Ogłoszenia

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie  31.05.2020 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Dziś za publiczne odmówienie/odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 2. Możemy już uczestniczyć w kościele w nieograniczonej liczbie, jednakże w maseczkach. Przed wejściem przemywamy ręce płynem, ponieważ w podczas Mszy będziemy przyjmować Komunię św. na rękę. Obie ręce składamy jedna na drugą jakby w miseczkę. Ręką od spodu bierzemy komunię do ust jeszcze stojąc przy stopniu.

 3. Dziś zakończenie nabożeństw majowych, od jutra nabożeństwa czerwcowe. Zapraszamy w tygodniu po Mszy o g. 18.00, w niedzielę o 15.30, później Msza.

 4. Tydzień w Kościele:
  – środa – wsp. św. Karola Lwangi i Towarzyszy męczeństwa;
  – w tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca;
  – czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  – piątek – wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika; od g. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu zakończona koronką i Litanią do Serca Jezusowego.

  Wznawiam wyjazdy do chorych z komunią i spowiedzią. Proszę ich zgłaszać do zakrystii. Wyruszę o 8.30 w piątek.

 5. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres komunii świętej wielkanocnej Kościół nakłada na nas obowiązek przystąpienia do spowiedzi raz na rok, a w czasie wielkanocnym do Komunii. Jak traktujemy ten obowiązek? Jak traktujemy Pana Boga?
  Aby nie kumulować dużej liczby penitentów, zapraszam do spowiedzi w ciągu tygodnia. Czy młodzież jest jeszcze wierząca?

 1. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi Róża Marii Wilman.

 2. Dziękuję tym, którzy wczoraj sprzątali kościół. „Bóg zapłać” za kwiaty i złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła w sobotę o g. 8.00 proszę z następujących rodzin: Dorota Dyrda, Maria Czapla, Maria Tokarz, Katarzyna Mach, Maria Klisko.

 3. W zakrystii do odebrania gazety: niedziela, Gość Niedzielny, Źródło, Mały Gość i Misyjne Drogi na stoliku.

 1. Wspólnie z Radą Parafialną postanowiliśmy, że będziemy w tym roku wymieniać okna w kościele. Nieustannie proszę więc o składki na cele inwestycyjne parafii. „Bóg zapłać”. Można wpłacać na konto bankowe i odpisywać sobie od podatku. Nr konta podany na stronie: 78 1240 2630 1111 0000 3646 8155.

 2. Zapowiedzi….

 3. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zm. Eugeniusza Okrucha. „Wieczne odpoczywanie…”

 1. Ogłoszenia dotyczące cmentarza: – w rogu cmentarza znajduje się kompostownik – do niego wrzucamy odpady które gniją – odpady BIO, – do kontenera wrzucamy wyłącznie odpady, które nie ulegają rozkładowi. Za zmieszanie odpadów grożą wysokie kary! Proszę również oduczyć się składania wieńców z tworzyw sztucznych (zajmują najwięcej miejsca). Musimy ograniczyć ilość odpadów.

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk