłoszenie społeczne: Wójt Gminy informuje, że 31 lipca będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych (m.in. mebli, wersalek, foteli krzeseł), zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii i akumulatorów, przeterminowanych leków i chemikaliów, opon i styropianu. Szczegóły w gablocie. Należy wystawić do g. 7.00.

1. Dzisiaj gości w naszej parafii wolontariuszka Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego Kasia Fleszar z Łańcuta (moja uczennica). We wrześniu jedzie na półroczny wolontariat do Etiopii. Będzie tam pomagać misjonarzom w pracy i w nauce języka angielskiego dzieci. Wolontariat Misyjny prosi za jej pośrednictwem o pomoc finansową na misjach. Teraz nam o tym opowie. Za chwilę po Mszy będzie w tym celu składka do puszek.

2. „Bóg zapłać” za ofiary na inwestycje parafialne.

3. W minionym tygodniu zmarł Dymitr Jordan. „Wieczne odpoczywanie…”