LIST PASTERSKI    na I Niedzielę Adwentu 2017 r.

LIST PASTERSKI na I Niedzielę Adwentu 2017 r.

Grudzień 3, 2017
W pierwszą niedzielę Adwentu Słowo Boże wzywa nas do czuwania. Nie chodzi tu jednak o całodobową czujność, jaka cechuje stróżów, strażaków czy różnego rodzaju służby porządkowe. Czuwanie w sensie religijnym to rozumne i konsekwentne wyciąganie wniosków z analizy znaków czasu, które towarzyszą ...
Czytaj więcej

„MARATON RÓŻAŃCOWY” PARAFII  PISKOROWICE

Październik 15, 2017
W dniu 7 października 2017 r., we  Wspomnienie  Matki Bożej Różańcowej miała miejsce wielka ogólnopolska modlitwa różańcowa, w której nasza parafia miała również swój udział. Wczesnym rankiem w sobotę, która była zarazem I sobotą miesiąca, udaliśmy się z pielgrzymką  do jednego z kościołów ...
Czytaj więcej
RÓŻAŃCEM RATUJMY ŚWIAT o g. 14.00

RÓŻAŃCEM RATUJMY ŚWIAT o g. 14.00

Październik 7, 2017
W SOBOTĘ OD GODZ. 14.00 MODLITWA RÓŻAŃCOWA Będziemy łączyć się duchowo z tymi, którzy uczestniczą w RÓŻAŃCU DO GRANIC. (4. części) w intencji Polski i świata. Na zakończenie Msza święta. MSZY O 18.00 NIE BĘDZIE!
Czytaj więcej
RÓŻAŃCEM RATUJMY ŚWIAT – rozważania

RÓŻAŃCEM RATUJMY ŚWIAT – rozważania

Październik 1, 2017
RÓŻANIEC godz. 14.00 rozpoczyna się modlitwa różańcowa, prowadzona przez animatorów – wolontariuszy. Wprowadzenie (Śpiew: „Z dawna Polski Tyś Królową” lub inny). Prowadzący: Umocnieni udziałem w Eucharystii i adoracją Najświętszego Sakramentu, zjednoczeni z naszymi braćmi i siostrami, otaczając ...
Czytaj więcej
IMIENINY KS. KANONIKA WINCENTEGO

IMIENINY KS. KANONIKA WINCENTEGO

Październik 1, 2017
27 września imieniny ks. kanonika Wincentego. Nasza parafia tą uroczystość przygotowała 1 października, tj. niedziela o godz. 11.00. Oprawę liturgiczną prowadził Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i ministranci. Pani Genowefa Blok- I czytanie, Konrad Szykuła- II czytanie, pani Bożena ...
Czytaj więcej
RATUJ RÓŻAŃCEM POLSKĘ I ŚWIAT

RATUJ RÓŻAŃCEM POLSKĘ I ŚWIAT

Wrzesień 17, 2017
        Biskupi polscy w sierpniu zaproponowali akcję pt. „Różaniec do granic”.  Milion wiernych z całej Polski stanie wzdłuż granic z różańcem w dłoniach w intencji Polski i świata. Inicjatywa ta jest organizowana 7 października dokładnie w 446 rocznicę sławnego zwycięstwa floty ...
Czytaj więcej

Informacje

Kancelaria parafialna czynna jest po każdej wieczornej Mszy świętej w dni powszednie w razie pogrzebu lub konieczności wyjazdu do chorego z sakramentami można kontaktować się o każdej porze.

Kontakt

Telefon: +48 17 242 91 28 Email: parafia.piskorowice@op.pl , lub: d-pedro@wp.pl. Adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Karola Boromeusza w Piskorowicach, Piskorowice 123, 37-300 Leżajsk