Ogłoszenia duszpasterskie – 1.08.2021XVIII Niedziela Zwykła

1. Dziś rozpoczyna się miesiąc trzeźwości. Sierpień jest wspomnieniem wielu rocznic narodowych i zwycięstw. Największym zwycięstwem jest zwycięstwo nad samym sobą.

2. W poniedziałek 2 sierpnia wyruszymy z pielgrzymką do klasztoru o g. 7.00. Wyjście będzie z Domu Kultury sprzed obrazów Jezusa Miłosiernego i Matki Bożej Częstochowskiej. Po zakończeniu Mszy na parkingu koło Domu Pielgrzyma o g. 12.55 będzie podstawiony autobus powrotny.

3. Tydzień w Kościele:
    – poniedziałek – wsp. Matki Bożej Anielskiej, odpust Porcjunkuli, który oznacza że w każdym kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami;

– środa – wsp. św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów;
    – piątek – Święto Przemienienia Pańskiego;
    W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
    – piątek – po 8.00 wyruszę do chorych, których proszę zgłosić, o g. 17.00 zapraszam na adorację Najśw. Sakramentu zakończoną Koronką i Litanią, później Msza.

4. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi Róża Katarzyny Mołyń, a dziś po sumie zmiana Tajemnic różańcowych.

5. Na stoliku do odebrania gazety i płyty za 15 zł.

6. W tym tygodniu zostanie zamknięty przejazd do Sieniawy ze względu na remont drogi i mostu na końcu Piskorowic.

1. Powtarzam ogłoszenie gospodarcze: ze strony Rady Parafialnej padł wniosek, aby wszyscy parafianie oprócz 30 zł miesięcznie złożyli w najbliższym czasie dodatkowo 100 zł od rodziny. Środki te są potrzebne na malowanie kościoła oraz na położenie posadzki na chórze, antresoli, w salce i schodach. Zaznaczam, że kwotę, którą wpłacamy na kościół zawsze można sobie odpisać od podatku zaznaczając na blankiecie bankowym w tytule: „na cele kultu religijnego”. Bardzo usilnie i grzecznie proszę, o pozytywne przychylenie się do tej prośby. Pamiętajmy, że kościół parafialny jest naszą własnością i naszą wizytówką.
    We czwartek, piątek i sobotę zapraszam do malowania niższych pomieszczeń w kościele.