Ogłoszenia duszpasterskie 17.10.2021XXIX Niedziela Zwykła

1. Zapraszam na codzienny różaniec po Mszy św. o 17.00, a w niedzielę przed Mszą o 15.30. Intencja: aby modlić się za wstawiennictwem Matki Pana o wiarę dla siebie i bliskich i powrót do Kościoła po czasach pandemii.

2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się za misje, aby o Chrystusie i zbawieniu dowiedzieli się ludzie na wszystkich kontynentach. Składka na potrzeby misji.

3. Caritas Archidiecezji Przemyskiej Oddział w Leżajsku, jak co roku zwraca się z prośbą o zbiórkę płodów rolnych takich jak: ziemniaki, marchewka, kapusta i inne. Proszę o przywiezienie na plebanię w sobotę. To jest wyraz ludzkiego miłosierdzia, które jest nakazem Bożym. A pamiętajmy słowa Pana: „Nawet kubek wody podany ze względy na Mnie, nie będzie zapomniany.”

4. Tydzień w Kościele:
    – poniedziałek – Święto Łukasza Ewangelisty;
    – środa – wsp. św. Jana Kantego, prezbitera;
    – czwartek – wsp. św. Jakuba Strzemię, biskupa;
    – piątek – wsp. św. Jana Pawła II, papieża;
    – sobota – wsp. św. Jana Bilczewskiego, biskupa.

5. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi Róża Marii Koziołko.

6. Na stoliku do odebrania gazety: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość i inne.

7. Zakończyło się układanie posadzki granitowej. Jeszcze pozostały do ułożenia schody na chór i antresolę, ale na razie kamień nie jest jeszcze wycięty. W tym tygodniu rozpoczynamy przeprowadzkę do kościoła. Pracę zaczynamy o g. 9.00. Bardzo proszę aby od razu postanowić swój udział w ciągu tygodnia i zapisać się po mszy na zapleczu, aby można było zaplanować:

– poniedziałek – ostatnie malowania, mycie okien, sprzątanie wewnątrz i na zewnątrz – ok. 5 mężczyzn, 15 kobiet,

– wtorek – przewożenie ławek – ok. 15 mężczyzn, dwa traktory z przyczepą i widłami;

– środa – przenoszenie mebli – ok. 8 mężczyzn;

– piątek – przenoszenie szat liturgicznych – ok. 15 osób;

– sobota – ostatnie sprzątanie – 15 osób.

(Proszę, żeby w przyszłości, gdy będzie mycie posadzki, w ogóle nie używać płynu, tylko ciepłą wodą, czasem z octem).

Przy końcu tygodnia będzie można powiedzieć, czy w następną niedzielę będziemy odprawiać już w kościele.

W Odpust św. Karola planuję poświęcenie odnowionego kościoła i specjalne podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się i nadal angażują własną pracą i wysiłkiem oraz wkładem finansowym. „Bóg zapłać” za wpłaty na inwestycje parafialne.

1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłego Józefa Okapca i zmarłą przed rokiem w USA Annę Dąbek. „Wieczne odpoczywanie…”