Ogłoszenia duszpasterskie – 28.02.2021 – II Niedziela Wielkiego Postu

1. Po Mszy składka do puszek na dzieła misyjne „ad gentes”. Za tydzień składka na seminarium.

2. W Wielkim Poście zapraszam na cotygodniowe nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek 17.00 (później Msza i Koronka). W niedzielę na Gorzkie Żale o 15.30. Każdorazowo możemy zyskać odpust zupełny.

3. Tydzień w Kościele:
    w Roku św. Józefa w środy odmawiamy Litanię oraz modlitwę o dobrą śmierć;
    czwartek – święto Kazimierza królewicza;
    W tym tygodniu przypadają: I czwartek (modlimy się o powołania kapłańskie), I Piątek i I sobota miesiąca.
    W piątek rano udam się do chorych, których proszę zgłosić w zakrystii. O g. 16.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu zakończona litanią, koronką i Drogą Krzyżową, później Msza.

1. We wtorek po Mszy zbiórka dla ministrantów.

2. Dziękuję tym, którzy wczoraj sprzątali kościół. „Bóg zapłać” złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła proszę w sobotę na g. 8.00 z następujących rodzin: Michał Martyszko, Kazimiera Banaś, Maria Tokarz, Bogusława Dudek, Teresa Kokoszka. W Wielkim Poście i stawiamy kwiatów przy ołtarzu, ale składamy ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

3. W niedzielę za tydzień różaniec przed sumą będzie prowadzić Róża Stanisławy Wrzyszcz. Po sumie będzie zmiana Tajemnic. Zapraszam do zgłoszenia się do wybranej Róży.

4. W zakrystii są do odebrania gazety: Niedziela, Gość Niedzielny, dla młodzieży – Miłujcie się, dla dzieci – Mały Gość, gazety na stoliku.

Z okazji trwającego Roku św. Józefa Redakcja Gościa Niedzielnego na niedzielę 14 marca przygotowuje specjalny numer poświęcony św. Józefowi , proszą o zapisy chętnych. Wydanie to ukaże się niezależnie od tygodnika. Cena egzemplarza wyniesie 9 zł. Na 100 stronach znajdzie się wiele ciekawych treści, min.:

⊲ co wiemy o opiekunie Pana Jezusa na podstawie Pisma Świętego i apokryfów;

⊲ Cotignac (Francja) – miejsce objawień św. Józefa, który wreszcie przemówił (choć w Biblii milczy);

⊲ ciekawe polskie miejsca kultu, między innymi sanktuarium w Kaliszu;

⊲ czemu i komu patronuje św. Józef, ze szczególnym uwzględnieniem spraw nietypowych;

⊲ św. Józef w malarstwie;

⊲ bractwa św. Józefa;

⊲ modlitwy i nabożeństwa – zarówno te popularne, jak i mniej znane;

⊲ świadectwa osób, które wymodliły łaski za wstawiennictwem świętego.

1. Duszpasterstwo misyjne naszej archidiecezji zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na dzieła misyjne prowadzone w 10 krajach przez 21 naszych misjonarzy pochodzących z naszego terenu. praktycznie każdy misjonarz oprócz pracy duszpasterskiej prowadzi także dzieła pomocowe w zakresie: edukacji, żywienia czy pomocy medycznej. Wesprzyjmy Dzieła Misyjne przekazując 1% podatku lub wpłacając dowolną kwotę. Ulotki informacyjną znajdują się przy wyjściu.

2. Ponawiam prośbę o podjęcie abstynencji w Wielkim Poście. Na stoliku wyłożona jest Księga Trzeźwości na Wielki Post. Proszę o wpisy, które wspomogą naszą trzeźwość. Bardzo też proszę, aby wpisywać się na post o chlebie i wodzie (herbata) w poszczególne dni tygodnia.
    Na osobnej kartce proszę o wpis do Róży Różańcowej, czyli gotowość do odmówienia codziennie jednego dziesiątka Różańca – ok. 5 min.

3. Na parkingu kilka dni temu znaleziono kluczyki do Toyoty, są w zakrystii.

4. W tym tygodniu zmarł Jan Dziedzic. „Wieczne odpoczywanie…”

5. Zapowiedzi…