Ogłoszenia duszpasterskie – 8.12.2019
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

1. Zapraszam na roraty. W dni powszednie roraty są odprawiane o g. 17.00. W niedzielę rorat nie ma!
    Dzieci zachęcam do wzięcia udziału w Konkursie na najpiękniejszy lampion
    (wykonany własnoręcznie z tektury, plastikowej butelki, słoiczka… Niech rodzice podpowiedzą, może trochę pomogą. Lampion przynosimy ze sobą do kościoła, idziemy z nim w procesji do ołtarza, stawiamy przed ołtarzem. Po mszy można będzie zabrać i być może w domu jeszcze ulepszyć. Specjalne, fachowe Jury pod koniec Adwentu oceni lampiony. Będzie brane pod uwagę: samodzielność, pomysł, staranność i estetyka, ogólny wygląd. Lampion należy podpisać pod spodem, tak aby Jury nie się sugerowało. 24 grudnia rano zostaną ogłoszone 1, 2 i 3 miejsce oraz 6 wyróżnień. Nagrody są przedstawione tu poniżej ambonki: szopki i książki z bajkami lub legendami. Codziennie też dzieci otrzymują obrazki.)
    Zapraszam wszystkich. Proszę też rodziców lub dziadków, aby umożliwić dzieciom przybycie na roraty.
  2. Proszę brać sobie pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Przypisana przy tym ofiara 30 zł przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.

3. Za chwilę po Mszy będzie składka do puszek na pomoc Kościołom na Wschodzie.

4. Na stoliku są świece Caritasu za co najmniej 6 zł. (Słyszymy o tym w telewizji. Uzyskane pieniądze są przeznaczone na wiele akcji Caritas Polska w naszym kraju i za granicą. Caritas oznacza miłość i miłosierdzie.)

5. Tydzień w Kościele:
    – piątek – wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy, zapraszam na Koronkę;
    – sobota – wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

6. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi Róża Stanisławy Wrzyszcz.

7. Dziękuję tym, którzy wczoraj sprzątali kościół. „Bóg zapłać” za kwiaty i złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła proszę na sobotę o g. 8.00 z następujących Rodzin: Krystyna Kryla, Anna Daź, Jan Kucło, Stanisław Pucyło, Władysław Wanat.

8. W zakrystii do odebrania gazety: Niedziela, Gość Niedzielny (6 zł), Źródło, Cuda i Łaski, i na stoliku (Miłujcie się, GN z Kalendarzem, Mały Gość z lampionem i bezpłatni CHit).
    Można również nabyć za 10 zł Kolędnik Parafialny, a za tydzień będzie Kalendarz Parafialny za przynajmniej 10 zł.

9. Dziś od g. 12.00 do 13.00 będzie Godzina Łaski, o którą prosiła Matka Boża podczas objawień w 1946r. Odsyłam do Internetu.

10. Na sumie będzie poświęcenie i rozdanie medalików Niepokalanej dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej.