Ogłoszenia duszpasterskie – 10.01.2021 – Święto Chrztu Pańskiego

W naszym kościele na stałe transmisja internetowa Mszy.

W  sobotę wieczorem odprawiana jest tzw. Mszą wigilijna!
Wychodząc naprzeciw potrzebom duchowym i duszpasterskim, aby umożliwić większej liczbie parafian wypełnienie obowiązku niedzielnego, w sobotę wieczorem o zwykłej porze jest odprawiana Msza z niedzieli. Cały formularz Mszy jak w niedzielę („Chwała”, 2 czytania, kazanie, „Wierzę”, składka)

1. Dziś zakończenie Okresu Bożego Narodzenia (ale kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego).

2. Tydzień w Kościele:
    – piątek – zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

3. Dziękuję tym, którzy wczoraj sprzątali kościół. „Bóg zapłać” za kwiaty i złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła proszę w sobotę na g. 8.00 z następujących rodzin: Danuta Czerwińska, Lucyna Niemczyk, Elżbieta Korchowiec, Zofia Rojek, Adam Król.

4. W niedzielę Różaniec będzie prowadzić Róża Marii Wilman.

5. W zakrystii są do odebrania gazety: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Kalendarz Parafialny i Kolędnik przy wyjściu. W zakrystii jest za 2 zł z minimalną skazą.

1. Wg zaleceń Ks. Metropolity (z powodu pandemii) kolęda duszpasterska odbywa się w kościele w połączeniu z Mszą. W poniedziałek zapraszam mieszkańców z Chałupek na Mszę o g.17.00. Będą kolędy i błogosławieństwo rodziny. Proszę przynieść ze sobą wodę do poświęcenia domów.
    Nie ma kolędy, nie ma też ofiary kolędowej. Ale weźmiemy sobie przygotowaną na tę okoliczność broszurę pt. „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Jeśli ktoś usilnie pragnie przyjąć księdza po kolędzie, to proszę zgłosić w zakrystii.

2. W ubiegłym tygodniu zmarli: Anna Siry i Michał Tara. „Wieczne odpoczywanie…”