OgłoszeniaOgłoszenia duszpasterskie – 29.05.2016

IX Niedziela Zwykła

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Bardzo zapraszam na codzienne nabożeństwo i procesję. Od środy Litania do Najświętszego Serca Bożego.

2. W czwartek na zakończenie Oktawy w naszej parafii Mszę prymicyjną odprawi ks. Jacek Wilkos z Brzyskiej Woli, który udzieli również prymicyjnego błogosławieństwa nie tylko dzieciom. Będzie również poświęcenie wianków. Także we czwartek będzie podsumowanie uczestnictwa dzieci w majówkach i wręczenie nagród książkowych, które tu czekają na swych laureatów.

3. Tydzień w Kościele:

– we wtorek święto Nawiedzenia NMP, zakończenie majówek;

– w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie obowiązuje post;

– w tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek o 9.00 odwiedzę chorych, proszę ich zgłaszać do zakrystii.

4. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą prowadzi Róża Danuty Tarasek. Po sumie zmiana Tajemnic.

5. Dziękuję tym, którzy wczoraj sprzątali kościół. „Bóg zapłać” za kwiaty i złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła w sobotę o g. 8.00 proszę z następujących rodzin:

Urszula Dudek,

Eugeniusz Czarny,

Marian Jarosz,

Władysława Majder,

Krystyna Kryla.

6. W zakrystii do odebrania gazety: Niedziela, Gość Niedzielny, Nasza Arka, Źródło.

7. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do oprawy Uroczystości Bożego Ciała: więc Różom p. Palikij i p. Skiby, dzieciom i młodzieży a bardziej ich rodzicom i gospodarzom, którzy przygotowali ołtarze, również Strażakom i Strażaczkom, które niosły chorągwie (nie dopuszczając chłopaków – jest to też zasługa p. Kościelnego). Dziękuję p. Organiście i Scholi za piękny śpiew.

Ale jest stara zasada, że nie chwali się dnia przed zachodem słońca. Dlatego poczekajmy na powody do podziękowań na zakończenie Oktawy.

1. Proszę na sobotę do pracy przy plebanii 6 osób z bloków. Proszę, aby zgłosili się po Mszy do zakrystii.