Ogłoszenia

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 22.11.2020 – Uroczystość Chrystusa Króla

Od 3 listopada na stałe
transmisja internetowa z naszego kościoła.

Od 21 listopada Msza wieczorna w sobotę jest tzw. mszą wigilijną. Wychodząc naprzeciw potrzebom duchowym i duszpasterskim, aby umożliwić większej liczbie parafian wypełnienie obowiązku niedzielnego, w sobotę wieczorem o zwykłej porze jest odprawiana Msza z niedzieli. Cały formularz Mszy jak w niedzielę („Chwała”, 2 czytania, kazanie, „Wierzę”, składka) 

 1. Wg zarządzeń sanitarnych w naszym kościele może uczestniczyć tylko 25 osób, na zewnątrz może być więcej. A dzięki kamerze internetowej codziennie możemy łączyć się ze wspólnotą parafialną, do czego zachęcam.

 2. Mimo ograniczeń epidemicznych możemy zyskać odpust zupełny za naszych zmarłych. W dekrecie Stolicy Apostolskiej czytamy: „Odpust zupełny można zyskać nie tylko w dniach od 1 do 8 listopada, ale także w inne osiem dni listopada. Szczegółowo jest to przedstawione na parafialnej stronie internetowej.

 3. Tydzień w Kościele:
  – wtorek – wsp. św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy;

  – środa – wsp. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy;
  – piątek – zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 4. Wypominki: poniedziałek – z Rzuchowa, wtorek – z Piskorowic nry 4-61, środa – nry 67-120, czwartek – nry 124-191, piątek. – nry 200-296 i z Bloków, sobota – bez numeru i z Paluch.

 5. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi Róża Leokadii Niemczyk.

 6. Dziękuję tym, którzy wczoraj sprzątali kościół. „Bóg zapłać” za kwiaty i złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła proszę w sobotę na g. 8.00 z następujących rodzin: Bożena Gawaluch, Janusz Górecki, Franciszek Malach, Władysław Niemczyk, Teresa Dynowiec.

 7. W zakrystii są do odebrania gazety: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość dla dzieci, Miłujcie się, i na stoliku: Misyjne Drogi, Charyzmat…

 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia, ale raczej przygotowanie do śmierci czyli naszego spotkania z Bogiem na końcu dziejów.
  Na mszy będzie błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Tradycyjnie do opłatków jest przypisana ofiara na ogrzewanie kościoła – 30 zł. „Bóg zapłać” .

  Za tydzień lub dwa będzie kalendarz parafialny.

 9. Zapowiedzi…

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Najnowsze wpisy

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk