Ogłoszenia duszpasterskie – 24.03.2019 – III Niedziela Wielkiego Postu

1. W przyszłą niedzielę zmiana czasu na letni. Wszystko o godzinę wcześniej.

2. Dziś zbiórka do puszek na misje „Ad gentes”. Przy wyjściu można zabrać pudełka na jałmużnę postną i baranki wielkanocne za 5 zł. Jak co roku składamy również ofiary na kwiaty do Bożego Grobu – proszę na tacę bez kopert.

3. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia, we wtorek wspomnienie Dobrego Łotra z krzyża – patrona naszej archidiecezji.

4. W Wielkim Poście zachęcam do trzeźwości.

5. Trwają rekolekcje. Jeszcze dziś kazanie pasyjne na Gorzkich Żalach i nauka na Mszy popołudniowej. Chrystus mówi: „Nawracajcie się!” Program poniżej.

6. Gorzkie Żale o g. 15.30, w piątek Droga Krzyżowa o g. 16.30. Zobowiązuję rodziców, by mobilizowali dzieci do uczestnictwa w nabożeństwach. Trwa konkurs (patrz poniżej): Moja Droga Krzyżowa. Wśród najwytrwalszych będą rozlosowane trzy egzemplarze Pisma Świętego i nagrody pocieszenia.

7. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

8. Dziękuję tym, którzy wczoraj sprzątali kościół. „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła w sobotę na g. 8.00 proszę następujących rodzin: Maria Woś, Anna Maruszak, Marzena Skiba, Danuta Micuła, Dorota Szary.

9. W przyszłą niedzielę Różaniec będzie prowadzić Róża dzieci.

10. W zakrystii do odebrania gazety: Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło, Nasza Arka, dla dzieci Mały Gość.

11. Bardzo zapraszam młodzież do wzięcia udziału w Archidiecezjalnym spotkaniu młodych w Niedzielę Palmową i dni poprzedzające. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej SMAP.

1. 5, 6, 7 kwietnia będą organizowane w Przychojcu Rekolekcje Czystych Serc. Można zgłosić się w zakrystii.

2. Członkowie Akcji Katolickiej zapraszają sympatyków na Dzień Skupienia do leżjaskiej Fary w sobotę o 9.00.

3. Ogłoszenia społeczne:
    1) Szkoła Podstawowa ogłasza zapisy do kl. 1 i do przedszkola. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej szkoły.
    2) Na przełomie kwietnia i maja planowany jest zabieg agrolotniczy. Szczegóły w gablocie.

4. Jakubowi Wielgosowi bardzo serdecznie dziękuję za poprowadzenie rekolekcji wielkopostnych. „Bóg zapłać.”

5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zm. +Adama Pucyło oraz Kazimierę Wywiórę z DPS-u. „Wieczne odpoczywanie…”

Konkurs: Moja Droga Krzyżowa:

MOJA DROGA KRZYŻOWA Z JEZUSEM
    „Kto chce iść za Mną,
    niech weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje.”
    Ogłaszam konkurs: kto najwięcej razy będzie uczestniczył
    w nabożeństwach wielkopostnych:
    • Droga Krzyżowa w piątek,
    • Gorzkie Żale w niedzielę.
    Może ktoś zechce pomóc Panu tak jak Cyrenejczyk albo jak Weronika, albo przynajmniej będzie współczuł.
    Dodatkowym elementem konkursu będzie KRZYŻÓWKA
    (ukaże się niebawem na gazetce).
     Nagrodą za udział w nabożeństwach i rozwiązanie Krzyżówki będzie PISMO ŚWIĘTE, w którym jest:
    • słowniczek,
    • kolorowe mapy i ilustracje,
    • ciekawostki biblijne,
    • informacje i rysunki jak wyglądało życie w czasach biblijnych.
    Do sprawdzenia obecności będzie pomocna
    MAPA MOJEJ DROGI KRZYŻOWEJ

WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE