Ogłoszenia

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 5.07.2020 XIV Niedziela Zwykła

 1. Na czas wakacji Mszy św. popołudniowej nie ma.

 2. Abp A. Szal podjął decyzję o zbiórce do puszek Caritasu na rzecz powodzian. W tym apelu czytamy na stronie diecezjalnej: „W związku z ulewnymi opadami deszczu w ostatnich dniach, w wielu miejscowościach Archidiecezji Przemyskiej doszło do powodzi i podtopień. Prosimy o solidarność i wsparcie dla poszkodowanych poprzez dołączenie do zbiórki do puszek, która zostanie przeprowadzona we wszystkich parafiach Archidiecezji Przemyskiej w niedzielę 5 lipca.”

 3. W minioną niedzielę ks. Józef Gondek zebrał do puszek na swoją parafię 1.489 zł. W jego imieniu „Bóg zapłać”.

 4. Wczoraj z katedry przemyskiej a dziś z leżajskiej Fary wyruszyła 40 Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku odbywa się w ograniczonym zakresie, sztafetowo. Organizatorzy, podobnie jak w tamtym roku zapraszają do duchowej łączności, np. poprzez Sztafetę Różańcową. O każdej pół godzinie chętni wierni z poszczególnych parafii modlą się w wielu intencjach – dostępne na stronie internetowej pielgrzymki. Jest wiec prośba, kto zgłosi się do takiej modlitwy różańcowej 7 VII, w środę o 18.30 i w innym terminie do 16 VII. Proszę o zgłoszenie do zakrystii.

 5. Tydzień w Kościele:
  – poniedziałek – wsp. bł. Mari Ledóchowskiej, dziewicy;
  – środa – wsp. św. Jana z Dukli, prezbitera;
  – piątek – zapraszam na Koronkę do Bożego miłosierdzia;
  – sobota – wsp. św. Benedykta, opata, patrona Europy.

 6. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi Róża Stefanii Skiby. Dziś po sumie zmiana Tajemnic Róż.

 7. W przyszłą niedzielę o g. 13.00 Pierwsza Komunia dzieci z klasy III. Próby o g. 16.00.

 8. Dziękuję tym, którzy wczoraj sprzątali kościół. „Bóg zapłać” za kwiaty i złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 9. W zakrystii do odebrania gazety: Niedziela, Miłujcie się, Gość Niedzielny rozpoczyna cykl wakacyjny o sanktuariach maryjnych. Dziś na temat Sanktuarium leżajskiego. Jest więc więcej egzemplarzy, zachęcam serdecznie.

 1. Ogłoszenia dotyczące cmentarza: – w rogu cmentarza znajduje się kompostownik – do niego wrzucamy odpady które gniją – odpady BIO, – do kontenera wrzucamy wyłącznie odpady, które nie ulegają rozkładowi. Za zmieszanie odpadów grożą wysokie kary! Proszę również oduczyć się składania wieńców z tworzyw sztucznych (zajmują najwięcej miejsca). Musimy ograniczyć ilość odpadów.

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk