XXIII PIELGRZYMKA DO STRACHOCINY

XXIII PIELGRZYMKA DO STRACHOCINY

Maj 19, 2018
W sobotę 12 maja 2018r. na XXIII pielgrzymce w Strachocinie spotkali się członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej z diecezji przemyskiej. Z naszej parafii uczestniczyło 14 mieszkańców pod  przewodnictwem ks. Proboszcza. Uroczystości rozpoczęła Droga Krzyżowa, nawiązująca do męczeństwa bł. ...
Czytaj więcej

Św. Andrzej Bobola – cz. II (uzupełnienie)

Maj 4, 2018
         Młody Bobola uczęszczał do szkół jezuickich w Braniewie. Uczniów kształcono tam w duchu wierności Kościołowi. W gimnazjum braniewskim żywy  był kult dla Matki Najświętszej. Andrzej, podobnie jak jego koledzy, był zrzeszony w Sodalicji Mariańskiej, której celem było naśladowanie cnót ...
Czytaj więcej
Św. Andrzej Bobola – patron Polski

Św. Andrzej Bobola – patron Polski

Kwiecień 13, 2018
    Strachocina to niewielka miejscowość, malowniczo położona na bieszczadzkich wzniesieniach, nieopodal Sanoka. Znajduje się tam sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Wspomniany święty  przyszedł na świat 30 listopada 1591 r. na wzgórzu zwanym potocznie „Bobolówką”. Obecnie stoi  tam ...
Czytaj więcej
Wiosenny dzień skupienia Akcji Katolickiej 2018

Wiosenny dzień skupienia Akcji Katolickiej 2018

Kwiecień 7, 2018
          W  oktawie Wielkanocy  i przeddzień Święta Miłosierdzia Bożego , w  dniu 07 kwietnia 2018 r.   odbył się „Wiosenny Dzień Skupienia Akcji Katolickiej Archiprezbiteratu Łańcuckiego, do którego należy nasza parafia.  Tym razem gospodarzem spotkania był Parafialny Oddział Akcji ...
Czytaj więcej
Adoracja Najświętszego Sakramentu

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Kwiecień 6, 2018
W pierwszy piątek miesiąca kwietnia Adoracja Najświętszego Sakramentu! O godzinie piątej po południu rozpocznie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, które będzie trwać do godziny 18.00. Na zakończenie adoracji zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego w ramach Nowenny przed ...
Czytaj więcej
Życzenia wielkanocne

Życzenia wielkanocne

Kwiecień 1, 2018
„Chrystus zmartwychwstan jest, Nam na przykład dan jest, Iż mamy zmartwychpowstać, Z Panem Bogiem królować. Alleluja!”       W liturgii słowa Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego słyszymy słowa, które święty Paweł Apostoł skierował do chrześcijan w Kolosach. Fragment przypomina o powołaniu ...
Czytaj więcej

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk